Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Warszawie i innych miastach Mazowsza - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
tomek80
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2017, 15:48

Re: Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Postautor: tomek80 » 17 cze 2017, 16:08

Witam,

Atal to jest jeden z większych deweloperów w Polsce, notowany na giełdzie więc jest rzetelny. Chciałbym zaznaczyć, że grunt na Nowym Targówku nie jest w użytkowaniu wieczystym tylko jest własność (czyli na plus). Użytkowanie wieczyste wiąże się z opłatą co roku. Obok osiedla powstanie szkoła podstawowa i przedszkole. Otwarcie ma być w 2019 roku. Tam gdzie stało biuro sprzedaży, powstanie jeszcze blok z małymi mieszkaniami i pasażem handlowym. Na minus - nie ma możliwości przygotowania i zrobienia instalacji pod klimatyzację przed odbiorem mieszkania. Co do komunikacji, to na metro trzeba jeszcze poczekać. Dojście będzie zajmowało ok. 10-12 minut. Ul. Wincentego jest dość ruchliwa i często jest zakorkowana, w zagospodarowaniu przestrzennym jest przeznaczona na powiększenie o dodatkowe pasy.


hq_
Posty: 26
Rejestracja: 24 lip 2017, 10:30

Re: Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Postautor: hq_ » 24 lip 2017, 10:34

Zakupiłem mieszkanie w tej inwestycji w drugim etapie.
Mieszkania miały być oddane na początku września, sam chce wykończyć i mam problem bo nie mogę umówić ekipy bo ciągle nie ma informacji o tym kiedy będzie oddanie kluczy ani nawet o tym czy są jakieś opóźnienia.
Budowa chyba miała się zakończyć 30 czerwca? Do tej pory są prowadzone prace budowlane i zero informacji.
Może ktoś tutaj coś więcej wie na ten temat?

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Postautor: slawek » 24 lip 2017, 14:56

To normalna praktyka, że termin ukończenia budowy niekoniecznie musi pokrywać się dokładnie z zakończeniem wszystkich prac (choć idealnie by tak właśnie było). Po zakończeniu budowy zaczynają się różnego rodzaju odbiory (Straż Pożarna, Urząd Dozoru Technicznego, Nadzór Budowlany itp.), jakieś drobne prace można wtedy prowadzić, liczy się natomiast wpis w dzienniku budowy. A jeśli deweloper Atala nie informował do tego o ewentualnych opóźnieniach, to pewnie ich nie zakłada :)

Inna sprawa, że opóźnienia to najszybciej i najczęściej wychodzą, jeśli ktoś kupuje nowe mieszkanie na kredyt. Jeśli budowa się opóźnia, to bank prowadzący rachunek powierniczy otwarty (jeśli taki jest), wstrzymuje wypłaty transzy dla dewelopera.


alex
Posty: 23
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:10

Re: Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Postautor: alex » 30 lip 2017, 0:14

Jest wreszcie forum osiedla Nowy Targówek w Warszawie, czyli można wreszcie dyskutować na różne wątki w osobnych tematach i trochę to wszystko dzięki temu uporządkować :) W zasadzie już to chyba zostało podzielone.

W każdym razie witam przyszłych sąsiadów :)

nan
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2017, 22:49

Re: Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Postautor: nan » 09 paź 2017, 23:11

alex pisze:Jest wreszcie forum osiedla Nowy Targówek w Warszawie, czyli można wreszcie dyskutować na różne wątki w osobnych tematach i trochę to wszystko dzięki temu uporządkować :) W zasadzie już to chyba zostało podzielone.

W każdym razie witam przyszłych sąsiadów :)

Drodzy sąsiedzi jak się czujecie z tak wielkim opóźnieniem przez firmę Atal. Ja mam duży problem wziąłem kredyt i sprzedałem już swoje mieszkanie. Zachęciły mnie ładne ogrody na dachu ale jak to będzie się tak opóźniać to będę mieć problemy. Czy ktoś może napisać jak zachowuje się firma bo wobec mnie zwykłe pismo ogólnikowe.

andrzejewska
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2017, 18:28

Re: Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Postautor: andrzejewska » 10 paź 2017, 16:30

Nie wiem bo ja mam termin pod koniec roku i na razie się nie stresuję ale też zdaję sobie sprawę że mogą być opóźnienia, wszystko przez rosnącą lawinowo biurokrację i to nie są zwykle opóźnienia z winy dewelopera



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości