Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Osiedle Bunscha Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem oraz dzielenia się opiniami i spostrzeżeniami na jego temat.
andy
Posty: 65
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: andy » 10 maja 2017, 11:47

ewab pisze:Szpary?? Nie jestem specjalistką w sprawach budowalnych, ale moi fachowcy twierdzili, że to dylatacje, które być muszą ;)

Dokładnie tak :) Coś takiego musi być na łączeniu różnych elementów konstrukcji, które mogą pracować niezależnie od siebie. Jest specjalne nacięcie, dzięki czemu nie robią się przypadkowe pęknięcia, w przypadkowych miejscach (w których skupiają się naprężenia). Co ciekawe, zwróćcie uwagę np. w Galerii Krakowskiej - jest poprzedzielana takimi "szparami", to oddzielne części budynku, które pracują niezależnie od siebie.


kermit
Posty: 7
Rejestracja: 20 kwie 2017, 17:04

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: kermit » 10 maja 2017, 17:02

Ale przecież dylatacje się uszczelnia. I to z tego co widziałem robi często główny wykonawca, a nie mieszkaniec.

MelaC
Posty: 15
Rejestracja: 29 paź 2016, 23:23

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: MelaC » 11 maja 2017, 0:11

Czy my się tu za bardzo nie gorączkujemy? Pamiętajmy, że to jeszcze nie są mieszkania, które mamy finalnie odbierać, deweloper ma jeszcze sporo czasu na ich wykończenie. Ja się z tym liczę.


iwona_
Posty: 5
Rejestracja: 20 kwie 2017, 22:41

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: iwona_ » 11 maja 2017, 19:47

Podczas odbiór technicznych zgłaszaliście, że chcecie, żeby wykonawca wypełnił Wam szczeliny dylatacyjne?

Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: Nowy » 13 maja 2017, 18:59

Jak odbierałem swoje mieszkania od dużego i dosyć znanego dewelopera, to także miałem szczeliny dylatacyjne niewypełnione. Kiedy o to pytałem, to dostałem odpowiedź, że takie wypełnianie, to już są roboty wykończeniowe, które nie leżą w gestii firmy budującej mieszkanie, na co przedstawiono mi stosowne przepisy :)

Nie żebym był jakoś specjalnie zachwycony tym faktem, ale dla firmy, która robiła mi wykończenie, nie było to zaskoczeniem i problemem. Po prostu wypełnili szczeliny akrylem i tyle, więc z tej perspektywy, to właściwie bez znaczenia.

Sara
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2017, 22:29

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: Sara » 13 maja 2017, 19:37

Witam wszystkich przyszłych sąsiadów!czy już wiadomo kiedy dokładnie będą oddawać klucze do naszych mieszkanek?Mam nadzieję,ze juz wkrótce.Czy ktoś już wie coś więcej na ten temat?

dagson
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2016, 7:15

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: dagson » 22 maja 2017, 13:28

Hej, ja odbieram początkiem czerwca.
Mam za to pytanie odnośnie zakładania liczników przez tauron. W biurze powiedzieli ze trzeba to zrobić do dwóch tygodni od odbioru kluczy, jednak zastanawiam się czy rzeczywiście jest to wymóg. Ktoś coś wie skąd informacja o dwutygodniowym okresie montażu licznika?

Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera na Osiedlu Bunscha Park (etap I)

Postautor: Michał » 31 maja 2017, 12:39

Widzę, że ktoś nawet zacytował tu moją opinię na temat odbiorów mieszkań z . - miło mi, tym bardziej, że osobiście odbierałem te mieszkania :)

Co do "szpar" na łączeniach ścian - nie do końca są to dylatacje. Dylatacja oddziela dwie odrębne części, które pracują niezależnie od siebie i muszą mieć możliwość "poślizgu" względem siebie - jak ktoś dobrze zauważył, np w galeriach i innych rozległych budynkach (w blokach mieszkalnych też występują!).
Natomiast to co obserwujecie w swoich mieszkaniach to nie dylatacje, bo ściany nie pracują niezależnie od siebie, bo są ze sobą kotwione. To tak naprawdę takie pół-dylatacje :) bo w założeniu wszystko powinno być jako jedna, sztywna struktura, ale w praktyce jest inaczej, choćby z uwagi na to, że ściany nośne przejmują obciążenia ze wszystkich ścian i stropów ponad nimi, a działowe przejmują tylko własny ciężar.
Dlatego właśnie w tych newralgicznych miejscach robi się celowe nacięcia, które na etapie wykonywania gładzi należy wypełnić masą trwale plastyczną, czyli najczęściej akrylem, który jest w stanie przejąć część naprężeń nie powodując pęknięć i da się go pomalować.

Takie newralgiczne miejsca to głównie połączenia pomiędzy ścianami, ale również poziome połączenie pomiędzy belką żelbetową (nad oknem), a ścianą ceramiczną - wypełniającą, poniżej - stąd poziome nacięcia w górnej linii okna.

Jeżeli nie wypełnimy tych nacięć akrylem tylko zaciągniemy je gładzią gipsową to w większości przypadków po niedługim czasie pojawią się pęknięcia w tych miejscach.

Jeśli chodzi o betonowe balkony, to oprócz kwestii wizualnej jest jeszcze kwestia dużo ważniejsza, a mianowicie izolacyjności termicznej. Te balkony są dużo lepiej zaizolowane od klasycznych!

Ale to już jest osobny temat :)

W razie czego zapraszam do kontaktu! (namiary w podpisie)



Wróć do „Bunscha Park Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość