Co położyć na balkonie / płytki ceramiczne gresowe / deskę drewnianą czy deskę kompozytową?

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
darek
Posty: 49
Rejestracja: 16 wrz 2016, 13:23

Co położyć na balkonie / płytki ceramiczne gresowe / deskę drewnianą czy deskę kompozytową?

Postautor: darek » 10 wrz 2020, 17:57

Może macie jakieś doświadczenia z wykończeniem balkonu i podpowiecie jak sprawdzają się poszczególne rodzaje podłoża. Jeżeli chodzi o płytki ceramiczne, to wydaje mi się, że są najłatwiejsze w utrzymaniu, o ile ich mróz nie odmraża. Deska drewniana wiadomo, wygląda ładnie, pod stopą przyjemna, ale jej utrzymanie w dobrym stanie wymaga chyba sporo pracy. No i jest jeszcze deska kompozytowa, nie psuje się jak drewno, ale wiadomo, to sztuczny materiał, co byście wybrali?


Nowy
Posty: 1651
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Co położyć na balkonie / płytki ceramiczne gresowe / deskę drewnianą czy deskę kompozytową?

Postautor: Nowy » 11 wrz 2020, 0:31

Jeżeli chodzi o to, co położyć na balkonie, to u mnie płytki ceramiczne sprawdzają się całkiem dobrze. Ale to aż zaskakuje, ile syfu jest w Krakowskim powietrzu, nie wiem jak by się z tego czyściło fazowane deski tarasowe. Na pewno to najlepsze rozwiązanie w utrzymaniu, ale jednak drewno wygląda znacznie lepiej i jest też milsze pod stopą.

Joanna Wróbel
Posty: 18
Rejestracja: 12 paź 2020, 11:21

Re: Co położyć na balkonie / płytki ceramiczne gresowe / deskę drewnianą czy deskę kompozytową?

Postautor: Joanna Wróbel » 12 paź 2020, 11:25

ja zakochałam się w ikeowskiej sztucznej trawie. prosta w położeniu i sprawdza się super :)


optimistic
Posty: 10
Rejestracja: 26 paź 2020, 0:03

Re: Co położyć na balkonie / płytki ceramiczne gresowe / deskę drewnianą czy deskę kompozytową?

Postautor: optimistic » 26 paź 2020, 0:11

My się zdecydowaliśmy na gres

riczi
Posty: 131
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:43

Re: Co położyć na balkonie / płytki ceramiczne gresowe / deskę drewnianą czy deskę kompozytową?

Postautor: riczi » 01 lis 2020, 22:55

Jeżeli chodzi o to, co położyć na balonie, to moim zdaniem gres jest jednak najwygodniejszy w utrzymaniu, a i na nim można położyć coś innego, jeżeli się chce. Grunt, żeby był dobrze położony i nie zaczął odpadać po mrozach, jeżeli gdzieś by woda podchodziła.

ania888
Posty: 81
Rejestracja: 11 paź 2020, 23:07

Re: Co położyć na balkonie / płytki ceramiczne gresowe / deskę drewnianą czy deskę kompozytową?

Postautor: ania888 » 07 gru 2020, 0:18

Aktualnie mam gres, moze i nie jest najpieknieszy, ale jak patrze na sasiadow, ktorzy srednio co dwa lata wymieniaja podlogi z kompozytu, to nie zaluje ;)

koracz
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2021, 13:03

Re: Co położyć na balkonie / płytki ceramiczne gresowe / deskę drewnianą czy deskę kompozytową?

Postautor: koracz » 20 sty 2021, 13:06

A czy taka posadzka żywiczna to będzie dobre rozwiązanie?

Mar G
Posty: 3143
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Co położyć na balkonie / płytki ceramiczne gresowe / deskę drewnianą czy deskę kompozytową?

Postautor: Mar G » 29 sty 2021, 14:43

Ja jestem ciekaw, jak się będzie spisywać w praktyce ta nowa technologia - m.in u Atala - wentylowane grube gresy bez kleju.
Załączniki
image.jpeg
image.jpeg (41.41 KiB) Przejrzano 10340 razy


AgentDejv
Posty: 220
Rejestracja: 10 gru 2015, 18:42

Re: Co położyć na balkonie / płytki ceramiczne gresowe / deskę drewnianą czy deskę kompozytową?

Postautor: AgentDejv » 08 lut 2021, 13:29

Deska kompozytowa to kiszka.
Wcale nie jest to takie ..

dantan
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2021, 10:56

Re: Co położyć na balkonie / płytki ceramiczne gresowe / deskę drewnianą czy deskę kompozytową?

Postautor: dantan » 09 mar 2021, 11:02

Czy ktoś ma więcej opinii na temat wyłożenia balkonu sztuczną trawą?



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości