Parkiet na podłodze w nowym mieszkaniu / opinie / czy to się sprawdzi

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
iti

Parkiet na podłodze w nowym mieszkaniu / opinie / czy to się sprawdzi

Postautor: iti » 13 sty 2022, 13:20

Hej, toczą się rozmowy o panelach winylowych, ale czy ktoś kładł parkiet w mieszkaniu i czy w ogóle to się robi w nowych mieszkaniach i czy ma sens? Oczywiście niekoniecznie chodzi mi o skrzypiącą jodełkę, ale np. dębowy parkiet, wyglądający, jak deska barlinecka, która w zasadzie go imituje. Robił ktoś u siebie podłogi parkietem i może coś o tym powiedzieć? Technologia dosyć stara, ale czy na pewno już przekreślona?

rado

Re: Parkiet na podłodze w nowym mieszkaniu / opinie / czy to się sprawdzi

Postautor: rado » 13 sty 2022, 16:20

iti pisze:Hej, toczą się rozmowy o panelach winylowych, ale czy ktoś kładł parkiet w mieszkaniu i czy w ogóle to się robi w nowych mieszkaniach i czy ma sens? Oczywiście niekoniecznie chodzi mi o skrzypiącą jodełkę, ale np. dębowy parkiet, wyglądający, jak deska barlinecka, która w zasadzie go imituje. Robił ktoś u siebie podłogi parkietem i może coś o tym powiedzieć? Technologia dosyć stara, ale czy na pewno już przekreślona?

Ja mam u siebie.
wykonywał mi revesen.pl ale znajdziesz pewnie mnostwo innych firm.

Zalety:
- chodzi się po tym super goła stopa
- bardzo ciepły materiał, mam mieszkanie na parterze i w zimie może być -10 stopni, a nie musze chodzić w kapciach po mieszkaniu (chyba że chodzi o mały fragment płytek gdzie nie mam ogrzewania podłogowego
- mozna odnawiac (a pewnie nawet trzeba i co 10 lat cyklinowac, co kosztuje mniej niż połozenie wszystkiego od zera i taka podloge mozna miec w mieszkaniu bez problemu 50 lat
- nie ma efektu klepania jak ktos chodzi (np zwierzeta, klejone do podłogi trzyma sie znakomicie), w przeciwienstwei do paneli

Wady:
- na pewno trudniejsze do utrzymania w czystości i jak coś się rozleje w miare od razu wytrzec
- szczeniak nam je troche zniszczyl bo przez pierwszy miesiac sikał w mieszkaniu i nie zaimpregnowaliśmy podłogi przed tym, sciemnialy w niektorych miejscach i bedziemy cyklinowac je po 5 a nie 10 latach...
- mamy olejowana podłoge i to trzeba regularnie robic bo inaczej ochrona wyraznie spada i woda szybko wsiaka. W miejscach mniej używanych jak sypialnia wystarczy pewnie raz na rok, ale w korytarzach, komunikacji, przy łazience powiedziałbym że bardziej co 3 mc
- wyzej wymienione srodki nie sa tanie, okolo 150 zl kosztuje maintenance oil co wystarcza na okolo 50 m2 powierzchni + jeszcze jest specjalne mydlo ktore kosztuje ok 100zł. Ogolnie utrzymanie roczne takich podłóg to około 400 zł 2x maintenance oil + 1 raz soap.
Jesli nie masz dzieci i zwierzaków pewnie wystarczy 250 zł rocznie.

Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”