Taras drewniany sosnowy - jakich wkrętów należy używać?

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
witek378
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2017, 19:33

Taras drewniany sosnowy - jakich wkrętów należy używać?

Postautor: witek378 » 07 sie 2017, 19:34

A ja mam pytanie nieco inne, bo o deski sosnowe na taras- polecacie? Jestem na etapie planowania tarasu i chcemy z żoną aby był drewniany, wytrzymały i funkcjonalny. Proszę o podpowiedź czy drewno sosnowe jest ok na taras i jakie mocowania użyć? Do tej pory używałem w domu spax wkręty, ze stali nierdzewnej, a słyszę opinie, że na tarasie należy używać wyłącznie wkręty nierdzewne, że ocynkowane będą powodowały ruchomość desek, ma ktoś opinię lub doświadczenie?


aska17
Posty: 4
Rejestracja: 08 lis 2017, 10:51

Re: Taras drewniany sosnowy - jakich wkrętów należy używać?

Postautor: aska17 » 16 lut 2018, 16:12

Też słyszałam, że drewno drzew krajowych takie jak sosna, dąb, jesion czy jodła nie nadają się na budowanie tarasów zewnętrznych z bardzo prostych powodów. Po pierwsze nie są one za bardzo . na działanie warunków atmosferycznych. Po drugie są mało . na biodegradację, grzyby czy siniznę. Wymagają one częstej impregnacji. A po jakiś 4 latach może się okazać, że nawet to nie wystarcza i trzeba będzie robić wszystko od nowa. Na deski tarasowe lepiej wybrać drewno z gatunków drzew egzotycznych no i oczywiście drewno obrabiane termicznie także będą dobre na deski tarasowe. Do tego uważam, że jednak taras powinien być zakryty i powinno także zbudować się do niego zadaszenie. Minimum takie rozkładane jak nie na stałe. Jeśli chodzi jeszcze o taras to czytając kratki.com/pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezastapiony-na-chlodne-wieczory-pod-chmurka jestem pewna, że na takim tarasie taki ogrzewacz jest wręcz niezbędny. Nie dość, że naprawdę bardzo dobrze wygląda to jeszcze dodatkowo ogrzewa co pozwoli dłużej czerpać przyjemność z wieczornego przesiadywania właśnie na tym tarasie.

adampa
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2018, 15:44

Re: Taras drewniany sosnowy - jakich wkrętów należy używać?

Postautor: adampa » 31 lip 2018, 15:45

W takich sprawach raczej zdałbym się na zdanie specjalistów.



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości