Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Osiedle Bunscha Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem oraz dzielenia się opiniami i spostrzeżeniami na jego temat.
iwona_
Posty: 5
Rejestracja: 20 kwie 2017, 22:41

Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: iwona_ » 23 kwie 2017, 13:57

Mysle,ze jak uda im sie zalatwic formalnosci zwiazane z pozwoleniem na użytkowanie to dostaniemy klucze w maju :-) Jednak mowia,ze moze to byc poczatek czerwca. Trzeba czekac i liczyc,ze pojdzie gladko.
Tak na planie byl,jednak nie zastanawialismy sie nad tym i juz sam widok wydal nam sie absurdalny.Oczywiscie przy wykanczaniu bedziemy przenosic do przedpokoju.
My bylismy z tata,ktory zna sie na tym.Co do samego pomiaru to ja sprawdzalam tylko newralgiczne wymiary scian.Cale dokladne wymiarowanie geodezyjne juz po polozeniu tynkow jest do wgladu w biurze takze nie traci sie na pomiary duzo czasu.Z tego co nam mowiili to zadne mieszkanie nie wyszlo mniejsze niz 2% zapisane w umowie deweloperskiej.U nas z planowego 62.18 m2 wyszlo 61.94m2, takze prawie idealnie.


Sara75
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2017, 22:39

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: Sara75 » 23 kwie 2017, 22:48

Jak dokładnie wygląda przebieg odbioru technicznego mieszkania

ellacia
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2017, 14:52

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: ellacia » 24 kwie 2017, 10:44

Ja mam jeszcze inne pytanie - czy przy odbiorze ogólnie wszystko jest spoko i akceptujecie czy musieliście zgłaszać coś do poprawki?


Sara
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2017, 22:29

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: Sara » 24 kwie 2017, 12:28

Czy dużo osób już przechodzilo odbiór techniczny mieszkanek?czy wszystko jest poprawnie wykonane,czy jest się do czegoś przyczepic.

ewab
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2017, 15:51

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: ewab » 26 kwie 2017, 21:20

Byłam dzisiaj na odbiorze mojego mieszkania razem z fachowcami i ogólnie poza małymi drobnostkami nie było się do czego przyczepić :) Ktoś pisał na forum o dobrym wygłuszeniu mieszkania, faktycznie potwierdzam, u mnie też nie słychać odgłosów ulicy.
W ogóle okazało się, że firmę, którą wynajęłam, wynajęli inni mieszkańcy Bunscha i opinia fachowców jest taka, że standard mieszkań na tej inwestycji ogólnie jest wysoki.
Jedyne co mnie martwi, to czerwcowy termin wydania kluczy... :| wiem, że termin jest zachowany, ale miałam cichą nadzieję, że skoro wyzywają nas już na odbiór techniczny, to klucze do mieszkania otrzymamy lada moment...

ps. patio z tężnią robi wrażenie :D

Sara
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2017, 22:29

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: Sara » 27 kwie 2017, 7:29

Potwierdzam wypowiedź sąsiada,mieszkanie jest jasne,przestronne i dobrze zaprojektowane.powoli juz rozrasta sie ogród,wiec mieszkać powinno sie dobrze.mieszkanie jest dobrze wyciszone,szkoda,że klucze dopiero na początku czerwca.

Sebb
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2017, 7:42

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: Sebb » 27 kwie 2017, 7:57

Równiez witam sąsiadów☺

Na koniec maja ma byc uzyskane przez dewelopera ostateczne pozwolenie na uzytkowanie, wiec mysle ze od poczatku czerwca dopiero zacznie sie umawianie na finalne odbiory (ktore same w sobie maja byc dluzsze - godzinne). Podobno, tak jak ktos tutaj sugerował, ma byc juz wprowadzony kalendarz online, zeby usprawnic caly proces. Realnie podchodzac do sprawy, to bardziej bym kalkulowal czas do konca czerwca... ciekawostka - w pierwszej kolejnosci umawiane beda osoby, ktore nie zglosily zadnych uwag z "technicznych".
Jesli chodzi o ocene jakosci po trwajacych odbiorach, to rowniez potwierdzam, ze nie ma wiekszych problemow. Inwestycja ma dobra opinie u firm, ktore sie tym zajmuja.

lidkxx
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2017, 21:35

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: lidkxx » 28 kwie 2017, 22:03

Cześć!

Odbieraliśmy wczoraj. Wystawił nas umówiony wcześniej pan z uprawnieniami do odbiorów, więc odebraliśmy sami korzystając z artykułu domiporta.pl/poradnik/1,126924,2080089.html i ściągniętej z Google Play appki Poziomica :roll: U nas było coś nie tak właściwie z każdym oknem (skrzypienie, przeskakiwanie uszczelek, drobne rysy), poza tym w sumie nic nie znaleźliśmy. No i ten domofon na środku głównej ściany w salonie nas trochę rozwalił :lol: Ogólnie wrażenia pozytywne. A, i nie wiem czy wiecie, ale nasz adres to będzie ul. Jana Kantego Fedorowicza.


ziogibom
Posty: 12
Rejestracja: 26 sty 2017, 11:06

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: ziogibom » 28 kwie 2017, 22:27

Cześć Wszystkim.
Dzisiaj mieliśmy odbiór. Większość okien porysowana i źle wyregulowana. Tak samo z drzwiami wyjściowymi. U nas ponadto pęknięta wylewka. Domofon to rzeczywiście jakiś absurd. Wyprowadzenie mediów a łazience też chyba nie było przemyślane.

andy
Posty: 65
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: andy » 29 kwie 2017, 17:18

U mnie też bez większych zastrzeżeń, poszło całkiem gładko :) Jeśli chodzi o niewyregulowane okna i drzwi, to pamiętajmy o tym, że to były wstępne odbiory, budynek jeszcze pracuje i regulacja ma być wykonana przed oficjalnym odbiorem, a później ma być chyba jeszcze jedna robiona. Pytałem o to specjalnie podczas odbioru i mnie ta odpowiedź przekonuje, niech jeszcze kilka tygodni na oknach będzie trochę luzu, tym bardziej, że robi się wiosna, rośnie temperatura, lepsze to, niż miałoby się z nimi później coś stać przez zbędny pośpiech. A rysy na szybach, też mają być usuwane przed przekazywaniem kluczy - po prostu używa się w takim przypadku polerki i powinno być w porządku - przerabiałem to w moim poprzednim mieszkaniu.

Nie wiem, jak u Was te domofony umiejscowione, u mnie w porządku, blisko drzwi, raczej nie będę go nigdzie przenosił, ale umówmy się, że nie jest to specjalny problem. Podobnie, jak podejścia w łazience, ja na pewno na innej ścianie będę robił podwieszaną toaletę, rozmawiałem z fachowcem i jak najbardziej jest to do przerobienia. Z tymi podejściami to jest tak, że wystarczy kupić jakąś niestandardową umywalkę i już jest coś do przeniesienia, ale to rutynowe sprawy dla dobrych fachowców od wykańczania łazienek.

Nie wiem jakie macie tu podejście, ale jak dla mnie, budowa bloków, to dosyć skomplikowane przedsięwzięcie i trudno sobie wyobrazić, żeby nie było gdzieś jakichś usterek, pęknięć, nie pasujących komuś podejść, rysy na oknie itp. Ważniejsze jest tu, jak deweloper i generalny wykonawca wywiązują się tu z ich usuwania - ja jednak jestem tu dobrej myśli. Tym bardziej, że znajomy, z którym byłem na odbiorze, też pozytywnie wyrażał się o jakości wykonania mieszkania, był też pod wrażeniem części wspólnych.

Dla mnie ważne jest to, że wstępny odbiór mieszkania od dewelopera odbywa się w tym przypadku znacznie wcześniej, niż ten oficjalny. Tak, jak wspominałem, nie miałem większych uwag, a to znaczy, że już mogę rezerwować (zarezerwowałem) ekipę wykończeniową, bo wiem kiedy klucze odbiorę, a nie będę musiał czekać na ewentualne poprawki dewelopera, więc tu duży plus dla Bunscha Park. U mnie przyspieszy to wprowadzenie się do nowego mieszkania o jakieś 1-2 miesiące, a to sporo. Nie mogę się już doczekać, aż będę miał klucze w ręku :D



Wróć do „Bunscha Park Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości