Zieleń i zadospodarowanie terenu pomiędzy blokami na osiedlu Bunscha Park w Krakowie

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Osiedle Bunscha Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem oraz dzielenia się opiniami i spostrzeżeniami na jego temat.
andy
Posty: 65
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26

Zieleń i zadospodarowanie terenu pomiędzy blokami na osiedlu Bunscha Park w Krakowie

Postautor: andy » 28 wrz 2017, 18:38

Jeszcze jak mi się kiedyś nudziło, to cyknąłem kilka fotek przedstawiających to, jak wygląda zieleń na osiedlu Bunscha Park oraz, jak jest zagospodarowany teren pomiędzy budynkami :)

Obrazek

Przede wszystkim to, co najbardziej rzuca się w oczy na osiedlu, to osławione tężnie solankowe, czy to przypadkiem nie są pierwsze w Krakowie, bo z tego, co słyszałem, to ma coś takiego też powstać w okolicy Zalewu Nowohuckiego. Wygląda całkiem ładnie, choć ciekawi mnie, jak przetrwa to zimę, ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Całkiem przyjemne to jest, jak z tężnik kapie sobie solanka :)

Obrazek

No i sama zieleń, która, jak się zdaje została posadzona z dosyć dużą starannością, oczywiście jak na razie, to małe rośliny, oby wyrosły ładnie, choć z tego, co widziałem, to już się zmienia na plus. Pomiędzy sadzonkami wszystko wysypane, chyba korą, więc nie powinny rosnąć tam chwasty.

Obrazek

Część terenu pod roślinami została też wysypana kamyczkami, białymi i szarymi - wygląda to całkiem dobrze. Na osiedlu posadzono także drzewa, ciekawe jak przetrwają zimę, ale miło, że są. Oby tylko ktoś pilnował tego, żeby je właściwie ukształtować, żeby nie rosły jakoś bezładnie i nie okazało się, że trzeba się ich pozbyć, bo np. komuś zacieniają mieszkanie.

Wróć do „Bunscha Park Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości