Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
vicyou
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2016, 10:31

Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: vicyou » 20 paź 2016, 12:04

Witam, serdecznie. Poważnie zastanawiam się nad kupnem mieszkania w tej inwestycji. Czy ktoś może już wie coś więcej odnośnie użytkowania wieczystego? Szacowanych kosztów i czynszu? Deweloper nic nie wie, albo nie chce udzielić informacji, więc jest to kupowanie trochę kota w worku.


apd021
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2017, 0:44

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: apd021 » 13 lut 2017, 12:38

Czy ktos uzyskal oficjalne informacje na temat wyceny dzialki dla aktualizacji opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego?

Eve
Posty: 48
Rejestracja: 08 lut 2017, 8:15

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Eve » 13 lut 2017, 15:18

apd021 pisze:Czy ktos uzyskal oficjalne informacje na temat wyceny dzialki dla aktualizacji opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego?

Niestety nie. Niekompetencja pani w biurze sprzedaży aż biła po oczach.


Hanna
Posty: 27
Rejestracja: 10 paź 2016, 13:13

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Hanna » 13 lut 2017, 19:43

TO FAKTTT !!! Osoby które pracują w sprzedaży mieszkan Atal ,,, nie kompletnie i nigdy nie do końca odpowiadają na pytania szczerze mowiac kupiłam mieszkanie z wykończeniem i zaczynam się coraz bardziejjj obawiać bo czytam forum np . Bagry Park które tez Atal buduje i nie sa zachwycające opinie o wykonczeniach wręcz odwrotnie,, ja zamierzam zabrać ze soba firme która zna się na rzeczy i pomaga przy odbiorach mieszkann wiecc tuu z fuchamiiii im nie popuszczeee,,,,,, no i za miast cieszyc się i mieć na twarzy banana coraz bardziej mam wątpliwości i odpowiedzi bez odpowiedziii ....
:)

Eve
Posty: 48
Rejestracja: 08 lut 2017, 8:15

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Eve » 14 lut 2017, 8:48

Hanna pisze:TO FAKTTT !!! Osoby które pracują w sprzedaży mieszkan Atal ,,, nie kompletnie i nigdy nie do końca odpowiadają na pytania szczerze mowiac kupiłam mieszkanie z wykończeniem i zaczynam się coraz bardziejjj obawiać bo czytam forum np . Bagry Park które tez Atal buduje i nie sa zachwycające opinie o wykonczeniach wręcz odwrotnie,, ja zamierzam zabrać ze soba firme która zna się na rzeczy i pomaga przy odbiorach mieszkann wiecc tuu z fuchamiiii im nie popuszczeee,,,,,, no i za miast cieszyc się i mieć na twarzy banana coraz bardziej mam wątpliwości i odpowiedzi bez odpowiedziii ....


W piątek wyszliśmy z biura bez banana na twarzy.... wieczorem już mówilismy że nie kupujemy tego mieszkania. Pani z Atala była niemiła, nie wiedziała NIC, nie potrafiła odpowiedzieć na ŻADNE pytanie, na naszej umowie rezerwacyjnej jest mnóstwo błędów I rzeczy o których nie wspomniała. Moim zdaniem krótkie szkolenie z obsługi klienta bardzo by jej sie przydało. Kurde, kupujesz mieszkanie za kupę kasy I masz takich sprzedawców...

Ania
Posty: 7
Rejestracja: 26 lut 2017, 16:24

Wycena gruntu w użytkowaniu wieczystym pod os. Wielicka Garden

Postautor: Ania » 02 mar 2017, 15:24

Dostał ktoś z was wycenę gruntu ,za którego musimy co roku odprowadzać 1% ?

Ania
Posty: 7
Rejestracja: 26 lut 2017, 16:24

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Ania » 04 mar 2017, 22:09

Ja też będę wdzięczna za odpowiedź ,ponieważ nadal nie mogę dostać wyceny tych dzialek ,ani szacowanego kosztu jaki bedziemy ponosić za ich użytkowanie. Mam nadzieję ,że dzierżawa nie wyniesie drugie tyle do czynszu :oops:

Eve
Posty: 48
Rejestracja: 08 lut 2017, 8:15

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Eve » 06 mar 2017, 9:43

Ania pisze:Ja też będę wdzięczna za odpowiedź ,ponieważ nadal nie mogę dostać wyceny tych dzialek ,ani szacowanego kosztu jaki bedziemy ponosić za ich użytkowanie. Mam nadzieję ,że dzierżawa nie wyniesie drugie tyle do czynszu :oops:


jedyne co udalo nam sie dowiedzieć to to, że mieszkańcy budynku Polimexu płacą ok. 500zł rocznie za użytkowanie wieczyste przy mieszkaniu 60m. Dokładnych kalkulacji raczej nie dostaniemy.


Hanna
Posty: 27
Rejestracja: 10 paź 2016, 13:13

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: Hanna » 09 mar 2017, 22:38

Eve pisze:
Ania pisze:Ja też będę wdzięczna za odpowiedź ,ponieważ nadal nie mogę dostać wyceny tych dzialek ,ani szacowanego kosztu jaki bedziemy ponosić za ich użytkowanie. Mam nadzieję ,że dzierżawa nie wyniesie drugie tyle do czynszu :oops:

jedyne co udalo nam sie dowiedzieć to to, że mieszkańcy budynku Polimexu płacą ok. 500zł rocznie za użytkowanie wieczyste przy mieszkaniu 60m. Dokładnych kalkulacji raczej nie dostaniemy.

Witam po raz kolejny chce sprostować jedna informacje --- że mieszkańcy budynku Polimexu płacą ok. 500zł - to nie prawda
Moja przyjaciółka ma mieszkanie dokładnie od Polimexu a jeszcze dokładniej od Atala który dokonczyl ten budynek i sprzedawal kilka mieszkan i za 75m2 placi rocznie 64zł,,
dla tego nie ma co panikować mysle ze każdy z nas zapłaci podobna kwote
ps, serdecznie zapraszam tez na nasze forum ..com/Mieszkańcy-Wielicka-Garden-Krakow-221247018279862
:)

seweryn
Posty: 31
Rejestracja: 27 lut 2017, 12:59

Re: Użytkowanie wieczyste i jego koszty w inwestycji Wielicka Garden Kraków od Atal

Postautor: seweryn » 09 mar 2017, 23:01

Ciekawa sprawa z tymi opłatami, ja jednak też liczę na to, że będzie to bliżej kilkudziesięciu złotych, niż kilkuset :) Znajomi też tak płaca i jakoś specjalnie nie odradzali inwestycji na gruncie z użytkowaniem wieczystym :)

@Hanna, nie spamuj całego forum linkami do Facebooka, chyba 5 ich wrzuciłaś w różnych tematach na forum, a nie wiem czy zauważyłaś, ale ono właśnie się tu urodziło. Powstała już dawno tam grupa:
./groups/osiedlewielickagarden/
Ale jakoś nie cieszy się popularnością dużą, generalnie bardziej jestem przekonany do tradycyjnego forum. Moja ostatnia wspólnota korzystała z fejsa i skończyło się to wielkim kwasem i wywalaniem ludzi mających inne zdanie w sprawach wspólnoty - np. kwestia parkowania na chodnikach :shock:



Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości