Nowa Grochowska Warszawa - Atal (Praga-Południe) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Warszawie i innych miastach Mazowsza - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
telesfor
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2020, 1:28

Re: Nowa Grochowska Warszawa - Atal (Praga-Południe) - opinie na forum

Postautor: telesfor » 11 wrz 2020, 2:09

agasia558 pisze:Czy coś nowego wiadomo? Budynek za niedługo będzie oddany a nadal połowa mieszkań stoi wolna.

Mysle , ze dzial marketingu i sprzedazy dewelopera jest beznadziejny !!!

Kupuje na tym kompleksie "apartament inwestycyjny" i gdybym nie wszedl na gore obejrzec "nielegalnie" i "bezprawnie" to bym sie na kupno nie zdecydowal.
Co to za firma , ktora nie umozliwia obejrzenia lokalu przed decyzja o kupnie !!!!!

Dojazd do centrum jest swietny : z przystanku Plowiecka cztery pospieszne piecsetki , odchodzace co 3-4 minuty , jada do metra Politechnika troche ponad 20 minut (przetestowalem to w godzinach szczytu).
Czyli jest to prawie jak trzecia linia metra (tylko widoki z okien ciekawsze :-)).

Widac , ze apartamentowiec moze miec urzadzona sale klubowa (na spotkania towarzyskie etc) i mini silownie na 1 i 2 pietrze (jest na to miejsce i mozna to zrobic niewielkim kosztem).
To tworzyloby duza wartosc dodana dla uzytkownikow.
Wiem to bo mieszkalem w wysokim apartamentowcu w Londynie , ktory mial oprocz tego wspolna pralnie.
Mial tez taras na dachu , ktory tu jest takze (ale przez marketing nie jest eksponowany).

Az sie prosi takze o budowe mostka nad strumykiem do centrum handlowego tak by odleglosc wynosila 150 metrow (do negocjacji z szefostwem centrum)

Niestety dzial marketingu nie wykorzystuje zalet (obecnych i potecjalnych po doposazeniu) obiektu.
Jesli deweloper chce sprzedawac mieszkania na osiedlu - to powinien wymienic ekipe marketingowcow na ludzi z jajami !!!!


Zakrzewski
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2020, 9:19

Re: Nowa Grochowska Warszawa - Atal (Praga-Południe) - opinie na forum

Postautor: Zakrzewski » 16 wrz 2020, 9:23

Widzę, że niepokój przywiódł tu wiele osób w poszukiwaniu informacji w tym mnie. Myślę o zakupie mikroapartamentu. Może chce się ktoś zrzucić na prawnika od nieruchomości, który sprawdzi nam wszystko przed zakupem? Koszt ok 300 zł.

gabi
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2020, 1:33

Re: Nowa Grochowska Warszawa - Atal (Praga-Południe) - opinie na forum

Postautor: gabi » 27 wrz 2020, 1:38

Byłabym zainteresowana. Prosze o kontakt.


riczi
Posty: 131
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:43

Re: Nowa Grochowska Warszawa - Atal (Praga-Południe) - opinie na forum

Postautor: riczi » 27 wrz 2020, 15:10

Jak to wygląda z tymi mikroapartamentami? To lokale mieszkalne czy lokale usługowe?

Ja jestem
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2020, 22:07

Re: Nowa Grochowska Warszawa - Atal (Praga-Południe) - opinie na forum

Postautor: Ja jestem » 29 wrz 2020, 22:11

To nie są lokale mieszkalne, a lokal usługowy. W lokalu usługowym nie będzie możliwości zameldowania. Dodatkowo użytkowanie wieczyste na dwadzieścia parę lat. Przeznaczenie gruntu nie jest na mieszkania a rekreacyjno - kempingowe.

riczi
Posty: 131
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:43

Re: Nowa Grochowska Warszawa - Atal (Praga-Południe) - opinie na forum

Postautor: riczi » 30 wrz 2020, 0:23

Ja jestem pisze:To nie są lokale mieszkalne, a lokal usługowy. W lokalu usługowym nie będzie możliwości zameldowania.

Rozumiem, że w tej sytuacji inny będzie też podatek od takiej nieruchomości, czy tak?

Proko
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2020, 17:25

Re: Nowa Grochowska Warszawa - Atal (Praga-Południe) - opinie na forum

Postautor: Proko » 30 wrz 2020, 17:59

Z tego, co wiem, nie dostanie się też zwykłego kredytu hipotecznego.

riczi
Posty: 131
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:43

Re: Nowa Grochowska Warszawa - Atal (Praga-Południe) - opinie na forum

Postautor: riczi » 01 paź 2020, 13:28

Zastanawiam się też jaki jest sens zakupu mieszkania, które wg przepisów, nie jest mieszkaniem i np. nie można się w nim zameldować, od którego trzeba płacić znacznie wyższy podatek od nieruchomości. Chyba tylko pod wynajem, ale z drugiej strony, czy nie lepiej wynajmować jednak zwykłe mieszkanie? Jak sądzicie?


gdoc
Posty: 1
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:06

Re: Nowa Grochowska Warszawa - Atal (Praga-Południe) - opinie na forum

Postautor: gdoc » 01 paź 2020, 22:19

Trochę masz rację richie...lokalizacja jest niezła, wygląd tych mikroapartamentów i wykończenie na gotowo jest niezłe, ceny nawet te brutto sa w miarę przyzwoite ale... W rejestrze księgi wieczystej jest wpis o użytkowaniu wieczystym do 2049r. działki turystyczno-kempingowej. O ile można zakłądać ze być może ustawa o przekształceniu użytkowania wieczystego terenów z lokalami mieszkalnymi na Nowej Grochowskiej spowoduje nabycie prawa własności przez ich włąscicieli, to ustawa ta nie obejmuje lokali usługowych - niemieszkalnych mikroapartamentów w budynku wybudowanym na działce o tym samym statusie. Wiec kupując mikroapartament nie staniesz się właścicielem gruntu nawet po 2049 roku. O ile nie planujesz tego sprzedawać tylko wynajmowac przez kolejne lata to ok, ale przy odsprzedaży taki niejasny status gruntu napewno utrudni odsprzedaż i przez to obniży wartość...

daria_z
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2020, 11:29

Re: Nowa Grochowska Warszawa - Atal (Praga-Południe) - opinie na forum

Postautor: daria_z » 29 lis 2020, 11:32

Zakrzewski pisze:Widzę, że niepokój przywiódł tu wiele osób w poszukiwaniu informacji w tym mnie. Myślę o zakupie mikroapartamentu. Może chce się ktoś zrzucić na prawnika od nieruchomości, który sprawdzi nam wszystko przed zakupem? Koszt ok 300 zł.

Podbijam temat, również jestem zainteresowana sprawdzeniem pod względem prawnym. Prosze o kontakt



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości