Podłoga - panele winylowe / jak układać panele winylowe w nowym mieszkaniu

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
jakwlo
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:23

Podłoga - panele winylowe / jak układać panele winylowe w nowym mieszkaniu

Postautor: jakwlo » 13 maja 2019, 14:37

Drodzy,

Mam pytanie, ponieważ niedługo będę odbierał moje nowe mieszkanko, i planuje wykonać większość prac samodzielnie z pomocą rodziny.
Chciał bym w całym mieszkaniu praktycznie położyć panele winylowe. Niestety nie wiem za bardzo jak wygląda sprawa z kładzeniem takich paneli w mieszkaniach w stanie deweloperskim, wszędzie gdzie szukałem jak je kłaść, było to demonstrowane na już jakichś gotowych podłoga (stara terakota/gres, itp).

Panele będą klejone (te które mnie interesują są samoprzylepne), do tego chciał bym zastosować podkład pod panele (również z powierzchnią samoprzylepną).

- Pytanie czy w mieszkaniu w stanie deweloperskim, warto zastosować jeszcze jakieś wyrównanie podłoża
- czy taka izolacja z podkładu pod panelami będzie wystarczająco ciepła (brak ogrzewania podłogowego).
- dodatkowo chciał bym się zapytać czy jesli taki klejony panel się uszkodzi to da sie go pojedynczo wymienić (pytam z ciekawości, może ktoś tak juz robił).

Dodam tylko że zwykłe panele na klik kładłem już parę razy, wiec jakieś doświadczenie mam :)

Za wszelkie uwagi był bym bardzo wdzięczny.


Maxpah
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2019, 17:59

Podłoga panele winylowe / jak układać panele winylowe w nowym mieszkaniu

Postautor: Maxpah » 24 sie 2019, 12:01

dzieci troche podrosły i trzeba im zrobic w salonie troche miejsca do zabawy - chcialem położyc wykladzine, ale troche z tym problemów - trzba docinac a nie mam na tyle miejsca w domu obszywac itp. itd. , nie wiem czy nie szybciej bedzie położyc poprostu panele - no chyba, że można gdzieś zamówic wycięcie i obszycie wykładziny?



Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości