Budowa I etapu Osiedla Bunscha Park - zdjęcia, relacje i opinie

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Osiedle Bunscha Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem oraz dzielenia się opiniami i spostrzeżeniami na jego temat.
konji
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie 2016, 7:44

Budowa I etapu Osiedla Bunscha Park - zdjęcia, relacje i opinie

Postautor: konji » 15 paź 2016, 18:15

iwan pisze:A ma ktoś jakieś zdjęcia z budowy inwestycji Bunscha Park w Krakowie? Dawno nie udało mi się wybrać w tą okolicę, a chętnie bym zobaczył jak idzie stawianie bloku :)

Obrazek
Zdjęcie z przed dwóch tygodni (bud. nr. 3)


konji
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie 2016, 7:44

Re: Budowa I etapu Osiedla Bunscha Park - zdjęcia, relacje i opinie

Postautor: konji » 15 paź 2016, 18:23

Obrazek
Bud. nr. 3 i zarys wjazdu na osiedle

konji
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie 2016, 7:44

Re: Budowa I etapu Osiedla Bunscha Park - zdjęcia, relacje i opinie

Postautor: konji » 15 paź 2016, 18:24

Obrazek


konji
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie 2016, 7:44

Re: Re: Budowa I etapu Osiedla Bunscha Park - zdjęcia, relacje i opinie

Postautor: konji » 15 paź 2016, 18:24

Obrazek
Bud. nr. 2

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Budowa I etapu Osiedla Bunscha Park - zdjęcia, relacje i opinie

Postautor: pozdro » 16 paź 2016, 13:13

W sumie fajne tam widoki na tych czerwonych makach, ale daleko od cywilizacji strasznie i zero komunikacji. Dobra jak ktoś w Czerwonych Makach mieszka lub studiuje na UJ.

paulka
Posty: 8
Rejestracja: 27 paź 2016, 13:00

Re: Budowa I etapu Osiedla Bunscha Park - zdjęcia, relacje i opinie

Postautor: paulka » 27 paź 2016, 13:06

Bobo, strona inwestycji uruchomiła zakładkę "dziennik budowy" ze zdjęciami :) Co jakiś czas przejeżdżam tamtędy i mogę Cię zapewnić, że prace zmierzają w dobrym kierunku :D
Przyszli mieszkańcy, a tym samym moi sąsiedzi - jak myślicie, kiedy możemy spodziewać się końca budowy i możliwości zamieszkania? Pewnie nie tylko mi zależy na tym, by nastąpiło to jak najszybciej :)

MelaC
Posty: 15
Rejestracja: 29 paź 2016, 23:23

Re: Budowa I etapu Osiedla Bunscha Park - zdjęcia, relacje i opinie

Postautor: MelaC » 30 paź 2016, 0:25

Udało nam się dzisiaj wybrać na spacer w okolice, w których trwa budowa inwestycji Bunscha Park i muszę przyznać, że byłam niezwykle zaskoczona postępami i prac i szybkością ich prowadzenia. Sporo się zmieniło od czasu, kiedy konji wrzucił ostatnie zdjęcia, więc dodaję małą fotorelację od siebie :)

Obrazek

Budynek pierwszy ma już prawie ukończoną elewację, rusztowanie zdjęte, choć prace były prowadzone nawet dzisiaj, tj. w sobotę, widać więc, że im się spieszy, i bardzo dobrze, byle wszystko było dokładnie i zgodnie ze sztuką. W każdym razie już zaczyna się to nieźle prezentować, a kiedy skończą powinno być tylko lepiej - mam nadzieję. Zastanawiam się dlaczego nie pociągnęli do samego dołu białej elewacji...

Obrazek

W drugim budynku są okna i pewnie też na tej ścianie wkrótce pojawi się rusztowanie. Podobają mi się te zaokrąglone balkony, nawet pomimo tego, że w tych mieszkaniach ta ściana będzie sprawiała, że pomieszczenia będą mniej ustawne :) No i szkoda, że nie będą wychodziły na jakiś zapierający dech w piersiach widok, ale na ulicę, choć z drugiej strony, jest pewność, że nic raczej bezpośrednio przed nimi nie wybudują.

Obrazek

Niespodzianka, rusztowanie na tyłach drugiego budynku Bunscha Park, czyli ruszają prace związane z wykańczaniem elewacji :)

Obrazek

I nie tylko tam, jeszcze jedno zdjęcie z rusztowaniem, ale w innym miejscu. Nieźle idą do przodu z tym, od naszej ostatniej wizyty tam sporo przybyło i oby tak dalej. Sama okolica jest dosyć "łąkowa", że tak to określę, mam nadzieję, że w przyszłości choć trochę z tego zostanie.

Obrazek

I jeszcze tablica informacyjna, bo było trochę o terminach zakończenia prac na forum itp.

andy
Posty: 65
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26

Re: Budowa I etapu Osiedla Bunscha Park - zdjęcia, relacje i opinie

Postautor: andy » 23 gru 2016, 20:07

W końcu i ja znalazłem trochę czasu, żeby wybrać się na budowę i zrobić zdjęcia na forum, muszę przyznać, że było całkiem dobrze zaczyna nasze osiedle Bunscha Park wyglądać :D Robota idzie bardzo sprawnie i widać, że się nie ociągają z wykończeniami, bo nawet w sobotę pracowali przy elewacji, pod przykryciem i z ogrzewaniem najpewniej - taki wymóg na niskie temperatury przy pracach na elewacji :)

Obrazek

To jak na razie chyba najbardziej zaawansowana cześć inwestycji, w zasadzie, to zostało chyba tylko założyć poręcze balkonów i z zewnątrz wszystko gotowe. Podoba mi się to jasnobrązowe wykończenie na górze, wie ktoś co to jest, czy drewno, plastik czy jakaś płytka ceramiczna i może napisać :?:

Obrazek

Tu do zrobienia jeszcze nieco więcej, ale też wszystko zaczyna nabierać ostatecznych kształtów. Choć cały czas na wykończenie czeka górna część elewacji. Niezłe wrażenie robią też balkony, zwłaszcza obszerne tarasy na samej górze. Pewnie będzie z nich sporo pociechy, a jeszcze jak ktoś będzie mógł zobaczyć Klasztor na Bielanach, to już w ogóle coś :)

Obrazek

A tu widok od strony wewnętrznego dziedzińca osiedla Bunscha Park, zastanawia mnie ta podwójna ściana tam, czyżby to była dylatacja :?: Ale jeśli tak, to dobrze, że o tym pomyślano, bo obydwie części bloku będą mogły sobie pracować niezależnie od siebie, a pewnie jeszcze trochę czasu to potrwa, zanim wszystko się ustabilizuje, jak to w nowym budynku. Warto wspomnieć, że jest już pierwsza tężnia solankowa pod blokiem postawiona - wewnętrzny ogród może ciekawie wyglądać dzięki temu.

Obrazek

Szkoda, że nie udało się zobaczyć , co jest w środku, ale widziałem przez okno, że w mieszkaniach na parterze są już grzejniki, a to chyba znaczy, że nie ma w nich już wiele do zrobienia :) Pomiędzy blokami są też już częściowo ułożone chodniki, zrobiona jest biegnąca obok niego droga. No i z tego, co widziałem, to ruszyła już chyba budowa II etapu osiedla Bunscha Park - jeśli reszta pójdzie im tak sprawnie, jak pierwsze budynki, to plac budowy powinien się szybko wynieść z sąsiedztwa - i o to chodzi!


ziogibom
Posty: 12
Rejestracja: 26 sty 2017, 11:06

Re: Budowa I etapu Osiedla Bunscha Park - zdjęcia, relacje i opinie

Postautor: ziogibom » 02 lut 2017, 13:43

Poniżej kilka zdjęć zrobionych w weekend.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

MelaC
Posty: 15
Rejestracja: 29 paź 2016, 23:23

Re: Budowa I etapu Osiedla Bunscha Park - zdjęcia, relacje i opinie

Postautor: MelaC » 02 lut 2017, 19:41

@ziogibom, dzięki za nowe zdjęcia Bunscha Parku :) A widziałeś może co dzieje się na placu budowy II etap osiedla? Bo tu wygląda na to, że wszystko idzie dobrze, ku szczęśliwemu zakończeniu. Natomiast ciekawi mnie, jak idą prace przy kolejnych budynkach, im szybciej skończą, tym szybciej zniknie też bałagan z sąsiedztwa.

Swoją drogą, zaczyna to wszystko coraz ładniej wyglądać, mam nadzieje, że będzie jak na wizualizacjach :)



Wróć do „Bunscha Park Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości