Strona 1 z 1

Czy warto dopłacać do kuchni na wymiar? W markecie wychodzi 2x taniej, ale czy się nie rozleci po roku? Opinie na forum

: 21 kwie 2026, 14:48
autor: ami
W temacie wykańczania mieszkania, mam ofertę na kuchnię na wymiar od stolarza – 25 tys. zł za meble bez sprzętu i bez blatu. W Castoramie czy IKEI coś podobnego kosztowałoby mnie jakieś 12-13 tys. Wiem, że stolarz zrobi dokładnie pod mój wymiar kuchni, ale czy przeciętny użytkownik faktycznie odczuje różnicę? Krąży sporo negatywnych opinii o gotowcach, że fronty szybko odstają i się krzywią itp. Ktoś przerzucił się z budżetowej kuchni na wymiarową i może powiedzieć, czy to gra warta świeczki? Czy to nie ma sensu i lepiej wziąć w takiej IKEI, tym bardziej, że oni chyba teraz na to dają dosyć długie gwarancje. Jakie macie z tym doświadczenia?