Które osiedle na Górce Narodowej w Krakowie - Przestrzenie Banacha, Ozon czy Sentotu?

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Mondzik
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2021, 18:44

Które osiedle na Górce Narodowej w Krakowie - Przestrzenie Banacha, Ozon czy Sentotu?

Postautor: Mondzik » 30 lis 2021, 19:36

A jakie Osiedle lepsze według Was? Przestrzenie Banacha, Ozon czy Sentotu?


luc
Posty: 655
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Które osiedle na Górce Narodowej w Krakowie - Przestrzenie Banacha, Ozon czy Sentotu?

Postautor: luc » 01 gru 2021, 0:37

Mondzik pisze:A jakie Osiedle lepsze według Was? Przestrzenie Banacha, Ozon czy Sentotu?

A na którym osiedlu są największe odległości pomiędzy blokami w stosunku do ich wysokości i gdzie teren wokół budynków będzie najlepiej zagospodaroway?

Natasha
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2021, 12:45

Re: Które osiedle na Górce Narodowej w Krakowie - Przestrzenie Banacha, Ozon czy Sentotu?

Postautor: Natasha » 04 gru 2021, 19:09

też o tym myślę... Czy są jakieś myśli?

Czy jest w okolice przedszkola / szkoły / sklepy / parki?


Nowy
Posty: 1658
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Które osiedle na Górce Narodowej w Krakowie - Przestrzenie Banacha, Ozon czy Sentotu?

Postautor: Nowy » 25 lut 2022, 12:28

No właśnie ilekroć tam jestem, to mam wrażenie, że to taka typowa sypialnia, jak chcesz z dzieckiem pospacerować po parku, to trzeba samochodem albo autobusem podjechać, jak chcesz na zakupy, to podobnie, do szkoły czy przedszkola, to samo. Szkoda, że deweloperzy nie zrzucili się po kawałku działki, żeby zrobić jakąś przestrzeń publiczną, albo, że wyraźniej nie wymusił na nich tego miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

JanuszBiznesu
Posty: 298
Rejestracja: 08 mar 2021, 13:44

Re: Które osiedle na Górce Narodowej w Krakowie - Przestrzenie Banacha, Ozon czy Sentotu?

Postautor: JanuszBiznesu » 26 lut 2022, 12:52

Nowy pisze:No właśnie ilekroć tam jestem, to mam wrażenie, że to taka typowa sypialnia, jak chcesz z dzieckiem pospacerować po parku, to trzeba samochodem albo autobusem podjechać, jak chcesz na zakupy, to podobnie, do szkoły czy przedszkola, to samo. Szkoda, że deweloperzy nie zrzucili się po kawałku działki, żeby zrobić jakąś przestrzeń publiczną, albo, że wyraźniej nie wymusił na nich tego miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.


I najlepiej żeby jeszcze jakąś państwową fabrykę wybudowali aby stworzyć miejsca pracy...

Nowy
Posty: 1658
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Które osiedle na Górce Narodowej w Krakowie - Przestrzenie Banacha, Ozon czy Sentotu?

Postautor: Nowy » 26 lut 2022, 14:29

JanuszBiznesu pisze:
Nowy pisze:No właśnie ilekroć tam jestem, to mam wrażenie, że to taka typowa sypialnia, jak chcesz z dzieckiem pospacerować po parku, to trzeba samochodem albo autobusem podjechać, jak chcesz na zakupy, to podobnie, do szkoły czy przedszkola, to samo. Szkoda, że deweloperzy nie zrzucili się po kawałku działki, żeby zrobić jakąś przestrzeń publiczną, albo, że wyraźniej nie wymusił na nich tego miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

I najlepiej żeby jeszcze jakąś państwową fabrykę wybudowali aby stworzyć miejsca pracy...

Myślę, że popadasz w skrajność. Prawda jest taka, że zdarzały się osiedla nieźle zagospodarowane, nawet na Avii zwróć uwagę na to, że jest duży plac zabaw na pasie startowym albo aleja z drzewami biegnąca przrz osiedle. Na City Vibe ma być zieleń pomiędzy blokami, jakaś ścieżka i nawet staw. Daleki jestem od gadania, że deweloperzy, to powinni budować jeszcze szkoły, przedszkola i przychodnie, choć zapewnienie lokali usługowych sprzedawanych na rynkowych zasadach jednak by się przydało. Sensownym planowaniem przestrzennym sporo by się dało ogarnąć.

Natomist dzisiaj wymagania klientów są tak niskie, że schodzi każde g..., więc w zasadzie nie ma sensu się starać, bo to przecież podnosi koszty :) Tylko zauważ, że przez to nasze miasta wyglądają, jak wyglądają, a przy tym są niefunkjonalne.

Szkoda, że niektórzy spłycają temat do budowy państwowej fabryki :)

br0neem
Posty: 21
Rejestracja: 17 lis 2021, 21:00

Re: Które osiedle na Górce Narodowej w Krakowie - Przestrzenie Banacha, Ozon czy Sentotu?

Postautor: br0neem » 28 lut 2022, 13:33

Ozon ma dosyć bliskie przestrzenie między blokami, z tej perspektywy lepsze jest Sento lub BUMA - tutaj już różnica jest znikoma, więc najlepiej patrzeć na układy mieszkań i wybrać coś pod siebie :)

kaykay
Posty: 76
Rejestracja: 22 cze 2021, 8:43

Re: Które osiedle na Górce Narodowej w Krakowie - Przestrzenie Banacha, Ozon czy Sentotu?

Postautor: kaykay » 07 mar 2022, 10:02

Nowy pisze:No właśnie ilekroć tam jestem, to mam wrażenie, że to taka typowa sypialnia, jak chcesz z dzieckiem pospacerować po parku, to trzeba samochodem albo autobusem podjechać, jak chcesz na zakupy, to podobnie, do szkoły czy przedszkola, to samo. Szkoda, że deweloperzy nie zrzucili się po kawałku działki, żeby zrobić jakąś przestrzeń publiczną, albo, że wyraźniej nie wymusił na nich tego miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.


Przecież jest las witkowicki obok. Żłobki i szkoła zaraz za Alejami 29 listopada. Jest gdzie zrobić małe zakupy, na duże i tak musisz jechać autem. Chcesz mieć wszystko DOSŁOWNIE pod oknem? Przesadzasz albo specjalnie robisz antyreklamę.


Nowy
Posty: 1658
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Które osiedle na Górce Narodowej w Krakowie - Przestrzenie Banacha, Ozon czy Sentotu?

Postautor: Nowy » 07 mar 2022, 12:54

Wiesz, do Parku Leśnego Witkowice, to mi google pokazuje 30 min piechotą. Nie do końca wiem, o którą szkołę ci chodzi, ale wchodzi w grę to, że dzieci będą do niej chodziły pieszo?

I zupełnie nie chodzi mi o żadną antyreklamę, tylko zobacz np. na starsze osiedla, gdzie większość usług masz w zasięgu krótkiego spaceru, także szkoły, żłobki, przychodnie i tereny zielone. Jasna sprawa, że deweloper nie jest od budowania szkół albo parków. Ale takie elementy powinny być narzucane w planach zagospodarowania. A i deweloperzy mogliby bardziej myśleć o budowie też lokali usługowych, choćby w parterach budynków, oczywiście z myślą o ich sprzedaży / wynajmie. W takich miejscach też mogą powstawać żłobki, przedszkola czy gabinety medyczne - np. w Mieszkaj w Mieście chyba tak jest, że żłobek czy przedszkole dofinansowane przez miasto znajduje się właśnie w jednym z bloków.

kaykay
Posty: 76
Rejestracja: 22 cze 2021, 8:43

Re: Które osiedle na Górce Narodowej w Krakowie - Przestrzenie Banacha, Ozon czy Sentotu?

Postautor: kaykay » 07 mar 2022, 13:19

Google pokazuje " na około" i do centralnego miejsca w tym lesie. Droga tam będzie jeszcze lepsza jak znikną place budowy. Faktycznie pewnie będzie to ciągle ponad 10 minut ale mimo wszystko jest to zorganizowany las w okolicy. Jakiś mały park też ma powstać w południowo wschodniej części osiedla. Szkoła i żłobki są na Meiera. Chyba troszkę nie wiesz o czym piszesz.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2022, 13:20 przez kaykay, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości