Mieszkanie z boku bloku i boazeria na suficie - czy warto kupić?

Informacje o najlepszych miejscach na kupienie mieszkania w Warszawie. Także ciekawe miejsca na Mazowszu, w Warszawie i w okolicach.
pytajniczka
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2024, 20:16

Mieszkanie z boku bloku i boazeria na suficie - czy warto kupić?

Postautor: pytajniczka » 12 sty 2024, 20:37

Drodzy,

szukamy już dłuższy czas mieszkania dla siebie i upatrzyliśmy mieszkanie w bloku z wielkiej płyty z przełomu lat 80. i 90.

- w pożądanej lokalizacji - w której najbardziej chcieliśmy
- Wielka płyta - tak jak chcieliśmy
- Rozkład mieszkania nam się podoba
- Mieszkanie jest do całkowitego remontu - tak jak chcieliśmy, bo chcemy sobie zrobić po swojemu i zamieszkać w naszym
- piętro środkowe - tak jak chcieliśmy
ALE (i tu się zaczynają wątpliwości i tu potrzebuję pomocy, proszę o poradę):
1. mieszkanie jest ulokowane "z boku" bloku - tj. w pierwszej klatce i z jednej strony jest cały blok, a z drugiej strony ściana mieszkania jest równocześnie ścianą całego bloku i ta ściana ma ekspozycję na wschód. Proszę o poradę czy to wpłynie na ciepło w mieszkaniu? Że będą wyższe rachunki?
2. w kuchni i w łazience na sufitach znajduje się boazeria pamiętająca chyba budowę tego bloku. Na ścianach też, ale najbardziej mnie martwią sufity w kuchni i łazience. Oczywiście jeśli kupimy to mieszkanie to na 100% będzie całość boazerii do usunięcia, bo nie cierpię boazerii, ale bardziej martwi mnie czy to nie jest tykająca bomba tj. czy pod tą boazerią nie będzie grzyba itd. - mieszkanie jak to mieszkanie swoją dość wysoką cenę ma - a chcemy sami w nim mieszkać. Nie chcę mieć później kłopotów zdrowotnych w rodzinie.

Proszę o poradę czy warto kupić takie mieszkanie czy odpuścić, zagryźć zęby i szukać dalej.

Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Warszawie forum? Ciekawe na Mazowszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości