Jak zaciemnić mieszkanie / zaciemnienie mieszkania - co na okna

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
lwowski
Posty: 76
Rejestracja: 15 wrz 2017, 11:45

Jak zaciemnić mieszkanie / zaciemnienie mieszkania - co na okna

Postautor: lwowski » 06 kwie 2022, 12:50

Co założyć na okna, żeby zaciemnić mieszkanie? Nie chodzi mi o jakieś przepuszczające sporo światła rolety, tylko o maksymalne zaciemnienie. W mieszkaniu mam sporo słońca przez do samego zachodu i lubię to, ale czasem chciałbym sobie komfortowo obejrzeć film na rzutniku, więc całkowita ciemność wskazana. Czym zaciemnić mieszkanie, żeby uzyskać dobry efekt, a jednocześnie żeby to dobrze wyglądało?


MarcinJ
Posty: 445
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Jak zaciemnić mieszkanie / zaciemnienie mieszkania - co na okna

Postautor: MarcinJ » 22 sie 2022, 11:10

Ja mam rolety dzień / noc, niestety przy wysokich oknach materiał musi być cieńszy, żeby zmieścił się w kasecie, co jednocześnie powoduje, że gorzej zatrzymuje światło i zaciemnienie mieszkania jest trudniejsze. Nie wiem, być może grube kotary / zasłony mogłyby tu coś więcej dać.

oleo
Posty: 174
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Re: Jak zaciemnić mieszkanie / zaciemnienie mieszkania - co na okna

Postautor: oleo » 10 lut 2023, 12:31

Jeżeli chcesz mieć całkiem ciemno w mieszkaniu, to chyba tylko grube kotary, takie, jak w kinie, teatrze. Nieprzypadkowo tam cały czas z tego rozwiązania korzystają. Zawsze też można zamurować okno, albo zbudować sobie pomieszczenie bez okien.


witoldrekk
Posty: 16
Rejestracja: 29 lip 2023, 16:53

Re: Jak zaciemnić mieszkanie / zaciemnienie mieszkania - co na okna

Postautor: witoldrekk » 22 sie 2023, 23:16

W moim rodzinnym mieszkaniu zawieszone były baaardzo grube kotary (zasłony). Ciężko takie kupić w sklepie, bo zazwyczaj nie szyją już takich grubych i porządnych materiałów, te były kupione w lumpeksie, były w świetnym stanie. No i zaleta tych kotar jest taka, że nie przepuszczają ani trochę promieni słonecznych i świetnie izolują od gorąca - w mieszkaniu w lato było chłodno.
https://nowohuckie-renowacje.pl/fotele-prl/ Fotel PRL

witoldrekk
Posty: 16
Rejestracja: 29 lip 2023, 16:53

Re: Jak zaciemnić mieszkanie / zaciemnienie mieszkania - co na okna

Postautor: witoldrekk » 22 sie 2023, 23:17

witoldrekk pisze:W moim rodzinnym mieszkaniu zawieszone były baaardzo grube kotary (zasłony). Ciężko takie kupić w sklepie, bo zazwyczaj nie szyją już takich grubych i porządnych materiałów, te były kupione w lumpeksie, były w świetnym stanie. No i zaleta tych kotar jest taka, że nie przepuszczają ani trochę promieni słonecznych i świetnie izolują od gorąca - w mieszkaniu w lato było chłodno.

Jeszcze ich plusem było to, że miały klasyczny, elegancki widok czyli coś czego rolety nie mają :D
https://nowohuckie-renowacje.pl/fotele-prl/ Fotel PRL



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości