Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Forum mieszkańców Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście Kraków (MWM), którego budowniczym jest deweloper Henniger Investment. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Bettyw1
Posty: 138
Rejestracja: 10 paź 2020, 13:26

Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: Bettyw1 » 05 sty 2021, 21:47

Czy ktoś ostatnio kupował mieszkanie w tej inwestycji? A może juz od jakiegoś czasu mieszka tam? Co możecie powiedzieć na temat współpracy z deweloperem i samego osiedla? Jakie są ceny za metr mieszkań ok. 60m2?


mikrus
Posty: 52
Rejestracja: 07 sty 2017, 23:56

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: mikrus » 06 sty 2021, 0:17

Bettyw1 pisze:Czy ktoś ostatnio kupował mieszkanie w tej inwestycji? A może juz od jakiegoś czasu mieszka tam? Co możecie powiedzieć na temat współpracy z deweloperem i samego osiedla? Jakie są ceny za metr mieszkań ok. 60m2?

Ja się jeszcze nie wprowadziłem, ale generalnie cieszy mnie to, że powstaje coraz więcej lokali usługowych na osiedlu, a to zawsze się przydaje.

Swoją drogą może ktoś powie, na jakiej zasadzie działa ten klub osiedlowy w jednym z budynków?

Koozka
Posty: 25
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:58

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: Koozka » 06 sty 2021, 13:16

mikrus pisze:
Bettyw1 pisze:Czy ktoś ostatnio kupował mieszkanie w tej inwestycji? A może juz od jakiegoś czasu mieszka tam? Co możecie powiedzieć na temat współpracy z deweloperem i samego osiedla? Jakie są ceny za metr mieszkań ok. 60m2?

Ja się jeszcze nie wprowadziłem, ale generalnie cieszy mnie to, że powstaje coraz więcej lokali usługowych na osiedlu, a to zawsze się przydaje.

Swoją drogą może ktoś powie, na jakiej zasadzie działa ten klub osiedlowy w jednym z budynków?


Podbijamy pytanie o ceny w nowych etapach. Widziałem sprzeczne informacje że około 10k ale ktoś także pisał, że 13k niektóre mieszkania co jak na tą lokalizację jest raczej absurdem roku :D


kodiaq44
Posty: 47
Rejestracja: 08 wrz 2020, 19:22

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: kodiaq44 » 06 sty 2021, 13:49

Podbijamy pytanie o ceny w nowych etapach. Widziałem sprzeczne informacje że około 10k ale ktoś także pisał, że 13k niektóre mieszkania co jak na tą lokalizację jest raczej absurdem roku :D

Aktualnych cen nie znam, w grudniu 2019 w etapie który wówczas był już ukończony ok 10 k/m2 (bodajże około 9,4-10,8) przy metrażach ok. 45-55 m2

Sieben
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2021, 13:31

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: Sieben » 11 cze 2021, 14:00

Koozka pisze:
mikrus pisze:
Bettyw1 pisze:Czy ktoś ostatnio kupował mieszkanie w tej inwestycji? A może juz od jakiegoś czasu mieszka tam? Co możecie powiedzieć na temat współpracy z deweloperem i samego osiedla? Jakie są ceny za metr mieszkań ok. 60m2?

Ja się jeszcze nie wprowadziłem, ale generalnie cieszy mnie to, że powstaje coraz więcej lokali usługowych na osiedlu, a to zawsze się przydaje.

Swoją drogą może ktoś powie, na jakiej zasadzie działa ten klub osiedlowy w jednym z budynków?


Podbijamy pytanie o ceny w nowych etapach. Widziałem sprzeczne informacje że około 10k ale ktoś także pisał, że 13k niektóre mieszkania co jak na tą lokalizację jest raczej absurdem roku :D


W ostatnich tygodniach pytałem o ceny kilku mieszkań z najnowszych etapów, bo lubię tą okolicę, i ceny wyglądają tak, że powyżej 60 metrów cena za metr rośnie, nawet ponad 12k, a poniżej 11k to chyba nic się nie znajdzie.
W okolicach trochę ponad 10k znajdą się jakieś ~50m, ale to takie gdzie 1/3 powierzchni to średnio ustawny korytarz.
Mieszkania tam nie sprzedają się za dobrze, wystawionych jest ponad 180, a przez pół miesiąca zarezerwowano zaledwie 4. Może to wynikać z tego, że po wnikliwszej inspekcji sam standard jest taki poniżej przeciętnego, w ukończonych etapach wyższej zabudowy szybko dostrzega się wady (chętnym do zakupu polecam na przykład przejść się po tych brudzących się, wysokich i wąskich schodach na klatce).

Czy ktoś orientuje się czy deweloper wreszcie poważniej potraktował sprawę licznych przecieków na dachach obecnych i poprzednich etapów? To jest powtarzający się problem dotyczący nie tylko najwyższego piętra, a w dokumencie opisującym standard nadal nie ma słowa o zabezpieczeniu tych dachów folią, membraną, czy w zasadzie czymkolwiek. To nie znaczy że ich tam nie ma, ale skoro standard tego nie gwarantuje, to jak potem nawet dochodzić skutecznie o takie rzeczy?

prezydent
Posty: 13
Rejestracja: 31 mar 2022, 16:41

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: prezydent » 20 maja 2022, 23:14

Witam, zastanawiam się nad zakupem pod wynajem. Czy miejscówka jest ok czy lepiej nie brać tej okolicy i inwestycji pod uwagę?

słoik_ze_wsi
Posty: 54
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:05

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: słoik_ze_wsi » 26 maja 2022, 15:42

prezydent pisze:Witam, zastanawiam się nad zakupem pod wynajem. Czy miejscówka jest ok czy lepiej nie brać tej okolicy i inwestycji pod uwagę?

Raczej nie. Pod wynajem lepiej kupować coś w ścisłym centrum. MWM to spoko miejsce na zakup dla siebie, ale przy tych cenach wynajem nie będzie sensowny.

prezydent
Posty: 13
Rejestracja: 31 mar 2022, 16:41

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: prezydent » 03 cze 2022, 20:32

Raczej nie. Pod wynajem lepiej kupować coś w ścisłym centrum. MWM to spoko miejsce na zakup dla siebie, ale przy tych cenach wynajem nie będzie sensowny.


Dzięki za info, to gdzie najlepiej w dzielnicy Krowodrza?


bobo
Posty: 129
Rejestracja: 26 maja 2016, 17:54

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: bobo » 22 lis 2022, 14:06

słoik_ze_wsi pisze:MWM to spoko miejsce na zakup dla siebie, ale przy tych cenach wynajem nie będzie sensowny.

Hej, jakie tu widzisz argumenty za tym, że to dobre miejsce dla siebie? Nie twierdzę, że nie, ale jak tam z dostępem do usług, szkół i przedszkoli, komunikacji itp.?

słoik_ze_wsi
Posty: 54
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:05

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: słoik_ze_wsi » 14 gru 2022, 12:37

bobo pisze:
słoik_ze_wsi pisze:MWM to spoko miejsce na zakup dla siebie, ale przy tych cenach wynajem nie będzie sensowny.

Hej, jakie tu widzisz argumenty za tym, że to dobre miejsce dla siebie? Nie twierdzę, że nie, ale jak tam z dostępem do usług, szkół i przedszkoli, komunikacji itp.?


Wszystko jest pod nosem, a usługi są bardzo dobrej jakości. Do szkoły, przedszkola, sklepów chodzi się pieszo. Ludzie sensowni i dbają o osiedle. Większość to właściciele, a nie najemcy i to robi różnicę.

Niestety deweloper już odleciał z cennikiem. W tej kasie dzisiaj chyba lepiej celować np. w Przybyszewskiego.



Wróć do „Mieszkaj w Mieście / Osiedle Wizjonerów Kraków (MWM) - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości