Wykończenie mieszkania cena za m2 / ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w Krakowie

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
hank
Posty: 7
Rejestracja: 15 lip 2017, 10:17

Wykończenie mieszkania cena za m2 / ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w Krakowie

Postautor: hank » 19 kwie 2022, 15:44

Witam,

Kupiłem mieszkanie 59 m2 i chciał bym je wykończyć. Otrzymałem rożne ceny za robociznę od 700 zł do 1000 zł (wykończenie standard,brak przeróbek wod-kan i elektrycznych, gładzie na scianach i sufitach, w łazience płytki do wys.sufitu + prysznic+umywalka+geberit+lustro), oświetlenie,drzwi z uzbrojeniem
W związku z rozstrzałem cenowym, czy orientujecie się jakie są obecnie koszty wykończenia mieszkania w Krakowie?

pozdrawiam


oleo
Posty: 174
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Re: Wykończenie mieszkania cena za m2 / ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w Krakowie

Postautor: oleo » 19 kwie 2022, 16:00

A nie próbowałeś się umawiać na konkretne elementy mieszkania. Np. cena zrobienia całej łazienki, wycena płytek w przedpokoju za m2. Jak np. robisz parkiet, to ta sama firma, co robi wykończenie, raczej ci tego nie zrobi. Drzwi też warto wziąć z montażem, chyba nadal jest inny vat na to niż na same drzwi, więc tak się bardziej opłaca.

hank
Posty: 7
Rejestracja: 15 lip 2017, 10:17

Re: Wykończenie mieszkania cena za m2 / ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w Krakowie

Postautor: hank » 19 kwie 2022, 17:28

Słuszna uwaga. Problem polega na tym, że jestem spoza Krakowa.
Może orientujesz sie jakie są średnie stawki wykończenia mieszkania. 1000 zł to chyba przesada.


Mar G
Posty: 3144
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Wykończenie mieszkania cena za m2 / ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w Krakowie

Postautor: Mar G » 22 kwie 2022, 22:40

hank pisze:Słuszna uwaga. Problem polega na tym, że jestem spoza Krakowa.
Może orientujesz sie jakie są średnie stawki wykończenia mieszkania. 1000 zł to chyba przesada.


1000 to przesada.
500-600 robocizna bez istotnych przeróbek znajdziesz jeszcze-choć terminy pewnie jesienne raczej.

jesli dużo chcesz przerabiać- dolicz 100-200 pln na metrze
czysta robocizna netto.

z materiałami średnia półka w 2k/m2 total masz szansę się zmieścić jak dobrze pochodzisz za promocjami.

rok temu byś w 500 z dużymi przeróbkami spokojnie się zmieścił w robociźnie. o materiałach nie wspomnę - znasz pewnie już sytuację. tanio już było.

kama
Posty: 88
Rejestracja: 07 mar 2016, 0:48

Re: Wykończenie mieszkania cena za m2 / ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w Krakowie

Postautor: kama » 17 wrz 2022, 17:54

Ktoś mógłby zaktualizować, jakie są aktualne koszty wykończenia mieszkania? Mam wrażenie, że ceny materiałów wykończeniowych idą raczej w górę, natomiast robocizna na podobnym poziomie, albo nawet lekko w dół, ale fajnie byłoby potwierdzić z kimś, kto w ostatnim czasie przerabiał ten temat.

luc
Posty: 651
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Wykończenie mieszkania cena za m2 / ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w Krakowie

Postautor: luc » 15 mar 2023, 10:40

W tym, jaki jest koszt wykończenia mieszkania w Krakowie widać już jakieś przełożenie spowolnienia w budowlance, czy nadal drogo?

MarcinJ
Posty: 438
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Wykończenie mieszkania cena za m2 / ile kosztuje wykończenie mieszkania za m2 w Krakowie

Postautor: MarcinJ » 09 wrz 2023, 22:09

hank pisze:Kupiłem mieszkanie 59 m2 i chciał bym je wykończyć.

W związku z rozstrzałem cenowym, czy orientujecie się jakie są obecnie koszty wykończenia mieszkania w Krakowie?

Napiszesz, ile finalnie Cię to wyszło i co było najdroższe przy wykańczaniu mieszkania?



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości