Kolor ścian w salonie / na jaki kolor pomalować ściany w salonie?

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Kolor ścian w salonie / na jaki kolor pomalować ściany w salonie?

Postautor: asander » 27 lis 2021, 20:23

Chciałbym pomalować salon, pokoje na jakiś jasny kolor ale nie koniecznie biały. Jak złamać ten kolor, pójść w stronę szarości czy beżu? Co wg Was lepiej będzie współgrać z panelami dębowymi (i ogólnie drewnem). Macie jakieś sprawdzone farby i wzorce kolorów?


neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Kolor ścian w salonie / na jaki kolor pomalować ściany w salonie?

Postautor: neo » 28 lis 2021, 21:00

asander pisze:Chciałbym pomalować salon, pokoje na jakiś jasny kolor ale nie koniecznie biały. Jak złamać ten kolor, pójść w stronę szarości czy beżu? Co wg Was lepiej będzie współgrać z panelami dębowymi (i ogólnie drewnem). Macie jakieś sprawdzone farby i wzorce kolorów?

Polecam jakąś lekką szarość, niezbyt zimną, jestem bardzo zadowolony z koloru Light Grey i w zasadzie przez od kilku lat mi się nie znudziło. Choć z dzisiejszej perspektywy nie wiem czy nie zrobiłbym jednej ściany w takiej zieleni, trochę jak butelkowa.

asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Kolor ścian w salonie / na jaki kolor pomalować ściany w salonie?

Postautor: asander » 29 lis 2021, 12:53

neo pisze:
asander pisze:Chciałbym pomalować salon, pokoje na jakiś jasny kolor ale nie koniecznie biały. Jak złamać ten kolor, pójść w stronę szarości czy beżu? Co wg Was lepiej będzie współgrać z panelami dębowymi (i ogólnie drewnem). Macie jakieś sprawdzone farby i wzorce kolorów?

Polecam jakąś lekką szarość, niezbyt zimną, jestem bardzo zadowolony z koloru Light Grey i w zasadzie przez od kilku lat mi się nie znudziło. Choć z dzisiejszej perspektywy nie wiem czy nie zrobiłbym jednej ściany w takiej zieleni, trochę jak butelkowa.


Dzięki :)
Czy to Beckers?
beckers.pl/kolor/light-grey

Ktoś mi jeszcze wspomniał o takich odcieniach:
beckers.pl/kolor/water-lily
beckers.pl/kolor/dreams

No właśnie ja w zieleń chyba nie będę chciał iść, może coś z beży, ale zobaczę jeszcze, za duży wybór :)


neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Kolor ścian w salonie / na jaki kolor pomalować ściany w salonie?

Postautor: neo » 29 lis 2021, 21:27

asander pisze:Dzięki :)

Zgadza się, nie chciałem tu reklamy ronić ;) Ten ostatni kolor, to mi się za zimny wydaje. Ale Beckers sprzedaje też próbki, za kilka złotych, można sobie pomalować na kawałku ściany (np. gdzieś, gdzie będzie kiedyś szafa) i wybrać, co się najbardziej podoba.

Sama farba całkiem w porządku, dobrze się zmywa, nie mam zastrzeżeń.

asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Kolor ścian w salonie / na jaki kolor pomalować ściany w salonie?

Postautor: asander » 30 lis 2021, 7:47

neo pisze:
asander pisze:Dzięki :)

Zgadza się, nie chciałem tu reklamy ronić ;) Ten ostatni kolor, to mi się za zimny wydaje. Ale Beckers sprzedaje też próbki, za kilka złotych, można sobie pomalować na kawałku ściany (np. gdzieś, gdzie będzie kiedyś szafa) i wybrać, co się najbardziej podoba.

Sama farba całkiem w porządku, dobrze się zmywa, nie mam zastrzeżeń.


Dobrze wiedzieć z tymi próbkami, na pewno znajdę takie miejsce, które będę mógł przetestować a potem przykryć meblem.

Masz jakieś doświadczenie z innymi kolorami? Wspominałeś o butelkowej zieleni, a coś innego, jakieś beże, granaty itp?

neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Kolor ścian w salonie / na jaki kolor pomalować ściany w salonie?

Postautor: neo » 17 maja 2022, 12:51

asander pisze:Dobrze wiedzieć z tymi próbkami, na pewno znajdę takie miejsce, które będę mógł przetestować a potem przykryć meblem.

Masz jakieś doświadczenie z innymi kolorami? Wspominałeś o butelkowej zieleni, a coś innego, jakieś beże, granaty itp?

Dasz znać, na jaki kolor się w końcu zdecydowałeś i czy jesteś zadowolony?

asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Kolor ścian w salonie / na jaki kolor pomalować ściany w salonie?

Postautor: asander » 06 lip 2022, 13:00

neo pisze:
asander pisze:Dobrze wiedzieć z tymi próbkami, na pewno znajdę takie miejsce, które będę mógł przetestować a potem przykryć meblem.

Masz jakieś doświadczenie z innymi kolorami? Wspominałeś o butelkowej zieleni, a coś innego, jakieś beże, granaty itp?

Dasz znać, na jaki kolor się w końcu zdecydowałeś i czy jesteś zadowolony?

Sorki, rzadko zaglądam w tą część forum ;) Dam znać, malowanie jeszcze przede mną, ale zbliżam się :)

BMX
Posty: 175
Rejestracja: 09 paź 2020, 23:25

Re: Kolor ścian w salonie / na jaki kolor pomalować ściany w salonie?

Postautor: BMX » 30 paź 2022, 13:43

A co myślicie o tych patentach, chyba modnych ostatnio, żeby jedną ścianę w salonie albo innym pomieszczeniu pomalować na intensywnie zielony lub niebieski kolor? Jak się to sprawdza w mieszkaniach, może ktoś ma u siebie i podzieli się tym, czy jest zadowolony?


neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Kolor ścian w salonie / na jaki kolor pomalować ściany w salonie?

Postautor: neo » 26 kwie 2023, 11:07

Jeśli chodzi o kolor ścian w salonie, to jak się zapatrujecie na głęboką zieleń, taką butelkową np. na jednej ścianie, taką pod obrazki / zdjęcia?

darioszowski
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2022, 13:58

Re: Kolor ścian w salonie / na jaki kolor pomalować ściany w salonie?

Postautor: darioszowski » 30 wrz 2023, 23:54

Jeżeli chcemy ładnie to klinkier, gładź, beton architektoniczny. Ogólnie coś trwałego. Aby nie tylko elastyczne okładziny ścienne



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości