[I etap] Elewacja i wykańczanie inwestycji Zabłocie Residence Kraków od Atal

Forum mieszkańców Osiedle Atal Residence Zabłocie w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Atal. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
szymek
Posty: 74
Rejestracja: 07 sty 2017, 1:00

[I etap] Elewacja i wykańczanie inwestycji Zabłocie Residence Kraków od Atal

Postautor: szymek » 10 wrz 2017, 22:22

Jakiś czas temu byłem w okolicy budowy osiedla Zabłocie Residencie i widzę, że na budowie osiedla niemałe zmiany :)

Obrazek

Widać, że bryła budynków jest już gotowa zaczęło się już zakładanie na nich rusztowania, czyli ruszyło ocieplanie i robienie elewacji pierwszego etapu osiedla.

Obrazek

Dosyć zaawansowane są także prace przy remoncie i odnawianiu starego budynku fabryki Miraculum, mam nadzieję, że zostanie ładnie wykończony i będzie ozdobą okolic. Chciałoby się, żeby znalazło się tam finalnie coś ciekawego :)

Obrazek

Budynki chyba będą wyglądały całkiem ciekawie, mam nadzieję.

Obrazek

Co prawda zdjęcia, które wrzucam nie są najnowsze, bo mają kilkanaście dni, ale wychodzi na to, że budowa idzie całkiem nieźle :) Macie może jakieś bardziej aktualne fotki i możecie się podzielić na forum :?:


M&J
Posty: 7
Rejestracja: 29 sie 2017, 12:39

Re: [I etap] Elewacja i wykańczanie inwestycji Zabłocie Residence Kraków od Atal

Postautor: M&J » 12 wrz 2017, 15:29

Być może uda mi się w najbliższych dniach podjechać od drugiej strony i zrobić zdjęcia elewacji, która prawie skończona. Są też zdjęcia na stronie osiedla.

robertinho
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2017, 13:43

Re: [I etap] Elewacja i wykańczanie inwestycji Zabłocie Residence Kraków od Atal

Postautor: robertinho » 13 wrz 2017, 10:02

Tutaj macie dwa zdjęcia z zeszłego czwartku (07.09)

Obrazek
Obrazek


cornell
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2017, 12:49

Re: [I etap] Elewacja i wykańczanie inwestycji Zabłocie Residence Kraków od Atal

Postautor: cornell » 16 wrz 2017, 18:38

Na wizualizacjach przedstawione były jasne wnętrza balkonów na 6-7 piętrze a zdjęcia z obecnej realizacji pokazują że jednak całość pokryta blachą?
https://old.atal.pl/modules/shared_dir_ ... blachy.jpg
Czy ktoś coś wie na ten temat w jakim stopniu developer musi trzymać się wizualizacji o ile w ogóle to jest w jakiś sposób wiążące?

M&J
Posty: 7
Rejestracja: 29 sie 2017, 12:39

Re: [I etap] Elewacja i wykańczanie inwestycji Zabłocie Residence Kraków od Atal

Postautor: M&J » 18 wrz 2017, 9:47

Na Bagry Park Atal w nocy podmieniał na stronie wizualizacje osiedla, bo usunął drewnopodobne wykończenia elewacji i zastąpił tynkiem :D nie wiem na ile wizualizacja jest wiążąca dla ostatecznego projektu, tym bardziej że wydaje mi się, że cześć 6 piętra ma ciemne wykończenie na niektórych wizualizacjach.

Akurat naszego mieszkania na 6 piętrze praktycznie na wizualizacjach nie widać to nie wiem co ma tam być ostatecznie :) poproszę coś na czym nie będzie widać brudu :D

Przypominam też o grupie na twarzoksiążce ;), dla tych co jeszcze nie dołączyli :)

szymek
Posty: 74
Rejestracja: 07 sty 2017, 1:00

Re: [I etap] Elewacja i wykańczanie inwestycji Zabłocie Residence Kraków od Atal

Postautor: szymek » 18 wrz 2017, 12:55

Zaczyna to wyglądać naprawdę dobrze :) Chyba będzie pasowało do okolicy. Natomiast wizualizacje na pewno nie są ostateczne i nie można się nimi w 100 procentach sugerować. Często jest tak na przykład z instalacjami na dachu, że na makietach i wizualizacjach ich nie ma (np. zielony dach), natomiast na gotowym budynku jest cały nordstream, co stanowi swoistą niespodziankę dla osób, które mają okna na taki fragment dachu (jeśli budynek np. ma kształt kaskady).

wojtekb
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2017, 22:42

Re: [I etap] Elewacja i wykańczanie inwestycji Zabłocie Residence Kraków od Atal

Postautor: wojtekb » 24 wrz 2017, 22:08

Byłem dziś pod budynkiem, i rzeczywiście część elewacji na 7 piętrze jest jasna - imitacja betonu. Ciekaw jestem myśli architekta, że część beton, a część blacha, na 6 piętrze chyba wszystko blacha.
Choć generalnie całkiem ładnie to wygląda ;)

Jest szansa, że cały budynek będzie ładnie wyglądał :)
No po za jednym dużym minusem: wysokością mieszkań :(
Atal poszedł po minimum z WT - 250 cm. Ale dzięki temu wycisnął jedną kondygnację więcej, i sporo PUMów :(

M&J
Posty: 7
Rejestracja: 29 sie 2017, 12:39

Re: [I etap] Elewacja i wykańczanie inwestycji Zabłocie Residence Kraków od Atal

Postautor: M&J » 30 wrz 2017, 16:59

Na stronie inwestycji pojawiły się nowe zdjęcia, gdzie widać płyty z betonu architektonicznego, dla mnie efekt naprawdę fajny - coś innego w porównaniu do oklepanego tynku.


szymek
Posty: 74
Rejestracja: 07 sty 2017, 1:00

Re: [I etap] Elewacja i wykańczanie inwestycji Zabłocie Residence Kraków od Atal

Postautor: szymek » 11 mar 2018, 22:35

A mnie udało się zrobić kilka zdjęć tego, jak wygląda teraz nasze osiedle :)

Obrazek

Tu stary budynek dawnej fabryki Miraculum, dobrze że go zostawili, to może być całkiem przyjemny element zabudowy w okolicy. Pewnie zostanie na nim taka elewacja, ciekawe co się w nim kiedyś znajdzie.

Obrazek

A tu już w zasadzie skończona elewacja pierwszego etapu, wygląda to całkiem ładnie, choć trochę roboty jeszcze zostało.



Wróć do „Residence Zabłocie Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości