Korfantego / Piłsudskiego Ożarów Mazowiecki od Home Premium - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Warszawie i innych miastach Mazowsza - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
riska
Posty: 5
Rejestracja: 17 wrz 2018, 9:46

Korfantego / Piłsudskiego Ożarów Mazowiecki od Home Premium - opinie na forum

Postautor: riska » 18 cze 2020, 22:32

Home Premium ruszyło ze sprzedażą apartamentów na Korfantego/Piłsudskiego, okolica fajna, blisko 2 szkoły, przedszkole, osiedle ma być zamknięte i monitorowane.


riczi
Posty: 131
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:43

Re: Korfantego / Piłsudskiego Ożarów Mazowiecki od Home Premium - opinie na forum

Postautor: riczi » 01 paź 2020, 13:33

riska pisze:Home Premium ruszyło ze sprzedażą apartamentów na Korfantego/Piłsudskiego, okolica fajna, blisko 2 szkoły, przedszkole, osiedle ma być zamknięte i monitorowane.

Ciekawe czy jest coś niebezpiecznego wokół, że osiedle musi być zamknięte i monitorowane? ; )

A tak poważniej, to ile trzeba tam zapłacić za metr kwadratowy mieszkania i czy jest to konkurencyjne w stosunku do zakupu mieszkania w Warszawie? No i jak z dojazdami do Warszawy, może podzieli się ktoś doświadczeniami na temat tego, jak dojeżdża się z Warszawy do Ożarowa Mazowieckiego, ile czasu to zajmuje rano i popołudniu po pracy, czy da się tam mieszkać i pracować normalnie w Warszawie, czy to raczej wykluczone?

Sami
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2020, 17:25

Re: Korfantego / Piłsudskiego Ożarów Mazowiecki od Home Premium - opinie na forum

Postautor: Sami » 11 gru 2020, 17:34

Czy jest tutaj ktoś kto kupił mieszkanie w inwestycji Home Premium w Ożarowie Mazowieckim?

Wg planów zagospodarowania budynek tej inwestycji znajduje się na planie 11MW (do sprawdzenia na stronie geoportal.gov). W dokumencie pod tytułem "UCHWAŁA Nr 453/06 RADY MIEJSKIEJ W OŻAROWIE MAZOWIECKIM z dnia 12 września 2006 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego" na stronie 61. punkt 6. widnieje zapis, że "na terenach 10MW i 11MW w potencjalnym zasięgu oddziaływania przepompowni ścieków ustala się zakaz lokowania zabudowy mieszkaniowej". I rzeczywiście niecałe 200m od inwestycji (przy ul. Kapuckiej) znajduje się przepompownia ścieków. Martwi mnie fakt, że wg uchwały budynek tej inwestycji jest postawiony na terenie, na którym obowiązuje zakaz zabudowy mieszkaniowej.


riczi
Posty: 131
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:43

Re: Korfantego / Piłsudskiego Ożarów Mazowiecki od Home Premium - opinie na forum

Postautor: riczi » 12 gru 2020, 21:53

Sami pisze:Czy jest tutaj ktoś kto kupił mieszkanie w inwestycji Home Premium w Ożarowie Mazowieckim?

Mam wrażenie, że nie za bardzo trzymasz się faktów. Zazwyczaj oznaczenia MW w miejscowych planach zagospodarowania, to są właśnie tereny pod zabudowę mieszkaniową (jedno lub wielorodzinną). Trudno robić w planie teren pod zabudowę z zakazem zabudowy. Poza tym, gdyby inwestycja była sprzeczna z planem, to raczej nikt nie dostałby na nią pozwolenia, więc nie wiem jak sobie to wyobrażasz. Sprawdź czy na pewno operujesz na aktualnych danych, pokaż jakieś screeny

Sami
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2020, 17:25

Re: Korfantego / Piłsudskiego Ożarów Mazowiecki od Home Premium - opinie na forum

Postautor: Sami » 16 gru 2020, 22:03

Wg uchwały, którą wspominam oznaczenie MW rzeczywiście oznacza teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, ale w tej samej uchwale w tabeli pod tytułem "Szczególne warunki zagospodarowania terenu oraz ograniczenia w użytkowaniu w tym zakaz zabudowy" jest zapis "na terenach 10MW i 11MW w potencjalnym zasięgu oddziaływania przepompowni ścieków ustala się zakaz lokowania zabudowy mieszkaniowej". W załączniku przesyłam screen z tej ustawy oraz screen ze strony geoportal, gdzie na czarno zaznaczyłam miejsce gdzie powstaje inwestycja, a na niebiesko przepompownię. Jak dla mnie inwestycja powstaje na planie 11MW. Nie jestem specjalistą w dziedzinie planowania przestrzennego, a tylko potencjalnym nabywcą, wobec czego nie wiem czy te dane powinny być dla mnie istotne, ale pewno mnie martwią. Próbowałam dowiedzieć się czegoś bezpośrednio u dewelopera, niestety nie uzyskałam żadnej rzetelnej informacji, poza tym, że pozwolenie na budowę zostało wydane.

Jeżeli chodzi o aktualność danych to na tyle na ile udało mi się sprawdzić uchwała, o której mówię jest aktualna, pobrałam ją ze strony BIP OM, a zdjęcie z planami pochodzi ze strony geoportal.gov.

[EDIT]
Udało się uzyskać informację z Gminy, że potencjalne oddziaływanie tej przepompowni jest ustalone na 25m, a inwestycja ta znajduje się około 200m od przepompowni, wobec czego zapisy, które znajdują się w tej uchwale nie mają zastosowania dla tej inwestycji. Wszystko jest w porządku.
Załączniki
screen geoportal.JPG
screen geoportal.JPG (180.33 KiB) Przejrzano 5415 razy
fragment uchwały.JPG
fragment uchwały.JPG (208.87 KiB) Przejrzano 5415 razy
Ostatnio zmieniony 27 sty 2021, 11:18 przez Sami, łącznie zmieniany 1 raz.

riczi
Posty: 131
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:43

Re: Korfantego / Piłsudskiego Ożarów Mazowiecki od Home Premium - opinie na forum

Postautor: riczi » 16 gru 2020, 23:04

A ta przepompownia znajduje się tam faktycznie? No i skoro pozwolenie na budowę zostało wydane, to wydaje się, że na jakieś podstawie się to odbyło. Ale może warto by zapytać w wydziale architektury urzędu miasta, o co chodzi ze sprawą.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości