Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Forum mieszkańców Osiedle Atal Residence Zabłocie w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Atal. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
doxa
Posty: 23
Rejestracja: 06 paź 2016, 21:37

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: doxa » 27 mar 2018, 22:38

cześć, ja mam też rezerwacje poniżej 40m. możesz pisać na priv tutaj lub doxa911@wp.pl :)


andrzej_wozniak
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2018, 8:18

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: andrzej_wozniak » 28 mar 2018, 8:48

Maciej pisze:Mój znajomy zarezerwował 3 mieszkania poniżej 40 m2, na 4 i 5 piętrze. Jakby ktoś był zainteresowany proszę pisać

Ja również jestem zainteresowany 8-)

Maciej
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2017, 22:24

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: Maciej » 03 kwie 2018, 23:29

Piszcie na dimage@op.pl


jakubiakuellen
Posty: 99
Rejestracja: 10 kwie 2017, 22:23

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: jakubiakuellen » 17 kwie 2018, 19:05

Ile trwa taka rezerwacja? wszystkie do 50m2 są w rezerwacjach ;D

jakubiakuellen
Posty: 99
Rejestracja: 10 kwie 2017, 22:23

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: jakubiakuellen » 19 kwie 2018, 10:54

Sprzedaż mieszkań wstrzymana do 15 maja. Podobno muszą projekt poprawić :'D

I podobno w tym etapie nie ma możliwości odsprzedawania rezerwacji, tak Atal sobie zastrzegł ;D

andrzej_wozniak
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2018, 8:18

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: andrzej_wozniak » 19 kwie 2018, 12:14

Wszystkie do 40 mkw były zarezerwowane już w pierwszym dniu sprzedaży. I nie ma opcji odsprzedawania rezerwacji czy robienia cesji. Możesz sprzedać dopiero gotowe mieszkanie według tego, co mi przekazały kobity z atala.

jakubiakuellen
Posty: 99
Rejestracja: 10 kwie 2017, 22:23

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: jakubiakuellen » 10 maja 2018, 18:45

No ładne kwiatki wyszły. Wyrok sądu uchylił pozwolenie na budowę III etapu Zabłocie Residence Atala. Ciekawe co było przyczyną. Ponad 100 mieszkań było zarezerwowanych i nagle klops :lol:
Wg nieoficjalnych informacji będzie zmieniony projekt i sprzedaż mieszkań odbywać się będzie dopiero w 2019

szydel
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2018, 17:29

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: szydel » 14 maja 2018, 17:30

Ciekawe co tymi co maja juz podpisane umowy rezerwacyjne ...


doxa
Posty: 23
Rejestracja: 06 paź 2016, 21:37

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: doxa » 14 maja 2018, 22:33

umowy będą wypowiedziane, w umowach rezerwacyjnych są o tym zapisy że atlal ma do końca czerwca/lipca (nie pamiętam a nie chce mi się teraz szukać zapisu) prawo do wypowiedzenia umowy.

na umowach było wyraźnie zaznaczone, że są prowadzone w ramach przedsprzedaży a ustawa o ochronie praw nabywcy (...) czyli potocznie ustawa deweloperska czy ustawa o umowie deweloperskiej nakłada takie obowiązki na dewelopera jak prawomocne, ostateczne pozwolenie na budowę dla rozpoczęcia etapu sprzedaży. tutaj sprzedaży nie było, była PRZEDsprzedaż :lol: Atal być może chciał poprawić w kwartale wyniki giełdowe, albo wiedząc jakie jest zainteresowanie mieć już kupców na określonych cenach (niby czekamy od kilku lat na ten krach na rynku nier.), że zdecydował się na rozpoczęcie sprzedaży/przedsprzedaży - zwał jak zwał - bo to naprawdę NIEPOWAŻNY krok naszego wielkiego, ogólnopolskiego arcydewelopera :P

KubaK
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2018, 10:16

Re: Residence Zabłocie od Atal - III etap nowego osiedla na Zabłociu w Krakowie

Postautor: KubaK » 15 maja 2018, 10:18

Słyszałem już dwie wersje. Jedna że będą wszystkie umowy wypowiadane i ponowna sprzedaż/przedsprzedaż ruszy ponownie jeszcze w tym roku lub w 2019 jak sprawy zostaną wyjaśnione. Oraz druga wersja że ATAL ma się odwoływać od decyzji sądu i na razie nie będą wypowiadać umów.
Podobno poszło o ilość miejsc parkingowych ale słyszałem też że są inne powody. Nic oficjalnie.
Jak ktoś będzie coś wiedział więcej to napiszcie proszę.



Wróć do „Residence Zabłocie Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości