Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
Michalw
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2017, 16:26

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Michalw » 29 mar 2017, 23:21

Alicja pisze:
Michalw pisze:Ciężko tworzyć projekcje kosztów uwłaszczenia ziemi jak wspominasz gdyż na ten moment ciężko przewidzieć kto mógłby być tym zainteresowany. Jedyną pewną jest cena powyżej.


Hmm.. rozumiem, że masz w umowie deweloperskiej będą wpisane 3 działki, których koszt będziesz ponosił. Na chwilę obecną nikt nie płaci tej kwoty poza deweloperem więc masz zapewne dużo racji, natomiast wydaje się, że trzeba poczekać aż 1 etap zostanie oddany i sprawdzić wówczas o jakim koszcie mówimy.

Ewentualnie jeśli są tu osoby, które mają również mieszkanie od Atal na innych działkach z użytkowaniem wieczystym (np: gdzieś bliżej centrum) to zachęcam do udzielenia nam wskazówek ;) i ewentualnie podania wyceny tych działek oraz wysokości opłat.

W razie czego zapraszam na PRIV:)


mmarek
Posty: 25
Rejestracja: 16 kwie 2016, 21:33

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: mmarek » 30 mar 2017, 0:51

Michalw pisze:Niestety informacja o przewidywanej opłacie za użytkowanie wieczyste uzyskałem 1. od sprzedawcy Atal 2. z urzędu miasta i wynosi za mieszkanie 50m2 (które nabyłem) ok 1500PLN za rok. Atal odwołuje się od wyceny UM lecz zgodnie z podobnymi casusami sąd orzeka o zniżcze ok 10% więc za poziomie koszt 1350PLN za rok.


Ja od dewelopera uzyskałem telefoniczna informację, że koszt dla mieszkania ok 80m2 w drugim etapie będzie wynosił przy wycenie działki na 30mln ok 1300zł, wiec mamy różne informacje.

Michalw
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2017, 16:26

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Michalw » 30 mar 2017, 7:16

mmarek pisze:
Michalw pisze:Niestety informacja o przewidywanej opłacie za użytkowanie wieczyste uzyskałem 1. od sprzedawcy Atal 2. z urzędu miasta i wynosi za mieszkanie 50m2 (które nabyłem) ok 1500PLN za rok. Atal odwołuje się od wyceny UM lecz zgodnie z podobnymi casusami sąd orzeka o zniżcze ok 10% więc za poziomie koszt 1350PLN za rok.


Ja od dewelopera uzyskałem telefoniczna informację, że koszt dla mieszkania ok 80m2 w drugim etapie będzie wynosił przy wycenie działki na 30mln ok 1300zł, wiec mamy różne informacje.


Zdecydowanie, niestety dział sprzedaży kuleje w tej firmie.


Michalw
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2017, 16:26

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Michalw » 30 mar 2017, 7:34

mmarek pisze:
Michalw pisze:Niestety informacja o przewidywanej opłacie za użytkowanie wieczyste uzyskałem 1. od sprzedawcy Atal 2. z urzędu miasta i wynosi za mieszkanie 50m2 (które nabyłem) ok 1500PLN za rok. Atal odwołuje się od wyceny UM lecz zgodnie z podobnymi casusami sąd orzeka o zniżcze ok 10% więc za poziomie koszt 1350PLN za rok.


Ja od dewelopera uzyskałem telefoniczna informację, że koszt dla mieszkania ok 80m2 w drugim etapie będzie wynosił przy wycenie działki na 30mln ok 1300zł, wiec mamy różne informacje.


Do tego z informacji z Urzędu Miasta w Grudniu naszą działkę wyceniono na 42 mln PLN. Więc chaos informacyjny trwa.

Hidan
Posty: 6
Rejestracja: 11 mar 2017, 19:12

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Hidan » 31 mar 2017, 12:48

Czyli nadal nie wiadomo dokładnie na ile wyceniono ,bo ja od developera otrzymałem informację ,że wyceniono w grudniu działkę na 32 miliony , a oni chcą 15 milionów. Przy wycenie dzialki na 15 milionów za mieszkanie 50 metrów opłata wyniesie 465 zł.

Michalw
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2017, 16:26

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Michalw » 31 mar 2017, 15:44

Hidan pisze:Czyli nadal nie wiadomo dokładnie na ile wyceniono ,bo ja od developera otrzymałem informację ,że wyceniono w grudniu działkę na 32 miliony , a oni chcą 15 milionów. Przy wycenie dzialki na 15 milionów za mieszkanie 50 metrów opłata wyniesie 465 zł.

Na ten moment wycena ktora obowiazuje mieszkancow od 2018 to przy mieszkaniu 50 okolo 950pln. i ciezko bedzie zejsc z tego ponizej 10%

Piotrek_87
Posty: 32
Rejestracja: 27 maja 2016, 11:40

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Piotrek_87 » 13 kwie 2017, 10:40

Pewnie nic się w ostatnich dniach nie zmieniło co do wysokości opłaty?

kamil696
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2017, 13:53

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: kamil696 » 18 kwie 2017, 11:39

Bardzo mocno zastanawiamy się wspólnie z małżonką nad kupnem mieszkania od Atal w tej lokalizacji. Byłbym wdzięczny jeśli będziecie wiedzieć coś więcej na temat wysokości ostatecznej opłaty oraz postępu prac nad ustawą dotyczącą przekształcenia udziałów w użytkowaniu wieczystym gruntów.

Z góry dziękuje!


lolek18
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2017, 9:40

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: lolek18 » 16 cze 2017, 9:47

czesc, odnosnie uzytkowania wieczystego i wyceny dzialek - czy ktos moze posiada informacje jak zakonczylo sie postepowanie odwolawcze odnosnie zmiany wartosci dzialek?

Michalw
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2017, 16:26

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Michalw » 20 cze 2017, 16:23

trwa:) to wszystko co wiadomo



Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość