Nowy chodnik i ogrodzenie od Ludowej do bloku 57 - Wielicka Garden

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
por
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2017, 20:58

Nowy chodnik i ogrodzenie od Ludowej do bloku 57 - Wielicka Garden

Postautor: por » 02 gru 2018, 20:04

Hej,

Wiecie może coś na temat nowego chodnika i ogrodzenia od strony ludowej do bloku 57?
Z tego co mi wiadomo od ulicy Ludowej oraz od strony ulicy Wielickiej do bloku 57 jest działka 190/1 za którą my płacimy podatek,
Czy to więc OK, że tą działkę się oddziela uniemożliwiając swobodne korzystanie i buduje na niej chodnik do lokali usługowych w bloku 57 i płot, gdzie Ci Państwo odmówili proporcjonalnego udziału w działce? Przecież mają swoją część od Jerozolimskiej.

Ciekawi mnie:
- kto podjął decyzję o budowie chodnika i ogrodzenia?
- kto finansuje całość prac?
- na czyjej działce znajduje się chodnik, kto płaci podatek za użytkowanie, kto ponosi koszty użytkowania? Wygląda jakby przebiegał po działce 190/1?
- w jaki sposób zapewniony zostanie swobodny dostęp do terenu (190/1) dla mieszkańców Wielicka Garden, którzy są właścicielami tej działki?

W mojej ocenie, wszystko za płotem w stronę drogi powinno zostać odkupione przez spółdzielnię właścicieli bloku 57, nie byłoby to uczciwe?

Maila do NCC już napisałem, bo sprawa mi się nie podoba, ale może ktoś z Was wie coś więcej?

Pozdrawiam.

PS. @admin: można by zmienić zasady dołączania załączników, 200k w dzisiejszych czasach to mało, no i *.pdf można by załączać ;)


lolek18
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2017, 9:40

Re: Nowy chodnik i ogrodzenie od Ludowej do bloku 57 - Wielicka Garden

Postautor: lolek18 » 14 gru 2018, 8:17

Jestem bardzo ciekawa jak NCC się ustosunkuje do tej sytuacji. Odpowiedzieli może już?

por
Posty: 37
Rejestracja: 26 lis 2017, 20:58

Re: Nowy chodnik i ogrodzenie od Ludowej do bloku 57 - Wielicka Garden

Postautor: por » 16 gru 2018, 17:00

Hej,

Na razie odpowiedź jest taka:
"decyzje dot. budowy chodnika i ogrodzenia podjął deweloper na etapie budowy na nieruchomości. Ma on na celu uniemożliwienie gościom lokali usługowych (bank, przedszkole, szkoła) wstępu na Państwa osiedle"
Wg mnie można to było zrobić od strony Jerozolimskiej - tam dochodzi działka bloku 57 i było by OK, a nie dzielić naszą ...
No i planie zagospodarowania w załączniku mojego aktu tego chodnika nie ma, więc nie wiem dlaczego i jakim prawem taka decyzja została podjęta.
I dodatkowo:
"wstęp na ten teren jest ogólnodostępny, nikt Panu nie zabrał możliwości np. spacerowania tam"
Niestety na pytanie kto płaci podatek i utrzymanie pozostaje bez odpowiedzi, a wiem, że w akcie wpisaną tą działkę mamy my, pomimo iż została od nas oddzielona płotem.

Wg mnie jedyna słuszna droga w tym momencie to wypowiedzenie umowy użytkowania wieczystego działki 190/1 - bo niby dlaczego mamy za nią płacić podatek i płacić za jej koszenie czy odśnieżanie?



Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości