Drzwi przesuwne w mieszkaniu / przesuwne drzwi na balkon - informacje i opinie o użytkowaniu

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
mlynek
Posty: 82
Rejestracja: 21 gru 2021, 12:12

Drzwi przesuwne w mieszkaniu / przesuwne drzwi na balkon - informacje i opinie o użytkowaniu

Postautor: mlynek » 28 lis 2023, 14:23

Widywałem to w cieplejszych krajach niż polska, ale zauważyłem, że także u nas coraz częściej wchodzą do mieszkań drzwi przesuwne na balkony albo do ogrodu. Rozwiązanie o tyle praktyczne, że ich otwieranie nie zajmuje aż tyle miejsca - to na pewno jest zaleta drzwi przesuwnych. A jakie widzicie tu wady takiego systemu otwierania? Czy one są też odpowiednio szczelne i dobrze trzymają ciepło? Jak wygląda sprawa jakichś prowadnic, które w tym są, można uznać, że są tak samo niezawodne, jak standardowe zawiasy? Chętnie poznam wasze opinie o drzwiach przesuwnych w mieszkaniu.


lotny
Posty: 63
Rejestracja: 28 wrz 2018, 0:08

Re: Drzwi przesuwne w mieszkaniu / przesuwne drzwi na balkon - informacje i opinie o użytkowaniu

Postautor: lotny » 12 mar 2024, 17:13

Balkonowe drzwi przesuwne pojawiają się coraz częściej w mieszkaniach, choć jak na razie, to zazwyczaj z segmentu raczej wyższego. Widziałem takie rozwiązanie też w inwestycji Vido od Ekoparku przy Parku Lotników Polskich. Fajne rozwiązanie, zakładając, że może być tak samo efektywne w zatrzymywaniu ciepła, jak tradycyjne okna, to wolałbym taką stolarkę. Nie ma problemu z zasłonami / firanami, choć nie wiem czy są rolety na okna przesuwne albo żaluzje na nie.



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości