Jakie okna wybrać do apartamentu w kamienicy? / Wybór okien do kamienicy

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
marciocha
Posty: 9
Rejestracja: 07 mar 2019, 12:46

Jakie okna wybrać do apartamentu w kamienicy? / Wybór okien do kamienicy

Postautor: marciocha » 17 mar 2019, 9:57

Cześć,
Mam takie pytanie. Jakie okna będą najlepsze do mieszkania/apartamentu w kamienicy? Kupiliśmy stare mieszkanie do generalnego remontu, okna są w bardzo złym stanie więc musimy je wymienić. Jakie macie doświadczenia w tym zakresie, na co powinniśmy zwrócić uwagę i które okna są najlepsze drewniane, PVC czy aluminiowe ?
Be happy, Be bright, Be You ! :)


Nowy
Posty: 1658
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Jakie okna wybrać do apartamentu w kamienicy? / Wybór okien do kamienicy

Postautor: Nowy » 18 mar 2019, 1:18

marciocha pisze:Cześć,
Mam takie pytanie. Jakie okna będą najlepsze do mieszkania/apartamentu w kamienicy? Kupiliśmy stare mieszkanie do generalnego remontu, okna są w bardzo złym stanie więc musimy je wymienić. Jakie macie doświadczenia w tym zakresie, na co powinniśmy zwrócić uwagę i które okna są najlepsze drewniane, PVC czy aluminiowe ?

PCV w drewnopodobnej okleinie, żeby pasowały do budynku?

jonathan
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2019, 12:12

Re: Jakie okna wybrać do apartamentu w kamienicy? / Wybór okien do kamienicy

Postautor: jonathan » 18 mar 2019, 9:17

Marciocha zgadzam się zdecydowanie z Nowym. Białe okna raczej nie będą pasować ale drewnopodobna okleina na oknach PCV będzie dobrym rozwiązaniem. Moja kuzynka wymieniała okna w kamienicy i bardzo ładnie do stylistyki tego budynku wpasowały się okna Prolux z Oknoplastu. Chodzi o kształt, mają takie węższe bardziej eleganckie ramy niż standardowe okna w nowych budynkach. Raczej odradzałbym Ci okna drewniane. Klimat mamy taki jaki mamy, a drewno nie jest tak . na warunki atmosferyczne jak PCV i do tego problemowa konserwacja co jakiś czas trzeba zdzierać lakier i robić na nowo. Mnie by się nie chciało. Sami mamy okna PCV od wielu lat i wystarczy, że żona je przemyje i wyglądają jak nowe. Mnie się bardzo podoba to, że można wybrać okleinę okien, która imituje drewno. Sami parę lat temu się na to nie zdecydowaliśmy, a szkoda bo bardzo ładnie to wygląda. :)
Nie znając ani kierunku, ani celu podróży, nie dostaniesz biletu.
Les Brown


marciocha
Posty: 9
Rejestracja: 07 mar 2019, 12:46

Re: Jakie okna wybrać do apartamentu w kamienicy? / Wybór okien do kamienicy

Postautor: marciocha » 22 mar 2019, 22:37

Dziękuję Wam za poradę na pewno skorzystam :) Wizualnie powinny się wpasować w kamienicę te okna, o których wspomniałeś jonathan.
Be happy, Be bright, Be You ! :)

pawli11
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2019, 12:13

Re: Jakie okna wybrać do apartamentu w kamienicy? / Wybór okien do kamienicy

Postautor: pawli11 » 09 paź 2019, 17:37

Czytałem sobie niedawno ten temat, bo miałem podobny problem zmierzły Pan Konserwator, który najchętniej zostawiłby wszystkim stare okna niech marzną. Długo szukaliśmy okien bo to mieszkanie kupiliśmy 5 lat temu i każda zima była tragiczna, chłód w domu, wiało od okien. Pokazałem Pani Stanisławowi te okna, o których piszecie i wyraził zgodę :) Dziękuję wam bardzo. Zamówiliśmy je niedawno, wybraliśmy okleinę drewnopodobną żeby bardziej komponowały się w klimat kamienicy. Oknoplast ma fajny wybór tych oklein, w opcji Colorful wyglądają na prawdę jak drewniane, laik się nie skapnie jak to się mówi. Czekamy na montaż. Fajnie, że poruszyliście ten wątek na zimę będziemy mieć wreszcie ciepło.

marciocha
Posty: 9
Rejestracja: 07 mar 2019, 12:46

Re: Jakie okna wybrać do apartamentu w kamienicy? / Wybór okien do kamienicy

Postautor: marciocha » 18 cze 2020, 12:18

Faktycznie te z Oknoplastu Prolux bez problemu są akceptowane przez konserwatora zabytków. U nas super wyglądają i koleżanka, która również kupiła mieszkanie w kamienicy wzięła od nas namiar. Ich konserwator również stwierdził, że są dobre co więcej chciał im je nawet zasugerować, gdyby nie mogli znaleźć.
Be happy, Be bright, Be You ! :)



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość