Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Osiedle Bunscha Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem oraz dzielenia się opiniami i spostrzeżeniami na jego temat.
Tomek_1987
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2017, 12:56

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: Tomek_1987 » 01 maja 2017, 13:02

Jak wygląda oznaczenie domofonu na planie mieszkania?
Nie mogę go znaleźć u siebie.


MelaC
Posty: 15
Rejestracja: 29 paź 2016, 23:23

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: MelaC » 02 maja 2017, 0:46

Zobacz, chyba powinien być na którymś planie z instalacjami.

Tomek_1987
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2017, 12:56

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: Tomek_1987 » 02 maja 2017, 12:21

Ale na którym? Nie mówisz o tych planach dostępnych na stronie?


brawojasiu0
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:20

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: brawojasiu0 » 02 maja 2017, 21:24

Domofon oznaczony jest D w kółku. Na stronie tego nie ma.

paulka
Posty: 8
Rejestracja: 27 paź 2016, 13:00

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: paulka » 03 maja 2017, 10:16

Cześć, wczoraj mieliśmy odbiór. Generalnie bardzo pozytywnie :) Choć najpierw zaprowadzono nas do takiego samego mieszkania jak kupiliśmy, ale w zupełnie innej części budynku i próbowano nam wmówić, że to nasze...
Usterki małe, jakieś wybrzuszenie na ramie okna, jedno z okien nieszczelne i lekko zawadzony czymś sufit (może drabiną). Żadnych pęknięć, ściany gładziutkie, domofon w korytarzu :) Klucze i odbiory w czerwcu, ale nie wiadomo czy na początku czy na końcu miesiąca...

andy
Posty: 65
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: andy » 04 maja 2017, 20:28

Z regulacją okien, to ja się jakoś specjalnie nie przejmuję, skoro to ma być jeszcze regulowane przed odbieraniem kluczy. A tu kilka zdjęć, które udało mi się zrobić na szybko, w sumie, to dlaczego by się nie pochwalić :)

Obrazek

Drzwi ładne, działają dobrze, zamki wydają się być porządne i wszystko z nimi jak trzeba.

Obrazek

Parapety, dobrze, że nie z PCV, wyglądają na dobrze dopasowane i osadzone.

Obrazek

Deska tarasowa niczego sobie, powinno się po niej przyjemnie chodzić :)

Obrazek

I jeszcze części wspólne - klatka też wygląda nieźle. I ładne windy, choć nie udało mi się tam zrobić ostrego zdjęcia, które nadawałoby się do wrzucenia na forum. Ja tam jestem jak najlepiej nastawiony przed czerwcem :)

kermit
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2017, 17:04

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: kermit » 04 maja 2017, 22:25

Co myślicie o tych balkonach z betonu? bo jak dla mnie porażka, strasznie niepraktyczne. Podobno płytek nie można, tylko jako mieszkańcy (bo balkony to część wspólna) trzeba będzie pomyśleć nad np. jakimś drewnem.

MelaC
Posty: 15
Rejestracja: 29 paź 2016, 23:23

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: MelaC » 08 maja 2017, 1:01

A ja znalazłam coś takiego w sieci, jakaś firma od odbiorów o osiedlu Bunscha Park:
A jakie wrażenie zrobiła inwestycja? Na pochwałę zasługuje jakość wykonania tynków i jastrychów w mieszkaniach. W odbieranych dzisiaj lokalach nie stwierdziłem żadnych nieprawidłowości w poziomach wylewek. Tynki mają bardzo dobrze wyprowadzone płaszczyzny, sufity są w poziomie, a tylko kilka kątów budziło zastrzeżenia w miejscach mało znaczących, dlatego nie zostały one zgłoszone do protokołu.

Widać, że wykonawcy bardzo się starają nie tylko wykonując prawidłowo roboty budowlane, ale również przyjmują do wiadomości ewentualne usterki i szybko reagują.
web...com/odbiorymieszkan/posts/1825876551064722

Dobrze wiedzieć, że wstępne odbiory idą nieźle, oby tak samo było na finalnych, przy przekazywaniu kluczy. Ale na plus na pewno to, że ewentualne zastrzeżenia można zgłosić sporo wcześniej.

Jeśli chodzi o balkony, to ja i tak miałam zamiar coś na tym położyć, więc niewielka różnica. Myślałam jeszcze o desce kompozytowej, jest zdecydowanie łatwiejsza w utrzymaniu niż drewno, choć wiadomo, że też inne odczucia pod stopami :) Jeszcze się nie zdecydowałam, ale na szczęście jest jeszcze trochę czasu. Swoją drogą ta deska ze zdjęć wyżej, wygląda całkiem przyzwoicie.


kermit
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2017, 17:04

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: kermit » 09 maja 2017, 18:14

Ja tam jakoś zachwycony jakością nie byłem. Jest trochę dziwnych rzeczy jak np. paskudna skrzynka z kablami, wspomniane balkony czy szpary przy łączeniu ścian nośnych z działowymi (w mieszkaniach które oglądałem to było zakryte). Poza tym, nie wszystko jeszcze dało się sprawdzić - np. elektryczność. Mam nadzieję, że przy czerwcowym odbiorze będzie jak najmniej problemów.

ewab
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2017, 15:51

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: ewab » 10 maja 2017, 10:47

Szpary?? Nie jestem specjalistką w sprawach budowalnych, ale moi fachowcy twierdzili, że to dylatacje, które być muszą ;)



Wróć do „Bunscha Park Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości