Płytki czy lacobel - co położyć w kuchni pomiędzy blatem a meblami - opinie forum

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
atlanta
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2018, 21:57

Płytki czy lacobel - co położyć w kuchni pomiędzy blatem a meblami - opinie forum

Postautor: atlanta » 25 mar 2018, 22:03

Za jakiś czas pewnie czeka mnie urządzanie kuchni w mieszkaniu i tak się zastanawiam co wybrać pomiędzy blatem meblowym a górnymi szafkami, czy płytki czy lakobel, czyli ozdobne szkło :) Cena jest chyba porównywalna , a może lacobel jest nawet tańszy od płytek, ale ciekawi mnie efekt i to, jakie to jest w użyciu. Ktoś może ma jakieś doświadczenia i może się podzielić tym, jakie ma opinie z używania jednego i drugiego? Co najlepiej wybrać do kuchni, żeby było praktyczne i jednocześnie ładnie wyglądało :?:


aneta87
Posty: 26
Rejestracja: 24 kwie 2018, 13:23

Re: Płytki czy lacobel - co położyć w kuchni pomiędzy blatem a meblami - opinie forum

Postautor: aneta87 » 04 cze 2018, 9:42

Ja planuję dać nad blatem beton architektoniczny - ale też nie wiem czy to do końca praktyczne rozwiązanie, choć bardzo mi się podoba.

adampa
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2018, 15:44

Re: Płytki czy lacobel - co położyć w kuchni pomiędzy blatem a meblami - opinie forum

Postautor: adampa » 31 lip 2018, 15:47

Ten beton to całkiem ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza do nowoczesnego wnętrza pasuje, ja bym to widział w salonie, na ścianie z TV


WykonawcaSopro
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2019, 16:19

Re: Płytki czy lacobel - co położyć w kuchni pomiędzy blatem a meblami - opinie forum

Postautor: WykonawcaSopro » 23 maja 2019, 16:26

Witajcie,
W dobie wielu urozmaiceń wydaje mi się, że "klasyczne" płytki mogą być bardzo praktycznym rozwiązaniem. Rodzai i stylów płytek jest bezliku dzięki czemu można je dopasować do dowolnego projektu kuchni. Ważne jest aby dobrać też odpowiednią fugę, która będzie . na zabrudzenia i wilgoć. Dzięki temu fuga zachowa oryginalny i intensywny kolor na dłużej.
Pozdrawiam
Maciek
Wykonawca Sopro

Nazar
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2019, 20:36

Re: Płytki czy lacobel - co położyć w kuchni pomiędzy blatem a meblami - opinie forum

Postautor: Nazar » 23 maja 2019, 20:38

To i to potrafi ładnie się zaprezentować, jednak jestem zwolennikiem płytek :) aczkolwiek czeka mnie chyba wymiana w kuchni, bo żona coś już marudzi że jej się znudziły no i nie wiem czemu fuga popękała? Co mogło spowodować pęknięcia ?

WykonawcaSopro
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2019, 16:19

Re: Płytki czy lacobel - co położyć w kuchni pomiędzy blatem a meblami - opinie forum

Postautor: WykonawcaSopro » 28 maja 2019, 22:19

Nazar pisze:To i to potrafi ładnie się zaprezentować, jednak jestem zwolennikiem płytek :) aczkolwiek czeka mnie chyba wymiana w kuchni, bo żona coś już marudzi że jej się znudziły no i nie wiem czemu fuga popękała? Co mogło spowodować pęknięcia ?

Witaj,
Czuję się tutaj trochę wywołany do tablicy. Fuga może pękać z wielu powodów. Materiał mógł być kiepskiej jakości, fachowiec wykonujący spoiny mógł błędnie przygotować materiał lub źle wykonać pracę. Ważne jest natomiast abyś wykonując nowe fugi skorzystał z materiałów wyższej jakości i przypilnował wykonawcy aby stosował się do zaleceń producenta. Wtedy perfekcyjny efekt utrzyma się na długo!
Pozdrawiam
Maciek
Wykonawca Sopro

Ferb
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2019, 18:14

Re: Płytki czy lacobel - co położyć w kuchni pomiędzy blatem a meblami - opinie forum

Postautor: Ferb » 27 cze 2019, 18:16

WykonawcaSopro pisze:Czuję się tutaj trochę wywołany do tablicy. Fuga może pękać z wielu powodów. Materiał mógł być kiepskiej jakości, fachowiec wykonujący spoiny mógł błędnie przygotować materiał lub źle wykonać pracę. Ważne jest natomiast abyś wykonując nowe fugi skorzystał z materiałów wyższej jakości i przypilnował wykonawcy aby stosował się do zaleceń producenta. Wtedy perfekcyjny efekt utrzyma się na długo!
Pozdrawiam
Maciek
Wykonawca Sopro

Super, ale wymiana fugi łączy się ze skuwanie płytek. Ja chyba wolę patrzeć jak sobie te fugi wypadają niż całą 20 metrową kuchnię skuwać z płytek od podłogi do sufitu bo to kilka tysięcy za materiały i robotę wyjdzie



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości