Na Mokotowie Warszawa / deweloper Dantex - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Warszawie i innych miastach Mazowsza - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
remik
Posty: 23
Rejestracja: 02 lut 2017, 9:43

Na Mokotowie Warszawa / deweloper Dantex - forum i opinie

Postautor: remik » 10 kwie 2019, 15:00

Jeżeli chodzi o zakup mieszkania w dzielnicy Mokotów, to widziałem też ciekawą inwestycję Na Mokotowie w Warszawie, buduje ją deweloper Dantex, czyli chyba firma, która niejedno już zbudowała w naszym mieście. Podoba mi się forma tego budynku, przypomina trochę modernistyczne kamienice, przynajmniej z daleka. A jest tu może ktoś, kto rozważa zakup mieszkania w tym projekcie deweloperskim? Poza tym, że architektura ciekawa, to jakie zalety ma jeszcze ta inwestycja, jakie macie na jej temat opinie? A sam Mokotów, to chyba jednak całkiem niezła lokalizacja.


anais
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2019, 14:51

Re: Na Mokotowie Warszawa / deweloper Dantex - forum i opinie

Postautor: anais » 22 lip 2019, 14:59

Byłam w biurze sprzedaży: ceny ok. 10 - 10,7 za m.w. - w porównaniu z Mariną II w najbliższym sąsiedztwie to ok. 2 tys. taniej. (podobno w Marinie "wyższy standard", "zupełnie inny charakter inwestycji" itd.) za to drożej, niż w Mokosferze przy Racjonalizacji.
Minusy inwestycji: strony świata: północny zachód i południowy wschód (większość mieszkań będzie mało doświetlona) i przedłużenie Woronicza pod oknami w trakcie budowy - trudno przewidzieć, jak duży będzie tam ruch, ale patrząc na to co się dzieje na Racławickiej, to raczej niemały.
Osiedle będzie zamknięte.
Usłyszałam, że ceny są sztywne i nie podlegają negocjacji, nie udało mi się uzyskać żadnego choćby symbolicznego rabatu. Chciałam zapytać, czy tak się sprzedaje wszystkie inwestycje w Dantexie?

Ing
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2019, 17:05

Re: Na Mokotowie Warszawa / deweloper Dantex - forum i opinie

Postautor: Ing » 25 lip 2019, 17:07

Witam, jestem trakcie kupowania mieszkania od Dantexu, ale to inna inwestycja (Miasto Wola).
Odradzam i nie polecam dewelopera. Sprawa kupna mieszkania ciągnie się z uwagi na nieuregulowane kwestie związane z gruntem. Do tego tygodniami (dosłownie TYGODNIAMI) czeka się na dokumenty dewelopera wymagane przez bank do kredytu. Jeden bank już nie czekał i dał decyzję odmowna
. Kontakt telefoniczny i mailowy bardzo, bardzo słaby. Żałuję że wybrałam Dantex. Gdyby ceny mieszkań nie poszły tak w górę, zrezygnowałabym i kupiła własne m gdzie indziej.


lexi
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2019, 12:32

Re: Na Mokotowie Warszawa / deweloper Dantex - forum i opinie

Postautor: lexi » 26 lip 2019, 12:36

My kupiliśmy mieszkanie w tej inwestycji, ale na samym początku sprzedaży i cena była niższa niż obecnie.
To drugie mieszkanie od Dantexu jakie kupilismy i musze przyznac ze nie bylo żadnych problemów czy z biurem sprzedaży czy z developerem..
Na Woronicza faktycznie ciężko przewidziec jaki będzie ruch, niemniej jednak lokalizacja inwestycji jest dogodna:)

Ntm
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2019, 8:18

Re: Na Mokotowie Warszawa / deweloper Dantex - forum i opinie

Postautor: Ntm » 27 sie 2019, 8:22

Rozwazam kupno mieszkania w tej inwetycji. Czy ktos moze orientuje sie jak wyglada kwestia zagospodarowania terenu obok osiedla? Ponoć pas zieleni pozostawiony wzdluz torow kolejowych, naprzeciwko budynku zarezerwowany jest pod trase N-S, wiec moze to oznaczac za jakis czas trase szybkiego ruchu tuz pod oknami...

lexi
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2019, 12:32

Re: Na Mokotowie Warszawa / deweloper Dantex - forum i opinie

Postautor: lexi » 28 sie 2019, 11:10

Trasa N-S jest w planach juz od 30 lat i narazie pozostaje tylko na papierze takze nie martwiłbym sie narazie specjalnie tym. Tak samo z osiedlami przy Wlodarzewskiej - maja zostawiony pas zieleni wlasnie pod ta trase, ale tak jak mowie jest ona narazie tylko na papierze od dawien dawana...
a odosnie zagospodarowania wokol to niestety nic nie wiem, ale akurat podoba mi sie ten "busz" pod okami. Zawsze to jakis kawalek zieleni... :)

Ntm
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2019, 8:18

Re: Na Mokotowie Warszawa / deweloper Dantex - forum i opinie

Postautor: Ntm » 28 sie 2019, 15:32

Busz tez mi sie podoba i dlatego tym bardziej byloby mi przykro, gdyby zamiast niego pojawila sie tam za 10 lat estakada N-S :)

lexi
Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2019, 12:32

Re: Na Mokotowie Warszawa / deweloper Dantex - forum i opinie

Postautor: lexi » 29 sie 2019, 10:32

Do 2045 nie ma tej trasy przewidzianej w budzecie, a na chwile obecna sa powazniejsze inwestycje w Warszawie np budowa II linii metra..... :)
Poza tym myślę, że byłaby mocno oprotestowana przez ludzi jakby zechciało im się ją budować:)


Joasia 82
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2020, 14:06

Re: Na Mokotowie Warszawa / deweloper Dantex - forum i opinie

Postautor: Joasia 82 » 01 maja 2020, 14:10

Oczywisty przekręt i symbol nadchodzących czasów . Firma Dantex buduje condohotel w Warszawie na Woli przy ulicy Wolskiej pod nazwą City Comfort . Namawia ludzi na zakup tych niemieszkań wydając kolosalne pieniądze na reklamę . Malutki pokoiki 17-22 m2 w astronomicznych cenach . Dantex obiecuje kupującym obsługę wynajmu i gwarantowany zwrot 7 % od zainwestowanych pieniędzy przez 5-10 lat . Ludzie się na to łapią i kupują 360 pokoi . W momencie podpisania umowy kupujący dowiaduje się że stopę zwrotu płaci nie Dantex a City Service . Co fajniej City Service to bogata firma ale zgodnie z umową może scedować umowę na dowolną firmę . Jest fajnie przez 2 lata kiedy Dantex dopłaca z zysku do tej nietrafionej , deficytowej inwestycji . Przestaje dopłacać w 2019 roku a więc City Service leci na stratach i nie płaci stopy zwrotu . W 2018 roku powołuje spółkę Wolska Aparthotel która przejmuje umowy najmu i gwarantowane stopy zwrotu klientów Dantex-u . Oczywiście spółka jest z góry przeznaczona do likwidacji . Spółka 1.04.20 r ogłasza upadłość powołując się na coronowirusa . Śmieszne bo epidemia trwa dopiero 17 dni . To pretekst do zaprzestania wypłat czynszowych właścicielom . Kolejna piramida finansowa a Dantex ma się ,,dobrze "" i ,,buduje" dalej.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości