Rolety czy żaluzje - co wybrać do nowego mieszkania - opinie na forum

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
riczi
Posty: 129
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:43

Rolety czy żaluzje - co wybrać do nowego mieszkania - opinie na forum

Postautor: riczi » 05 cze 2020, 14:29

Urządzam mieszkanie, jest dosyć jasne, w związku z tym, muszę się w nim trochę odgrodzić od słońca. W związku z tym mam pytanie, co Waszym zdaniem jest lepsze w mieszkaniu, rolety czy żaluzje? Mam tu na myśli rolety dzień - noc. Jak myślicie, co lepiej się sprawdzi, może macie jakieś własne opinie na temat używania jednych i drugich i podzielicie się nimi na forum?


megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Rolety czy żaluzje - co wybrać do nowego mieszkania - opinie na forum

Postautor: megi » 11 lip 2020, 15:06

Rolety dzień - noc bardzo spoko, tylko trzeba pamiętać o tym, że jak masz wysokie okno, to cała roleta może nie zmieścić się w kasecie, więc np. trzeba kombinować z cieńszym materiałem. Ale generalnie jest to całkiem fajna sprawa, ja polecam.

kubsoon
Posty: 15
Rejestracja: 07 lip 2020, 19:16

Re: Rolety czy żaluzje - co wybrać do nowego mieszkania - opinie na forum

Postautor: kubsoon » 16 lip 2020, 20:32

Rolety rzymskie bardzo ładnie się prezentują w mieszkaniu


ania888
Posty: 81
Rejestracja: 11 paź 2020, 23:07

Re: Rolety czy żaluzje - co wybrać do nowego mieszkania - opinie na forum

Postautor: ania888 » 09 paź 2021, 19:38

Osobiście mam rolety, bo bardziej mi pasują do wnetrza mieszkania, ale moj brat ma żaluzje i trochę jest na nie zły, bo bardzo osadza sie na nich kurz, wiec trzeba je czesto wycierac. To raczej kwestia indywidualna, co Ci sie bardziej podoba.

neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Rolety czy żaluzje - co wybrać do nowego mieszkania - opinie na forum

Postautor: neo » 30 mar 2022, 10:55

Ja jestem bardzo zadowolony z rolet dzień - noc i w zasadzie nie zamieniłbym ich na żaluzje. Choć zauważyłem, że coś się dzieje z prowadnicami przyklejonymi do okna, dokładniej, to jedna zaczęła się odklejać.

BasiaLatosik
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2021, 18:58

Re: Rolety czy żaluzje - co wybrać do nowego mieszkania - opinie na forum

Postautor: BasiaLatosik » 30 mar 2022, 12:48

U mnie sprawdzają się fajnie żaluzje dobry był to wybór :)

lwowski
Posty: 72
Rejestracja: 15 wrz 2017, 11:45

Re: Rolety czy żaluzje - co wybrać do nowego mieszkania - opinie na forum

Postautor: lwowski » 06 kwie 2022, 12:47

A może w kwestii tego, czy żaluzje czy rolety w mieszkaniu, ktoś brał pod uwagę żaluzje drewniane? Moim zdaniem bardzo dobrze wyglądają i zapewniają niezłe zaciemnienie, choć tu mogłoby być lepiej.

fredo
Posty: 162
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Rolety czy żaluzje - co wybrać do nowego mieszkania - opinie na forum

Postautor: fredo » 29 sie 2022, 13:57

To trzeba się zastanowić, co jest celem, bo jeśli dobre zaciemnienie mieszkania, to ani jedno, ani drugie może nie pomóc.


Agnieszka R jak R
Posty: 5
Rejestracja: 02 wrz 2022, 18:58

Re: Rolety czy żaluzje - co wybrać do nowego mieszkania - opinie na forum

Postautor: Agnieszka R jak R » 02 wrz 2022, 19:03

Tylko żaluzje drewniane lub bambusowe. Koniecznie szerokie 50 mm i z tasiemką. Zwykle żaluzje, rolety i plisy to rozwiązania dla ubogich.

Piast
Posty: 73
Rejestracja: 19 lis 2021, 12:08

Re: Rolety czy żaluzje - co wybrać do nowego mieszkania - opinie na forum

Postautor: Piast » 24 lut 2023, 11:01

Ja też długo zastanawiałem się czy rolety sprawdzą się w dobrze nasłonecznionym mieszkaniu, ale po założeniu okazało się, że jest zupełnie w porządku. Tylko warto wziąć takie z niego grubszego materiału, jeżeli faktycznie mają skutecznie zaciemniać.



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości