Parkiet a ogrzewanie podłogowe / czy można mieć parkiet na ogrzewaniu podłogowym

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
fero
Posty: 93
Rejestracja: 31 sty 2017, 23:02

Parkiet a ogrzewanie podłogowe / czy można mieć parkiet na ogrzewaniu podłogowym

Postautor: fero » 24 paź 2022, 14:01

Wiecie może, jak ma się sprawa montaż ogrzewania podłogowego i położenia na nim parkietu, w sensie na podłodze, w której jest zrobiona podłogówka, możliwe jest zrobienie parkietu i wszystko będzie działało prawidłowo? Ciepło będzie odpowiednio przechodziło przez drewno, a sam parkiet nie zostanie uszkodzony przez to, że jest od dołu podgrzewany?


adi
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2016, 11:46

Re: Parkiet a ogrzewanie podłogowe / czy można mieć parkiet na ogrzewaniu podłogowym

Postautor: adi » 29 sty 2023, 22:14

U znajomego coś takiego wydziałem, wszystko było w miarę nowe i twierdził, że działało i nie ma przeciwwskazań, fachowiec mu to zrobił i podobno jest ok. Nie wiem czy to oficjalna wykładnia. Martwił się tylko, że gdyby trzeba było się dostać do tej instalacji, to zdejmowanie parkietu nie jest czymś, o czym by marzył ;)

megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Parkiet a ogrzewanie podłogowe / czy można mieć parkiet na ogrzewaniu podłogowym

Postautor: megi » 27 lip 2023, 11:49

Pewnie można, tylko pytanie, czy to jest optymalne rozwiązanie? Parkiet jednak jest dosyć gruby, a ciepło musiałoby przejść przez niego, czyli przez lite drewno.


korniszon
Posty: 23
Rejestracja: 26 lis 2023, 23:00

Re: Parkiet a ogrzewanie podłogowe / czy można mieć parkiet na ogrzewaniu podłogowym

Postautor: korniszon » 18 sty 2024, 9:55

A taki parkiet położony na ogrzewaniu podłogowym nie będzie się rozsychał? Bo jeśli chodzi o parkiety, to widziałem sytuacje, że na idealnie położonym parkiecie pojawiają się szpary pomiędzy klepkami po jakimś czasie.



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości