Tercet Napollo Warszawa (Targówek) - opinie o inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Warszawie i innych miastach Mazowsza - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
agrosantos

Tercet Napollo Warszawa (Targówek) - opinie o inwestycji

Postautor: agrosantos » 17 kwie 2021, 22:21

Rozpoczynam dyskusję na temat osiedla jak i dewelopera :)
Jedna z niewielu w tej chwili inwestycji na Bródnie, poza Warszawskim Świtem.
Lokalizacja osiedla dobrze skomunikowana. Blisko tramwaje, a w niedalekiej przyszłości metro Kondratowicza.
Plusem, a zarazem minusem bliskość cmentarza bródnowskiego.
Czy ma ktoś opinie o deweloperze? Na Bródnie budował już osiedle NOWY PUNKT na ul. Pobożańskiej.
Na forum był wątek o inwestycji Nowe Południe Warszawa (Mokotów) z udziałem Tego dewelopera. Były opinie o braku podejścia kanalizacyjnego do zmywarki, o za wysoko zamontowanym podejściu do miski ustępowej, ale to myślę kwestie zależne od GW.
A może ktoś się przymierza również z zakupem mieszkania w Tej Inwestycji?

Vista132

Re: Tercet Napollo Warszawa (Targówek) - opinie o inwestycji

Postautor: Vista132 » 21 kwie 2021, 12:27

Ja kupiłem tam mieszkanie. Deweloper nie ma jeszcze rachunku powierniczego, więc jest to umowa rezerwacyjna, ale mam nadzieję, że będzie moje :)

Ja patrzyłem pod kątem tego, aby nie mieć za bardzo sąsiadów i takie mieszkanko się znalazło :). Fajne jest to, że są stosunkowo duże metraże mieszkań, więc można liczyć na to, że będzie sporo rodzin. Jeśli chodzi o cmentarz to moim zdaniem zaleta, bo nic tam się przynajmniej nie wybuduje, a widok z mieszkań, które mają okna od strony będzie fenomenalny. Zaletą jest to, że wszystkie działki dookoła należą do miasta, więc też można liczyć, że nie sprzedadzą tego.

Jeśli chodzi o komunikacje, to tramwajami dojedziemy w wiele miejsc w 15 min (wileński, ratusza arsenał, dworzec gdański). Do metra bródno będzie 3 min tramwajem, aczkolwiek uważam, że niezbyt atrakcyjne to metro z punktu położenia tego osiedla, chyba że ktoś się wybiera na dłuższą podróż M2 na bemowo. Do parku bródnowskiego 6 min szybkim marszem, do lasu bródnowskiego 20 min.

Jakość wykonania - z prospektu informacyjnego wynika, że będzie jakościowo zrobione. Silikat w ścianach oddzielających Ciebie z sąsiadami, więc można się spodziewać dobrej izolacji akustycznej. Jeśli chodzi o strop, to monolit więc też powinna być dobra izolacja akustyczna i nie powinno być słychać stukania z góry, ale mnie to akurat nie dotyczy.

Który mieszkanie wybrać? Pomiędzy budynkiem A i B będą 23 metry odległości, a pomiędzy B i C 61. Dla mnie 23 to trochę za mało, więc raczej wybierałbym w A od strony tramwajów lub B od strony budynku C lub w budynku C.

Dla mnie bomba!!!

agrosantos

Postautor: agrosantos » 25 kwie 2021, 21:18

Fakt to jest pewnik, że nie zabudują cmentarza :D
Jedynie co to w planach jest poprowadzenie tramwaju ul. Matki Teresy z Kalkuty, który może generować jakiś dodatkowy hałas. Ale to nie wiadomo czy w perspektywie do bodajże 2028r. uda się włodarzom ogarnąć...
Z tymi zielonymi terenami to obecnie różnie bywa. Jest teraz ustawa "lex deweloper", która pozwala startować w budowie inwestycji mieszkaniowych na terenach o innym przeznaczeniu niż budownictwo wielomieszkaniowe. Z tego co pamiętam w PZP to część działek Inwestycji miała przeznaczenie jako Usługi/Administracja :)
Fakt tereny zielone są blisko.
Ja pewnie też się zdecyduję. Ale jeśli już to z widokiem na ul. Matki Teresy budynek A :)
Widok elewacji nie jest jakoś specjalnie wymyślny, nawiewniki ścienne standardowe, a więc niestety widoczne na elewacji.
Czekam na informację co z tym fixem w salonie, bo troszkę słabo by było jak tylko drzwi by były uchylno-rozwierne, a szyba obok stała.
Warszawski Świt, jeśli chodzi o elewacje ładniej się prezentuje, ale troszkę za blisko torów... Trzeba iść na jakieś kompromisy.

Vista132

Postautor: Vista132 » 26 kwie 2021, 14:02

Plany zagospodarowania terenu zostały stworzone pod trasę i most Krasińskiego. Jak wiadomo, to wszystko upadło i aktualnie jedyne co ma w nazwie Krasiński to ulica po drugiej stronie na Żoliborzu. Warszawa nawet nie uwzględnia budowy mostu w długoterminowym planie do 2050 r. W tym wypadku tramwaj po Matki Teresy z Kalkuty raczej długo nie pojedzie, bo nawet nie ma sensownego uzasadnienia dlaczego by to puścić? Jak otworzą M2 Kondratowicza, to wydaje się to mało prawdopodobne.

Byłem z żoną w tamtym miejscu z 5 razy o różnych porach i od Kalkuty jest niespodziewanie cicho (budynki będą 50 pare metrów od ulicy). Mam wszystkie sypialnie od strony balkonowej, ale fajnie, że w salonie będzie można otworzyć okno :)

Co do elewacji, to racja - nic specjalnego. Jeśli chodzi o okna to na plus na pewno obniżony parapet 50 cm i okno na 190 cm (wydaje mi się, że nie we wszystkich mieszkaniach, ale u mnie tylko w kuchni jest "normalne"). Z rzutu mieszkania, który otrzymałem, to jak masz okno podwójne, to szerokość tego okna to 246 i połowa czyli 123 cm jest otwierana (tak wynika z rzutu z wymiarami).

Budynek A, od Kalkuty to świetna sprawa! Widok na pewno będzie fenomenalny. W klatce A zostały 3 komórki, a w B tylko jedna, więc trzeba się śpieszyć jak chce się mieć pełen pakiet mieszkaniowy :P

Vista132

Postautor: Vista132 » 14 maja 2021, 9:48

Hej,

Znalazłem ogłoszenie, które jest w bloku dokładnie przy inwestycji Tercet. W oknach balkonach od Kalkuty, Rembielińskiej będzie taki widok.

2cd92d5bf0e8c1ec6c456a0a4955ae3a.jpeg
2cd92d5bf0e8c1ec6c456a0a4955ae3a.jpeg (139.71 KiB) Przejrzano 87 razy

Wygląda to naprawdę nieźle!

agrosantos

Postautor: agrosantos » 14 maja 2021, 15:02

Widziałem ;)
Póki co opóźnia się wybór GW. Mam nadzieję, że w czerwcu coś ruszy. Narazie wycięli drzewa i postawili RB-tkę.
Trzeba patrzeć na rzuty instalacji. Napollo faktycznie nie daje podejść kan. pod umywalki

Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie - bloki, apartamentowce, domy”