Tercet Napollo Warszawa (Targówek) - opinie o inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Warszawie i innych miastach Mazowsza - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
agrosantos
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2021, 13:06

Tercet Napollo Warszawa (Targówek) - opinie o inwestycji

Postautor: agrosantos » 17 kwie 2021, 22:21

Rozpoczynam dyskusję na temat osiedla jak i dewelopera :)
Jedna z niewielu w tej chwili inwestycji na Bródnie, poza Warszawskim Świtem.
Lokalizacja osiedla dobrze skomunikowana. Blisko tramwaje, a w niedalekiej przyszłości metro Kondratowicza.
Plusem, a zarazem minusem bliskość cmentarza bródnowskiego.
Czy ma ktoś opinie o deweloperze? Na Bródnie budował już osiedle NOWY PUNKT na ul. Pobożańskiej.
Na forum był wątek o inwestycji Nowe Południe Warszawa (Mokotów) z udziałem Tego dewelopera. Były opinie o braku podejścia kanalizacyjnego do zmywarki, o za wysoko zamontowanym podejściu do miski ustępowej, ale to myślę kwestie zależne od GW.
A może ktoś się przymierza również z zakupem mieszkania w Tej Inwestycji?


Vista132
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2021, 12:06

Re: Tercet Napollo Warszawa (Targówek) - opinie o inwestycji

Postautor: Vista132 » 21 kwie 2021, 12:27

Ja kupiłem tam mieszkanie. Deweloper nie ma jeszcze rachunku powierniczego, więc jest to umowa rezerwacyjna, ale mam nadzieję, że będzie moje :)

Ja patrzyłem pod kątem tego, aby nie mieć za bardzo sąsiadów i takie mieszkanko się znalazło :). Fajne jest to, że są stosunkowo duże metraże mieszkań, więc można liczyć na to, że będzie sporo rodzin. Jeśli chodzi o cmentarz to moim zdaniem zaleta, bo nic tam się przynajmniej nie wybuduje, a widok z mieszkań, które mają okna od strony będzie fenomenalny. Zaletą jest to, że wszystkie działki dookoła należą do miasta, więc też można liczyć, że nie sprzedadzą tego.

Jeśli chodzi o komunikacje, to tramwajami dojedziemy w wiele miejsc w 15 min (wileński, ratusza arsenał, dworzec gdański). Do metra bródno będzie 3 min tramwajem, aczkolwiek uważam, że niezbyt atrakcyjne to metro z punktu położenia tego osiedla, chyba że ktoś się wybiera na dłuższą podróż M2 na bemowo. Do parku bródnowskiego 6 min szybkim marszem, do lasu bródnowskiego 20 min.

Jakość wykonania - z prospektu informacyjnego wynika, że będzie jakościowo zrobione. Silikat w ścianach oddzielających Ciebie z sąsiadami, więc można się spodziewać dobrej izolacji akustycznej. Jeśli chodzi o strop, to monolit więc też powinna być dobra izolacja akustyczna i nie powinno być słychać stukania z góry, ale mnie to akurat nie dotyczy.

Który mieszkanie wybrać? Pomiędzy budynkiem A i B będą 23 metry odległości, a pomiędzy B i C 61. Dla mnie 23 to trochę za mało, więc raczej wybierałbym w A od strony tramwajów lub B od strony budynku C lub w budynku C.

Dla mnie bomba!!!

agrosantos
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2021, 13:06

Re: Tercet Napollo Warszawa (Targówek) - opinie o inwestycji

Postautor: agrosantos » 25 kwie 2021, 21:18

Fakt to jest pewnik, że nie zabudują cmentarza :D
Jedynie co to w planach jest poprowadzenie tramwaju ul. Matki Teresy z Kalkuty, który może generować jakiś dodatkowy hałas. Ale to nie wiadomo czy w perspektywie do bodajże 2028r. uda się włodarzom ogarnąć...
Z tymi zielonymi terenami to obecnie różnie bywa. Jest teraz ustawa "lex deweloper", która pozwala startować w budowie inwestycji mieszkaniowych na terenach o innym przeznaczeniu niż budownictwo wielomieszkaniowe. Z tego co pamiętam w PZP to część działek Inwestycji miała przeznaczenie jako Usługi/Administracja :)
Fakt tereny zielone są blisko.
Ja pewnie też się zdecyduję. Ale jeśli już to z widokiem na ul. Matki Teresy budynek A :)
Widok elewacji nie jest jakoś specjalnie wymyślny, nawiewniki ścienne standardowe, a więc niestety widoczne na elewacji.
Czekam na informację co z tym fixem w salonie, bo troszkę słabo by było jak tylko drzwi by były uchylno-rozwierne, a szyba obok stała.
Warszawski Świt, jeśli chodzi o elewacje ładniej się prezentuje, ale troszkę za blisko torów... Trzeba iść na jakieś kompromisy.


Vista132
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2021, 12:06

Re: Tercet Napollo Warszawa (Targówek) - opinie o inwestycji

Postautor: Vista132 » 26 kwie 2021, 14:02

Plany zagospodarowania terenu zostały stworzone pod trasę i most Krasińskiego. Jak wiadomo, to wszystko upadło i aktualnie jedyne co ma w nazwie Krasiński to ulica po drugiej stronie na Żoliborzu. Warszawa nawet nie uwzględnia budowy mostu w długoterminowym planie do 2050 r. W tym wypadku tramwaj po Matki Teresy z Kalkuty raczej długo nie pojedzie, bo nawet nie ma sensownego uzasadnienia dlaczego by to puścić? Jak otworzą M2 Kondratowicza, to wydaje się to mało prawdopodobne.

Byłem z żoną w tamtym miejscu z 5 razy o różnych porach i od Kalkuty jest niespodziewanie cicho (budynki będą 50 pare metrów od ulicy). Mam wszystkie sypialnie od strony balkonowej, ale fajnie, że w salonie będzie można otworzyć okno :)

Co do elewacji, to racja - nic specjalnego. Jeśli chodzi o okna to na plus na pewno obniżony parapet 50 cm i okno na 190 cm (wydaje mi się, że nie we wszystkich mieszkaniach, ale u mnie tylko w kuchni jest "normalne"). Z rzutu mieszkania, który otrzymałem, to jak masz okno podwójne, to szerokość tego okna to 246 i połowa czyli 123 cm jest otwierana (tak wynika z rzutu z wymiarami).

Budynek A, od Kalkuty to świetna sprawa! Widok na pewno będzie fenomenalny. W klatce A zostały 3 komórki, a w B tylko jedna, więc trzeba się śpieszyć jak chce się mieć pełen pakiet mieszkaniowy :P

Vista132
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2021, 12:06

Re: Tercet Napollo Warszawa (Targówek) - opinie o inwestycji

Postautor: Vista132 » 14 maja 2021, 9:48

Hej,

Znalazłem ogłoszenie, które jest w bloku dokładnie przy inwestycji Tercet. W oknach balkonach od Kalkuty, Rembielińskiej będzie taki widok.

Obrazek

Wygląda to naprawdę nieźle!

agrosantos
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2021, 13:06

Re: Tercet Napollo Warszawa (Targówek) - opinie o inwestycji

Postautor: agrosantos » 14 maja 2021, 15:02

Widziałem ;)
Póki co opóźnia się wybór GW. Mam nadzieję, że w czerwcu coś ruszy. Narazie wycięli drzewa i postawili RB-tkę.
Trzeba patrzeć na rzuty instalacji. Napollo faktycznie nie daje podejść kan. pod umywalki

Vista132
Posty: 9
Rejestracja: 21 kwie 2021, 12:06

Re: Tercet Napollo Warszawa (Targówek) - opinie o inwestycji

Postautor: Vista132 » 16 maja 2021, 12:38

agrosantos pisze:Widziałem ;)
Póki co opóźnia się wybór GW. Mam nadzieję, że w czerwcu coś ruszy. Narazie wycięli drzewa i postawili RB-tkę.
Trzeba patrzeć na rzuty instalacji. Napollo faktycznie nie daje podejść kan. pod umywalki

Ja dostałem informację, że cały czas trwają negocjacje z bankiem odnośnie wypłacania transz z rachunku powierniczego. W następnym tygodniu jadę przedłużyć umowę rezerwacyjną. Przedstawiciel powiedział, że bezpiecznie będzie ją przedłużyć do końca czerwca :).

Co to w praktyce oznacza, że nie będzie podejść kanalizacyjnych i jakie koszta to generuje?

agrosantos
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2021, 13:06

Re: Tercet Napollo Warszawa (Targówek) - opinie o inwestycji

Postautor: agrosantos » 16 maja 2021, 21:15

Zapewne jedno i drugie. Nie chcą podpisywać umowy z jakimś terminem zakończenia robót jak nie ma wybranego GW, a to od GW zależy termin zakończenia inwestycji.
Ja też będę prolongował.
Przepraszam, chodziło mi o podejście kan. pod zmywarkę. Właśnie zobaczyłem, że zmywarka jest przy zlewie, więc zapewne wszystko będzie spięte razem do jednego podejścia kanalizacyjnego. Do 30.VIII jest jeszcze czas na jakieś zmiany lokatorskie, więc chwila czasu jest.


katlina
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2021, 20:29

Re: Tercet Napollo Warszawa (Targówek) - opinie o inwestycji

Postautor: katlina » 21 maja 2021, 20:33

Vista132 pisze:Hej,

Znalazłem ogłoszenie, które jest w bloku dokładnie przy inwestycji Tercet. W oknach balkonach od Kalkuty, Rembielińskiej będzie taki widok.

Obrazek

Wygląda to naprawdę nieźle!

Czyli wcale nie tak źle. Właśnie mam kogoś znajomego na Niemcewicza 17 i mocno się zastanawiam nad Tercetem. Ogólnie moi znajomi nie narzekają na mieszkanie, podobno u nich nic złego się nie dzieje. Przyłącze do zmywarek to dla mnie nie problem ;) . Nie używam takich rzeczy ;) .

easy
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2021, 16:49

Re: Tercet Napollo Warszawa (Targówek) - opinie o inwestycji

Postautor: easy » 01 cze 2021, 18:28

Byłem tam niedawno. Jeśli tempo prac się utrzyma, to na pewno się odpowiednio wyrobią. Napollo nie zarzuca inwestycji. Tam pracują odpowiedzialni ludzie.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości