Panele winylowe / czy warto położyc na podłogę / opinie o panelach winylowych

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
Andrzej1
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2019, 13:55

Panele winylowe / czy warto położyc na podłogę / opinie o panelach winylowych

Postautor: Andrzej1 » 11 sty 2022, 20:42

Witam Wszystkich. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z panelami winylowymi. Traktowane jako nowość oraz reklamowane jako wodoszczelne czy warto je położyć. Dość wysoka cena 2 do 4 razy większa niż paneli tradycyjnych a ponoć są zastrzeżenia do trwałości ich zamków na klik. Czy to prawda że mogą sprawić niespodziankę i po jakimś czasie ich użytkowania spływają na podkładzie w kierunku ścian rozrywając zazębienia w części środkowej pomieszczenia. Czy któś może coś powiedzieć o ich plusach i minusach na podstawie własnych doświadczeń czy wiedzy fachowej.
Pozdrawiam


Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Panele winylowe / czy warto położyc na podłogę / opinie o panelach winylowych

Postautor: Rak » 11 sty 2022, 20:48

Jestem na nie. Zwykłe beda pewniejsze.

nanu
Posty: 172
Rejestracja: 22 wrz 2020, 14:11

Re: Panele winylowe / czy warto położyc na podłogę / opinie o panelach winylowych

Postautor: nanu » 11 sty 2022, 21:01

My byliśmy właściwie już przekonani do winyli ale ostatecznie za miesiąc będziemy mieć panele laminowane (od quick stepa).

Dużo podpytywaliśmy po znajomych i rodzinie, bo okazało się że dużo z nich w ostatnich latach kładło w nowych domach i mieszkaniach winyle i oni bardzo chwalą. Nic się z nimi póki co nie dzieje, zero jakichkolwiek problemów, łatwo się kładzie (wiele osób kładło samodzilenie żeby oszczędzić na wykończeniu).

Ja bym więc polecała popytać kogo możesz z kręgu znajomych i rodziny co oni mają na podłodze, i jeśli mają winyle, to zapytać jak się sprawują.


Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Panele winylowe / czy warto położyc na podłogę / opinie o panelach winylowych

Postautor: Mar G » 11 sty 2022, 23:33

Andrzej1 pisze:Witam Wszystkich. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z panelami winylowymi. Traktowane jako nowość oraz reklamowane jako wodoszczelne czy warto je położyć. Dość wysoka cena 2 do 4 razy większa niż paneli tradycyjnych a ponoć są zastrzeżenia do trwałości ich zamków na klik. Czy to prawda że mogą sprawić niespodziankę i po jakimś czasie ich użytkowania spływają na podkładzie w kierunku ścian rozrywając zazębienia w części środkowej pomieszczenia. Czy któś może coś powiedzieć o ich plusach i minusach na podstawie własnych doświadczeń czy wiedzy fachowej.
Pozdrawiam

wysokomarżowy produkt , w oczach fachowców podczas rozmów - po prostu linoleum w nowej odsłonie.

iti
Posty: 1169
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Panele winylowe / czy warto położyc na podłogę / opinie o panelach winylowych

Postautor: iti » 13 sty 2022, 13:16

Też chętnie poznałbym doświadczenia osób, które zdecydowały się na panele winylowe, czy to faktycznie taki hit czy nie ma się czym zachwycać?

Kondzio
Posty: 5
Rejestracja: 29 kwie 2021, 12:29

Re: Panele winylowe / czy warto położyc na podłogę / opinie o panelach winylowych

Postautor: Kondzio » 27 sty 2022, 16:22

Ja mam panele winylowe w łazience i jestem zadowolony. Mam je już dłuższą chwilę i nie wybrzuszają się od wilgoci ani nie rozchodzą. No i komfort użytkowania jest nieporównywalny z płytkami. A jak chcecie poznać różne możliwości aranżacyjne takich płyt winylowych to przeglądnijcie sobie stronę strefaplyt.pl (np. strefaplyt.pl/karta-inspiracji/nowosc,1380)

pat
Posty: 8
Rejestracja: 12 sie 2018, 15:17

Re: Panele winylowe / czy warto położyc na podłogę / opinie o panelach winylowych

Postautor: pat » 04 lip 2022, 11:51

A jak myślicie, co jest lepsze panele winylowe (pewnie .) czy deska barlinecka albo jakiś jej odpowiednik, czyli panel z podłogowy z kilku warstw drewna, z twardym na górze (na pewno mniej . na uszkodzenia)? Co byście wybrali do mieszkania dla siebie?

szymek
Posty: 74
Rejestracja: 07 sty 2017, 1:00

Re: Panele winylowe / czy warto położyc na podłogę / opinie o panelach winylowych

Postautor: szymek » 16 lip 2022, 9:28

Ja to bym wziął parkiet ;) Ale generalnie, to miło czuć drewno pod stopą, więc pewnie brałbym deskę, mimo tego, że mniej .. Panele winylowe, to mi się kojarzą trochę z płytkami PCV, pewnie starsi znają np. ze szkół.


Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Panele winylowe / czy warto położyc na podłogę / opinie o panelach winylowych

Postautor: Mar G » 26 lip 2022, 21:43

pat pisze:A jak myślicie, co jest lepsze panele winylowe (pewnie .) czy deska barlinecka albo jakiś jej odpowiednik, czyli panel z podłogowy z kilku warstw drewna, z twardym na górze (na pewno mniej . na uszkodzenia)? Co byście wybrali do mieszkania dla siebie?


Lita lub warstwowa deska np. 15 mm.
Ale nie Barlinecka marketowa tylko np. Walczak dąb

Winyl to kilka mm PCV w nowym wysokomarżowym wydaniu

pat
Posty: 8
Rejestracja: 12 sie 2018, 15:17

Re: Panele winylowe / czy warto położyc na podłogę / opinie o panelach winylowych

Postautor: pat » 03 sty 2023, 14:21

I jak, ktoś zamontował może na podłodze panele winylowe i może napisać coś więcej o tym, jak to się sprawdza z perspektywy czasu? Jak w zimie się po tym chodzi, to jakaś w miarę ciepła podłoga?



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości