Budowa II etapu inwestycji Bunscha Park Kraków - forum i zdjęcia

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Osiedle Bunscha Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem oraz dzielenia się opiniami i spostrzeżeniami na jego temat.
andy
Posty: 65
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26

Budowa II etapu inwestycji Bunscha Park Kraków - forum i zdjęcia

Postautor: andy » 23 gru 2016, 20:23

Wygląda na to, że ruszyła już budowa II etapu osiedla Bunscha Park w Krakowie, a może to już etap trzeci też, bo chyba w obydwu ostatnich sprzedają już nowe mieszkania, to pewnie do tego trzeba je także postawić ;) Teraz przynajmniej wiadomo mniej więcej, jak budynki będą wyglądały w rzeczywistości, bowiem wszystko wskazuje na to, że powoli dobiega końca budowa I etapu Bunscha Parku - zobaczcie sami, jeśli ktoś jeszcze nie widział.

Obrazek

Nie ma, że sobota, ciężarówki jeździły, koparka pracowała i efekty tego można już zobaczyć. Wykop pod następną część założenia już jest i nawet został odpowiednio zabezpieczony, żeby się nie obsuwała do niego ziemia. Szkoda, że nie dało się podejść bliżej, bo chętnie bym do dziury zajrzał, może już tam np. utwardzili podłoże i zbroją pod płytę fundamentową. Ale ciężko to było stwierdzić z tej odległości :/

Obrazek

Na miejscu jest też ciężki sprzęt, o ile koparka nie jest tu specjalnym zaskoczeniem, to zastanawia dźwig. Czyżby pojawił się tam, żeby umożliwić postawienie żurawia :?: To zwykle jeden z pierwszych znaczących elementów nowej budowy, który pojawia się po wykonaniu robót ziemnych. Jeśli ktoś się wybrał na budowę, to niech da znać czy miałem rację ;)

Obrazek

Jeszcze jedna rzecz zwróciła moją uwagę, jeśli chodzi o inwestycję Bunscha Park - mianowicie to, że osiedle powstaje sporo wyżej, niż otaczające je działki, przynajmniej te od wschodu. Zobaczcie sami, widać to na zdjęciu powyżej. Pewnie przed krakowskim smogiem nie będzie to specjalna ochrona, ale jeśli chodzi np. o dostęp do światła, to już może kiedyś mieć jakieś znaczenie.


andy
Posty: 65
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26

Re: Budowa II etapu inwestycji Bunscha Park Kraków - forum i zdjęcia

Postautor: andy » 11 lut 2017, 22:31

A gdyby ktoś był zainteresowany, to wrzucam też kilka zdjęć z tego, jak przebiega budowa II etapu osiedla Bunscha Park :) Wygląda na to, że jest całkiem nieźle i dużo się zmieniło od czasu, kiedy robiłem ostatnie fotki.

Obrazek
Obrazek

Ale toi już sporo ścian i słupów poziomu garaży podziemnych, a część ścian przygotowanych jest już do zalania betonem, jak na razie są zbrojeniami. Co ciekawe, pomimo soboty, prace są prowadzone i dużo osób kręciło się na budowie. Wszystko wskazuje na to, że wiosną zaczną powstawać kondygnacje naziemne. Mnie tam ucieszy, jak szybko zniknie z bezpośredniego sąsiedztwa plac budowy :)

andy
Posty: 65
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26

Re: Budowa II etapu inwestycji Bunscha Park Kraków - forum i zdjęcia

Postautor: andy » 30 mar 2017, 0:57

Też niedawno byłem się przejść po okolicy, w której powstaje osiedle Bunscha Park Kraków i mam też kilka fotek II etapu, bo zdjęcia z pierwszego (prawie już gotowego ostatnio pojawiły się na forum) :)

Obrazek

A na budowie sporo się zmienia, bo nad ziemię wyrosła już część parteru. Beton się leje, tu widać płytę nad poziomem garażu podziemnego i wystające z niej zbrojenia.

Obrazek

Cieszy, że prace postępują dosyć szybko, bo to oznacza, że budowa i związane z nią uciążliwości szybko wyniosą się z sąsiedztwa osiedla :) Ma ktoś może jeszcze jakieś inne zdjęcia :?:


konji
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie 2016, 7:44

Re: Budowa II etapu inwestycji Bunscha Park Kraków - forum i zdjęcia

Postautor: konji » 05 cze 2017, 14:21

Uwijają się z II etapem tak samo szybko jak poszło z I. Wygląda na to, że zanim wykończymy mieszkania i się na dobre wprowadzimy to II etap nie będzie długo generował hałasu i dokuczliwych dźwięków :) Miejsce pod III etap już przygotowane, a jeśli chodzi o dziedziniec to jego powierzchnia robi bardzo dobre wrażenie :shock:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

MelaC
Posty: 15
Rejestracja: 29 paź 2016, 23:23

Re: Budowa II etapu inwestycji Bunscha Park Kraków - forum i zdjęcia

Postautor: MelaC » 06 cze 2017, 10:04

Dzięki za zdjęcia, ależ szybko im to idzie, byłam nie tak dawno na budowie i widzę, że teraz II etap osiedla Bunscha Park wygląda zupełnie inaczej niż wtedy :D A jak wrażenia z pierwszego, może wrzucisz też jakieś zdjęcia ogrodu, albo części wspólnych. Jakie opinie o budynku i stanie deweloperskim :?:

konji
Posty: 25
Rejestracja: 12 kwie 2016, 7:44

Re: Budowa II etapu inwestycji Bunscha Park Kraków - forum i zdjęcia

Postautor: konji » 06 cze 2017, 20:46

Jutro zrobię kilka zdjęć z ogrodu :) chyba że mnie ktoś uprzedzi ;) jeśli chodzi o budynek to jeszcze takie rzeczy jak numeracja mieszkań obok drzwi wejściowych do mieszkań brakuje (ma to być zrobione na płycie meblowej w kolorze drzwi) i numeracji obok klatek (jakaś płyta ala szkło).

Klatka schodowa jak dla mnie troszkę za wąska z dość stromymi schodami co w przypadku wnoszenia większych gabarytów sprawy nie ułatwi, a już zaobserwowałem dziurę i obtarcie na jednej ze ścian (tego raczej nie da się uniknąć) uroki nowych bloków ;) oświetlenie klatek na czujnik ruchu (koniec z szukaniem włącznika po omacku :lol: )

Winda duża i co najważniejsze praktycznie nie słychać jak pracuje, jedyny dźwięk jaki wydaje to informacja na którym piętrze się zatrzymała :D

W mieszkaniu poza parapetem do odmalowania, ościeżnicą drzwi wejściowych do odmalowania i paroma ryskami na ramie od drzwi balkonowych nie było zastrzeżeń, ściany pion trzymają kąty też są zachowane, poziomy sufitów i podłóg też ok :) szkło na balkonach podwójne ze wzmocnieniem, balustrady solidnie przymocowane bez oznak rdzy :)

Prąd dochodzi do każdego gniazdka i włącznika światła (oczywiście po wcześniejszej wizycie w TAURONIE i podpisaniu umowy :lol: ) bo przy odbiorze nie ma prądu w mieszkaniu (w moim przypadku dwa dni czekania bo w kolejnym nie miałem czasu ;) )

Podsumowując jestem MEGA pozytywnie zaskoczony jak to wszystko im fajnie wyszło :shock: :shock: :shock:

andy
Posty: 65
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26

Re: Budowa II etapu inwestycji Bunscha Park Kraków - forum i zdjęcia

Postautor: andy » 24 lip 2017, 0:33

A skoro już robiłem zdjęcia i wrzucałem, to tym razem budowa II etapu Bunscha Parku, która też idzie bardzo sprawnie deweloperowi :)

Obrazek

Tu na przykład wstawione są już wszystkie okna w budynku i rozkładają rusztowanie, więc wychodzi na to, że na dniach ruszy ocieplanie i elewacja kolejnego budynku, i bardzo dobrze, bo im szybciej zaczną, tym szybciej skończą.

Obrazek

W budynku po drugiej stronie jeszcze trochę okien zostało do wstawienia, ale chyba też idzie to całkiem szybko. O ile dobrze widzę, to na górze są jeszcze poukładane palety z bloczkami, z których budowane są ścianki działowe, więc pewnie w mieszkaniach sporo się tam jeszcze dzieje.

Obrazek

Od strony osiedla budowa zabezpieczona siatką. No i na środkowym zdjęciu można zobaczyć, że jest tam wiecha już na dachu, czyli wznoszenie konstrukcji bloku dobiegło końca. Mam nadzieję, że teraz wszystkie siły zostaną skierowane na ostatnią część osiedla, więc budowa III etapu Bunscha Parku teraz przyspieszy jeszcze bardziej :)



Wróć do „Bunscha Park Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość