Projekt i wykończenie mieszkania - polecajcie / jakie koszty wykończenia mieszkania

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
Wind33

Projekt i wykończenie mieszkania - polecajcie / jakie koszty wykończenia mieszkania

Postautor: Wind33 » 01 lip 2019, 1:50

Osoby które już urządziły swoje nowe mieszkania- piszcie kogo polecacie? Potrzebny projekt i ekipa do wykończenia mieszkania- ktoś sprawdzony! I dobrze byłoby wiedzieć ,jakie są koszty takich usług ?

Darom

Re: Projekt i wykończenie mieszkania - polecajcie / jakie koszty wykończenia mieszkania

Postautor: Darom » 30 lip 2019, 12:09

Zrobienie mieszkania łącznie ze szpachlowaniem, położeniem gładzi i malowanie plus płytki w łazience, montaż wanny itd. przez ekipę to jest cena ponad 30 tysięcy złotych. Chodź można też znaleźć ekipę do 25 tysięcy złotych.

Nowy

Re: Projekt i wykończenie mieszkania - polecajcie / jakie koszty wykończenia mieszkania

Postautor: Nowy » 30 lip 2019, 18:04

Wind33 pisze:jakie są koszty takich usług ?

Jeżeli chodzi o to, jakie są koszty wykończenia nowego mieszkania od dewelopera, to w średnim standardzie trzeba liczyć ok. 1000 złotych za metr kwadratowy, może teraz nieco więcej. Sporo zależy od metrażu, im większy, tym ta cena powinna być niższa, bo najwięcej kosztują kuchnia i łazienka, a te są i w mniejszych i w większych mieszkaniach. Dużo też zależy np. od tego, czy na podłogę kładziesz drewno, czy panele, czy są podwieszane sufity i takie różne bajery.

Darom

Postautor: Darom » 01 sie 2019, 11:14

Wind33 pisze:jakie są koszty takich usług ?

Nowy pisze: 1000 złotych za metr kwadratowy

Co nie którzy nawet sporo więcej liczą. Rozmawiałem nawet z facetem, który z żoną zajmuje się wykończeniami mieszkań. I za wykończenie od zera, od gołych ścian mieszkania 50 metrów kwadratowych chciał 35 tysięcy.
Nowy pisze: Sporo zależy od metrażu, im większy, tym ta cena powinna być niższa,

Z tym się absolutnie nie zgodzę. Im większy metraż tym cena wyższa. Nie odwrotnie. Użytkownik Nowy źle napisał.

Nowy

Postautor: Nowy » 02 sie 2019, 10:19

Darom, chodziło mi o to, że im większe mieszkanie, tym niższa cena wykończenia 1 m2. To nie są jakieś duże różnice, ale koszt kuchni i łazienki jednak rozkłada się na całość.

Darom

Postautor: Darom » 02 sie 2019, 21:33

Nowy pisze:Darom, chodziło mi o to, że im większe mieszkanie, tym niższa cena wykończenia 1 m2.

Nowy Co Ty gadasz za jakieś farmazony ? Pierwsze o czymś takim czytam. Jest tak, że im większe mieszkanie tym cena jego wykończenia jest większa dlatego, że jest więcej metrów kwadratowych do wymalowania, położenia gładzi, podłóg itd. Z Twojego wpisu mogę wywnioskować, że jak kupię mieszkanie wielkości willi 900 metrów kwadratowych, to cena wykończenia tego mieszkania o tej wielkości mnie ile wyniesie ? 100 złotych ? może 10 złotych ? - Wszyscy do tej pory budowlańcy z ekipy remontowej, których spotkałem, i z którymi miałem do czynienia mówili mi, że im większe mieszkanie tym cena jego wykończenia jest droższa, większa. Więc nie bardzo wiem, o czym Ty do mnie piszesz :roll: - No chyba, że to jakoś bardziej sensowniej wyjaśnisz :?: :roll:

krisak13

Postautor: krisak13 » 12 wrz 2019, 12:22

Chodziło o cenę za metr kwadratowy, jasno napisał kolega, że większość ceny to łazienka i kuchnia. Przy mieszkaniu 40m2 masz kuchnie łazienkę i jakąś sypialnie i za m2 wyjdzie ci prawie 2k. W przypadku mieszkania 60m2 też masz jedną łazienkę i jedną kuchnię, a dwie lub 3 sypialnie i koszt za m2 będzie już np.1500zł/m2. Kuchnia łazienka jest w każdym mieszkaniu i ona najbardziej wpływa na cene, a że potem ją dzielisz na ilość metrów to im większe mieszkanie tym cena za metr mniejsza.

Nowy

Postautor: Nowy » 13 wrz 2019, 11:52

krisak13 pisze:Chodziło o cenę za metr kwadratowy, jasno napisał kolega, że większość ceny to łazienka i kuchnia. Przy mieszkaniu 40m2 masz kuchnie łazienkę i jakąś sypialnie i za m2 wyjdzie ci prawie 2k. W przypadku mieszkania 60m2 też masz jedną łazienkę i jedną kuchnię, a dwie lub 3 sypialnie i koszt za m2 będzie już np.1500zł/m2. Kuchnia łazienka jest w każdym mieszkaniu i ona najbardziej wpływa na cene, a że potem ją dzielisz na ilość metrów to im większe mieszkanie tym cena za metr mniejsza.

Brawo, wreszcie ktoś zrozumiał o co chodzi ;) Dokładnie to miałem na myśli.

krisak13

Postautor: krisak13 » 13 wrz 2019, 13:00

Nowy pisze:
krisak13 pisze:Chodziło o cenę za metr kwadratowy, jasno napisał kolega, że większość ceny to łazienka i kuchnia. Przy mieszkaniu 40m2 masz kuchnie łazienkę i jakąś sypialnie i za m2 wyjdzie ci prawie 2k. W przypadku mieszkania 60m2 też masz jedną łazienkę i jedną kuchnię, a dwie lub 3 sypialnie i koszt za m2 będzie już np.1500zł/m2. Kuchnia łazienka jest w każdym mieszkaniu i ona najbardziej wpływa na cene, a że potem ją dzielisz na ilość metrów to im większe mieszkanie tym cena za metr mniejsza.

Brawo, wreszcie ktoś zrozumiał o co chodzi ;) Dokładnie to miałem na myśli.

Na kimś budowlańcy muszą zarobić ;)

Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”