Osiedle Stella Warszawa - forum i opinie mieszkańców - deweloper Profbud

Budowy nowych mieszkań i domów w Warszawie i innych miastach Mazowsza - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
sybil
Posty: 106
Rejestracja: 01 sty 2017, 20:11

Osiedle Stella Warszawa - forum i opinie mieszkańców - deweloper Profbud

Postautor: sybil » 15 sty 2017, 15:47

Jeszcze jedna inwestycja mieszkaniowa w stolicy, która mnie zainteresowała, to Osiedle Stella - Profbud Warszawa, które powstaje na Bemowie, czyli w całkiem niezłej lokalizacji, choć ulica Rozłogi 18, to jednak jest skraj miasta - taka przynajmniej są moje opinie w tej kwestii :) Jak dla mnie plusem jest tu bliskość ulicy Górczewskiej i jeszcze Parku Górczewska. Sama okolica też chyba nie jest zła, jest trochę infrastruktury od starszych osiedli, dojazd do centrum miasta niezły, nie jest pod tym względem zła inwestycja Stella.

Obrazek
Wizualizacje dewelopera Profbud

Architektura też mi się podoba, budynek nie jest przesadzony specjalnie, nieźle wyglądają takie proste linie, wysokie okna, które dzisiaj są coraz bardziej standardem, ale jednak to całkiem miły dodatek :) Sporo lokali w tym budynku zostało już sprzedanych, ale jednak nadal jest z czego wybierać, między innymi jak poniżej.

  • Najmniejsze kawalerki w Warszawie w tym budynku mają 26 metrów kwadratowych, więc trzeba przyznać, że raczej apartamentami nazwać ich nie można. Na pewno ich plusem jest to, że zmieściła się w nich osobna i do tego jasna kuchnia :) Z drugiej strony, na pewno nie jest zbyt dobre to, że z zewnątrz do takiego mieszkania wchodzi się wprost do salonu. Są też takie lokale, które mają ok. 30 m2, tam plusem też także znacznie większy balkon, mający ponad 8 m2.
  • Małe mieszkania 2-pokojowe na Bemowie, które stawia deweloper Profbud zaczynają się od 32 m2, czyli także są bardzo kompaktowe, choć i tutaj wchodzi się z zewnątrz wprost do salonu. Sypialnia jest bardzo mała, bo ma nieco ponad 8 m2, jednak na tym metrażu to chyba nie powinno dziwić :) Nieco lepiej wygląda to wszystko w takich, które mają około 40 m2, tam sypialnia ma 10 m2, a do tego można, przynajmniej teoretycznie, wydzielić tam osobną kuchnię, ale ciemną.
  • Niewielkie 3-pokojowe mieszkania na os. Stella można mieć na powierzchni od 48 m2 i trzeba przyznać, że jak na ten metraż, to jest dobrze, tym bardziej, że są one dwustronne. Do tego mają także loggie mające 4,7 m2, a obydwie sypialnie mają od mniej więcej 10 m2. 3 pokoje jednak można mieć i na ponad 74 metrach kwadratowych i tam jest już znacznie bardziej przestronnie, nie mówiąc o tym, że balkon ma tam 20 m2 i są na niego wyjścia z dwóch pomieszczeń.
  • 4-pokojowe mieszkania w stolicy w tym projekcie wymyślono od 68 m2 i jest całkiem dobrze, dwie loggie, garderoba i dosyć ustawne pokoje. Ale np. na XIV piętrze można kupić apartament, którym ma niemal 150 m2 i tam przestrzeni jest naprawdę dużo, sam pokój dzienny z aneksem kuchennym ma prawie 74 m2, spokojnie można by tam wydzielić jeszcze osobną, jasną kuchnię oraz dodatkowy pokój.
Są także lokale mające 5 pokoi w tej inwestycji, dla tych, którzy potrzebują więcej miejsca dla siebie lub dla siebie i dla rodziny, wychodzi na to, że większość osób powinna tam znaleźć coś dla siebie. Zastanawia mnie tylko to, jaka jest cena metra kwadratowego na osiedlu Stella, może ktoś, kto kupił tam mieszkanie, napisze coś o tym na forum :)

Obrazek
Wizualizacje dewelopera Profbud

No właśnie, może są tu jakieś osoby, które kupiły nowe mieszkanie w Warszawie na osiedlu Stella i mogą napisać na forum coś o tym, jakie mają o tym opinie, jak współpracowało się z firmą, która je sprzedawała, dlaczego akurat ta lokalizacja i inwestycja, a nie inna i tak dalej. Chętnie poznałabym zdanie innych osób na ten temat, bo rozważam także to miejsce na swój przyszły dom. Mile widziane także wszelkie informacje o tym, jakie ma deweloper Profbud opinie - jeżeli ktoś się orientuje w tym temacie, to także mile widziane wszelkie informacje o tym. Jak to widzicie :?:
Ostatnio zmieniony 18 lut 2018, 12:27 przez sybil, łącznie zmieniany 1 raz.


cleanmind
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2017, 9:29

Re: Osiedle Stella Warszawa - forum i opinie mieszkańców - deweloper Profbud

Postautor: cleanmind » 31 sty 2017, 9:32

Wyjściowa cena za metr kwadratowy to 7500zł. Czy jest ktoś kto kupił w tej inwestycji mieszkanie w niższej cenie za metr?

riczi
Posty: 131
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:43

Re: Osiedle Stella Warszawa - forum i opinie mieszkańców - deweloper Profbud

Postautor: riczi » 31 sty 2017, 10:09

Dużo chyba zależy od tego, jakiej wielkości mieszkanie się kupuje i jeszcze co dodatkowo do niego :) Przy małym metrażu, a takie mieszkania w Warszawie są najbardziej popularne, na jakieś większe obniżki, to raczej nie ma co liczyć. Ale jeśli chcesz kupić większy lokal na osiedlu Stella w Warszawie, to pewnie bardziej jest się o co targować i ma się do tego większe podstawy. W duże mieszkanie celujesz :?: No i sporo zależy jeszcze od tego, czy bierzesz miejsce postojowe, komórkę lokatorską itp. Ostatnio widziałem, że była tam promocja na miejsca postojowe do mieszkań, chyba sprzedawali je za połowę wyjściowej ceny - gdzieś coś takiego latało po internecie :)


cleanmind
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2017, 9:29

Re: Osiedle Stella Warszawa - forum i opinie mieszkańców - deweloper Profbud

Postautor: cleanmind » 31 sty 2017, 11:42

Szukam czegoś w granicach 40m2 + miejsce postojowe. Zastanawiam się, czy jest ktoś na forum, kto wytargował cenę takiego mieszkania za np. 7000zł/m2 i czy w ogóle takie propozycje są moralne u dewelopera?:D A promocja jest do dzisiaj, ale dla mieszkań m3, 50% ceny za miejsce.

riczi
Posty: 131
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:43

Re: Osiedle Stella Warszawa - forum i opinie mieszkańców - deweloper Profbud

Postautor: riczi » 01 lut 2017, 15:51

Niemoralnym byłoby nie spróbować się targować z deweloperem ;) Ale rzeczywiście mieszkanie w dosyć popularnym segmencie, więc pewnie i tak się sprzeda. W każdym razie coś symbolicznego powinno chyba się dać urwać w rozmowach z deweloperem Profbud. Albo możesz próbować właśnie z niższą ceną miejsca postojowego, albo coś takiego. Na pewno targować się warto, w końcu każdy procent urwany, to tysiące złotych są :) Ale też bym chętnie dowiedział się czy da się coś wynegocjować kupując mieszkanie na Osiedlu Stella, ale wszystko wskazuje a to, że się da, skoro są w stanie robić na przykład promocje na miejsca postojowe i obniżać ich ceny.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Osiedle Stella Warszawa - forum i opinie mieszkańców - deweloper Profbud

Postautor: pozdro » 01 lut 2017, 18:22

Moim zdaniem Bemowo jest beznadziejna dzielnicą. A mieszkanie w cenie 7000zł/m2 w Warszawie znajdziesz bez problemu.
Nowy Raków Warszawa od Radius Projekt

Moim zdaniem dużo fajniejsza lokalizacja, blisko do tramwaju, stacji SKM (linia na lotnisko), blisko do biurowców na Służewcu i na Woli, Warszawie Zachodniej. Na dodatek fajne ceny 6500zł/m2

remik
Posty: 23
Rejestracja: 02 lut 2017, 9:43

Re: Osiedle Stella Warszawa - forum i opinie mieszkańców - deweloper Profbud

Postautor: remik » 02 lut 2017, 10:08

Jak dla mnie, to sporo zależy jednak od tego, w jakim miejscu się pracuje (o ile nie zamierza się zbyt często pracy zmieniać) i jak ma się tam na przykład z dojazdami. Ja wiem, że większość ludzi nie bierze tego pod uwagę, bo kredyt na 30 lat itp., ale warto też wziąć pod uwagę to, że oszczędzając na dojazdach 45 min dziennie w jedną stronę, przez 5 lat daje to jakieś 1800-1900 godzin do przodu, czyli jakieś 2,5 miesiąca, a wyceniając godzinę na 50 zł, prawie 100 000 zł ;) Wiem, że tego tak wprost nie można liczyć, ale jednak to ma znaczenie, 1,5 godziny dziennie to sporo. Ja mam zdecydowanie bardziej neutralny stosunek do Osiedla Stella - można kupić mieszkanie od Profbudu, jeśli ma się ku temu więcej powodów, niż tylko, że blok mi się podoba ;)

mtm
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2017, 20:14

Re: Osiedle Stella Warszawa - forum i opinie mieszkańców - deweloper Profbud

Postautor: mtm » 03 lut 2017, 20:24

Hej, promocje jak widać się zmieniają - teraz obniżono cenę mieszkań 3-pokojowych do 6999zł
(lp.profbud.info/stella170201) - akurat IMO w takim wypadku lepiej wypadała promocja na garaż, bo standardowa cena to było 7100.

Mieszkania im tam całkiem szybko schodzą, ale mimo wszystko da się jeszcze delikatnie negocjować.
--
Co do samej lokalizacji - w perspektywie 5 lat *powinna być* w pobliżu stacja II lini metra, więc komunikacyjnie z pewnością się poprawi.


Ebi321
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2017, 18:47

Re: Osiedle Stella Warszawa - forum i opinie mieszkańców - deweloper Profbud

Postautor: Ebi321 » 12 kwie 2017, 19:02

Witam,
Jestem zainteresowana kupnem mieszkania na osiedlu Stella na Bemowie. Wszystko wygląda pięknie, nie ma się do czego "przyczepić" lokalizacja, standard wykończenia czy tez termin oddania. Nie mniej jednak sen z powiek spędza mi jedna rzecz: na parterze (ok to standard że będą lokale sklepiki itp) ale co gorsza na pierwszym piętrze ma być ogromny lokal użytkowy (najprawdopodobniej club fitness). Poczytałam trochę na forach w internecie i ludzie są załamani mieszkając nad takim klubem. Niby deweloper zapewnia że stropy będą grube ale.. jak grube. Budynek nie będzie ogrodzony, mają być dwa wejścia do lokalu na pierwszym piętrze w tym jedno przez patio w środku bloku ze schodami. Czy są tu na forum osoby które również mają te same dylematy odnośnie zakupu mieszkania na tym osiedlu?
pozdrawiam

sybil
Posty: 106
Rejestracja: 01 sty 2017, 20:11

Mieszkanie sąsiadujace z klubem fitness - opinie (Osiedle Stella Warszawa)

Postautor: sybil » 18 kwie 2017, 14:40

Cześć, całkiem możliwe, że oglądałam to samo mieszkanie, albo sąsiednie na osiedlu Stella w Warszawie, ale ostatecznie się nie zdecydowałam, bo właśnie przerażała mnie ta siłownia. Jeszcze pół biedy gdyby siłownia była pod podłogą, ale najgorzej, jeśli jest nad mieszkaniem. Pewnie, że można stropy wygłuszać itp. ale jednak tam często są dziesiątki i setki kilogramów stali, które są np. opuszczane dosyć gwałtownie na podłogę, bieżnie, orbitreki, skaczących rytmicznie kilkadziesiąt osób podczas zajęć fitness, a jeśli będzie to kurs tańca na szpilkach :?: Ja jednak mocno zastanowiła bym się nad zakupem mieszkania nad lub pod klubem fitness :) A masz jeszcze jakieś ciekawe warianty do wyboru :?:



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości