Jak odpowietrzyć grzeniki / kaloryfery w mieszkaniu - porady na forum

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
Jola
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2016, 19:33

Jak odpowietrzyć grzeniki / kaloryfery w mieszkaniu - porady na forum

Postautor: Jola » 25 wrz 2018, 22:30

Zbliża się sezon grzewczy, zdaje się, że będzie to moja pierwsza zima w nowym mieszkaniu, w związku z tym zastanawiam się, jak odpowietrzyć grzejniki, bo słyszałam, że kaloryfery tego wymagają, zwłaszcza przed pierwszą zimą w instalacji może zebrać się sporo powietrza. Zdaje się, że trzeba coś zrobić przy termostacie, ale może ktoś podpowie co dokładnie, potrzebne są do tego jakieś narzędzia specjalistyczne?


ragar
Posty: 288
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Jak odpowietrzyć grzeniki / kaloryfery w mieszkaniu - porady na forum

Postautor: ragar » 26 wrz 2018, 1:25

Jeżeli zastanawiasz się, jak spuścić powietrze z grzejnika, to zazwyczaj po przeciwległej stronie niż pokrętło do ustawiania temperatury, jest mały zawór z rowkiem na śrubokręt - jak śruba. Trzeba ją delikatnie odkręcić do czasu aż usłyszy się syczenie. Jeśli syczeć przestanie i z zaworu poleci woda, to znaczy, że grzejnik został odpowietrzony. Trzeba tylko być uważnym, żeby zbyt dużo wody się nie wylało i nie zachlapało np. ściany przy grzejniku :)Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości