Ile czasu ma deweloper na naprawę usterek w nowym mieszkaniu - forum

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
wisnia
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2017, 9:56

Ile czasu ma deweloper na naprawę usterek w nowym mieszkaniu - forum

Postautor: wisnia » 28 lis 2017, 22:05

Wkrótce będę odbierał nowe mieszkanie od dewelopera, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, ale wiadomo, że jakieś usterki i niedociągnięcia mogą się zdarzyć, jakby wiem, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Ale może ktoś mi podpowie jak dużo czasu ma deweloper na naprawę usterek w nowym mieszkaniu :?: Jak to wygląda w teorii i praktyce :?: Pytam dlatego, że zastanawiam się czy mogę przed odbiorem umawiać już ekipę wykończeniową, czy jednak lepiej nie liczyć na to, że wszystko będzie w odpowiednich terminach i szybko? Może ktoś, kto miał już w tej sprawie doświadczenie, podzieli się informacjami na ten temat na forum.


alucarD
Posty: 11
Rejestracja: 08 sie 2016, 11:26

Re: Ile czasu ma deweloper na naprawę usterek w nowym mieszkaniu - forum

Postautor: alucarD » 29 lis 2017, 12:46

Zgodnie z prawem deweloper ma 14 dni na ustosunkowanie się do znalezionych usterek i 30 dni na ich usunięcie. Jeśli chodzi o umawianie ekipy to zależy to od krytyczności znalezionych wad. Jeśli usterka nie pozwala na użytkowanie lokalu, deweloper nie wyda kluczy przed ich usunięciem. Jeśli jednak to będą głównie "pierdoły" to jeden klucz zostawia sobie deweloper na potrzeby usunięcia wad, a pozostałe wydaje i można spokojnie wchodzić i działać :) No chyba, że nie godzimy się na takie rozwiązanie i klucze pobieramy dopiero w momencie usunięcia wszystkich usterek. Tak naprawdę, wszystko zależy od nas.
W moim przypadku usterkami były mało istotne rzeczy, które zostały usunięte następnego dnia :)



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości