Odbiór miejsca parkingowego / jak odebrać miejsce postojowe

Zapraszamy do zakładania forów nowych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie. Zapraszam do kontaktu z administratorem przez wiadomość prywatną w tej sprawie.
bla
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2019, 17:44

Odbiór miejsca parkingowego / jak odebrać miejsce postojowe

Postautor: bla » 08 mar 2019, 18:17

Cześć.

Mój problem polega na tym, że w momencie zakupu mieszkania (przed dziurą w ziemi) wskazano mi miejsce parkingowe w garażu podziemnym przy klatce, co do której pan sprzedający twierdził, że jest to klatka schodowa po której wejdę do mieszkania. Z uwagi na to, że miejsce to było niedaleko usytuowane od klatki zgodziliśmy sie na sugestię sprzedawcy. Przy odbiorze mieszkania (jakieś 1,5roku później) okazało się, że miejsce postojowe znajduje po drugiej stronie budynku, a klatka schodowa wskazywana przez sprzesię dawcę była usytuowana w innym miejscu. Postanowiłem, że nie podpiszę odbioru garażu i poproszę o inne miejsce. Teoretycznie jest jedno = bliższe miejsce, które deweloper mógłby mi przekazać. Natomiast, jak twierdzi deweloper, nie może tego zrobić przed sprzedażą ostatniego mieszkania. W tym momencie deweloper chce, abym podpisał odbiór, a potem jak się wyraził "jak będzie możliwość" zamieni mi miejsca. Obawiam się, że może być to pułapka i podpisanie odbioru zabierze mi jakiekolwiek argumenty negocjacyjne.

Dodam, że akt notarialny jest nieubłagany i prawnie wygląda, że kupiłem miejsce po drugiej stronie budynku.

Ma może ktoś może radę odnośnie tak specyficznego przypadku?


NOWY 2018
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2018, 0:44

Re: Odbiór miejsca parkingowego / jak odebrać miejsce postojowe

Postautor: NOWY 2018 » 23 mar 2019, 21:08

Sprawdź w umowie przedwstępnej i w prospekcie rzutu garaży i klatek, prospekt jest integralna częścią umowy i nie może odbiegać i być inny w umowie notarialnej .
z ustawy deweloperskiej
,,Prospekt stanowi bowiem najpierw podstawę zapisów umowy deweloperskiej, a finalnie zostaje jej załącznikiem, mającym zagwarantować nabywcy wywiązanie się dewelopera z przyjętych zobowiązań.
Za zawarcie w prospekcie danych niezgodnych z prawdą, deweloperowi grozi odpowiedzialność karna, a nabywcy przysługuje w określonym terminie prawo do odstąpienia od umowy lub nawet prawo do odszkodowania, gdy wskutek wprowadzenia w błąd doznał straty majątkowej."



Wróć do „Fora mieszkańców nowych osiedli mieszkaniowych w Warszawie i na Mazowszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość