Oznaczenia na planie nowego mieszkania - Osiedle Bunscha Park Kraków

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji Osiedle Bunscha Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem oraz dzielenia się opiniami i spostrzeżeniami na jego temat.
koel17
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2017, 20:21

Oznaczenia na planie nowego mieszkania - Osiedle Bunscha Park Kraków

Postautor: koel17 » 06 sty 2017, 20:44

Cześć wszystkim :)
Nie wiem, czy piszę w dobrym wątku, jeśli nie - proszę o wyrozumiałość :)

Przeglądając plany poglądowe mieszkań w Bunscha Park jest na nich zawarty pewien symbol, i nigdzie po internetach nie mogę znaleźć wyjaśnienia co to jest. Dokładny symbol o jaki mi chodzi pokazany w załączniku.

Zaczynam myśleć o swoich czterech kątach, ale jestem zupełnie nowa w temacie :)

I jeszcze jedno mam pytanie - do jakiego stopnia można zgłaszać ewentualne zmiany w projekcie? I na jakim etapie budowy?
Pytam, bo patrząc na mieszkanie 56m2, ma łazienke 4m2, i to nie najwygodniej ułożoną - osobiście wolałabym mieć wc ustawiony gdzieś indziej... Niestety, znawcą w temacie nie jestem, ale z tego co wiem, to zmiana tego typu już po odbiorze mieszkania, we własnym zakresie, to chyba nie jest ani prosta, ani tania sprawa... Czy może się mylę? Takie rzeczy ustala się z deweloperem, czy wyłącznie w swoim zakresie, czy "ani nie waż się ruszać"?

Pozdrawiam serdecznie :)
Załączniki
bunscha.png
bunscha.png (4.31 KiB) Przejrzano 12627 razy


Kulek
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2016, 16:13

Re: Oznaczenia na planie nowego mieszkania - Osiedle Bunscha Park Kraków

Postautor: Kulek » 06 sty 2017, 21:42

To są szachty, czyli obudowy pionów instalacji wodno-kanalizacyjnej i wentylacyjnej, których położenia nie można zmieniać. Dyktują one usytuowanie łazienki i kuchni. Ściany działowe możesz zlikwidować albo przestawić, zmieniając układ, wielkość i ustawność poszczególnych pomieszczeń.

andy
Posty: 65
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26

Re: Oznaczenia na planie nowego mieszkania - Osiedle Bunscha Park Kraków

Postautor: andy » 25 sty 2017, 22:24

Zdecydowanie się zgadzam ;) Co więcej, trzeba też uważać, kiedy wierci się w ścianach, za którymi znajdują się te rury z mediami, żeby przypadkiem nie zrobić jakiejś dziury w rurze i tym samym nie zalać pionu, co podobno się czasem zdarza w nowych budynkach.



Wróć do „Bunscha Park Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość