Osiedle grodzone czy nie / opinie o grodzonych osiedlach na forum

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
kicia
Posty: 19
Rejestracja: 08 sie 2017, 23:53

Osiedle grodzone czy nie / opinie o grodzonych osiedlach na forum

Postautor: kicia » 18 lut 2018, 12:20

Mam pytanie, rozważam zakup mieszkania i zastanawiam się co wybrać, czy lepiej kupić mieszkanie na grodzonym osiedlu, czy może lepiej kupić lokal dla siebie na osiedlu bez płotu? Jakie macie tu opinie, lepiej mieszkać na osiedlu, które nie jest ogrodzone, czy może jednak bardziej pod tym względem wygodne i bezpieczne jest osiedle ogrodzone? Z drugiej strony często mnie denerwuje, jak muszę gdzieś dojść, a na przeszkodzie stoją mi płoty dzielące miasto na małe kawałki, a przecież tak wcale nie budowało się miast. Jakie są Wasze opinie o grodzonych osiedlach mieszkaniowych, może ktoś się wypowie na forum na ten temat i pomoże zdecydować, co wybrać? :)


Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Osiedle grodzone czy nie / opinie o grodzonych osiedlach na forum

Postautor: Nowy » 23 lut 2018, 0:30

Jak dla mnie, zdecydowanie lepszą opcją jest osiedle niegrodzone niż osiedle ogrodzone płotem :) Bezpieczeństwa to jakoś specjalnie nie poprawia, a czasem jak chce się przejść kawałek, to się nie da, bo płoty. A jak się kupi mieszkanie na czymś takim, to obok zwykle też powstanie grodzone osiedle i robi się z tego błędne koło niestety :/ Miasta jednak z założenia nie składają się z zagród, tylko można się przemieszczać swobodnie pomiędzy stojącymi w nich budynkami. A jeśli ktoś się posługuje argumentem, że płot jest dobry, bo dzieci nie uciekają np. na ulicę, też moim zdaniem nie mają do końca racji, bo np. plac zabaw można ogrodzić niewysokim żywopłotem :)

woy-s
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2017, 15:53

Re: Osiedle grodzone czy nie / opinie o grodzonych osiedlach na forum

Postautor: woy-s » 27 mar 2018, 15:24

Ja jestem przeciwnikiem czegoś takiego, same problemy z dojściem, wpuszczeniem znajomych, sklepami itd. Bezpieczeństwa to zbytnio nie poprawia. Nie dość, że ludzie się izolują w internecie, to jeszcze im mało i grodzą się a potem narzekają, że nie znają sąsiadów. Super!


AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Osiedle grodzone czy nie / opinie o grodzonych osiedlach na forum

Postautor: AgentDejv » 20 wrz 2018, 13:24

Zdecydowanie lepiej jak blok jest ogrodzony.

Eliminuje to np sytuacje, gdzie spacerujące lumpy wchodzą do klatki schodowej żeby się wypróżnić.
Wolę otwierać furtkę kodem niż patrzeć jak ciągle ktoś szcza albo uwaga sra na terenie bloku.



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości