Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Forum mieszkańców Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście Kraków (MWM), którego budowniczym jest deweloper Henniger Investment. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Bettyw1

Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: Bettyw1 » 05 sty 2021, 21:47

Czy ktoś ostatnio kupował mieszkanie w tej inwestycji? A może juz od jakiegoś czasu mieszka tam? Co możecie powiedzieć na temat współpracy z deweloperem i samego osiedla? Jakie są ceny za metr mieszkań ok. 60m2?

mikrus

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: mikrus » 06 sty 2021, 0:17

Bettyw1 pisze:Czy ktoś ostatnio kupował mieszkanie w tej inwestycji? A może juz od jakiegoś czasu mieszka tam? Co możecie powiedzieć na temat współpracy z deweloperem i samego osiedla? Jakie są ceny za metr mieszkań ok. 60m2?

Ja się jeszcze nie wprowadziłem, ale generalnie cieszy mnie to, że powstaje coraz więcej lokali usługowych na osiedlu, a to zawsze się przydaje.

Swoją drogą może ktoś powie, na jakiej zasadzie działa ten klub osiedlowy w jednym z budynków?

Koozka

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: Koozka » 06 sty 2021, 13:16

mikrus pisze:
Bettyw1 pisze:Czy ktoś ostatnio kupował mieszkanie w tej inwestycji? A może juz od jakiegoś czasu mieszka tam? Co możecie powiedzieć na temat współpracy z deweloperem i samego osiedla? Jakie są ceny za metr mieszkań ok. 60m2?

Ja się jeszcze nie wprowadziłem, ale generalnie cieszy mnie to, że powstaje coraz więcej lokali usługowych na osiedlu, a to zawsze się przydaje.

Swoją drogą może ktoś powie, na jakiej zasadzie działa ten klub osiedlowy w jednym z budynków?

Podbijamy pytanie o ceny w nowych etapach. Widziałem sprzeczne informacje że około 10k ale ktoś także pisał, że 13k niektóre mieszkania co jak na tą lokalizację jest raczej absurdem roku :D

kodiaq44

Postautor: kodiaq44 » 06 sty 2021, 13:49

Podbijamy pytanie o ceny w nowych etapach. Widziałem sprzeczne informacje że około 10k ale ktoś także pisał, że 13k niektóre mieszkania co jak na tą lokalizację jest raczej absurdem roku :D

Aktualnych cen nie znam, w grudniu 2019 w etapie który wówczas był już ukończony ok 10 k/m2 (bodajże około 9,4-10,8) przy metrażach ok. 45-55 m2

Sieben

Postautor: Sieben » 11 cze 2021, 14:00

Koozka pisze:
mikrus pisze:

W ostatnich tygodniach pytałem o ceny kilku mieszkań z najnowszych etapów, bo lubię tą okolicę, i ceny wyglądają tak, że powyżej 60 metrów cena za metr rośnie, nawet ponad 12k, a poniżej 11k to chyba nic się nie znajdzie.
W okolicach trochę ponad 10k znajdą się jakieś ~50m, ale to takie gdzie 1/3 powierzchni to średnio ustawny korytarz.
Mieszkania tam nie sprzedają się za dobrze, wystawionych jest ponad 180, a przez pół miesiąca zarezerwowano zaledwie 4. Może to wynikać z tego, że po wnikliwszej inspekcji sam standard jest taki poniżej przeciętnego, w ukończonych etapach wyższej zabudowy szybko dostrzega się wady (chętnym do zakupu polecam na przykład przejść się po tych brudzących się, wysokich i wąskich schodach na klatce).

Czy ktoś orientuje się czy deweloper wreszcie poważniej potraktował sprawę licznych przecieków na dachach obecnych i poprzednich etapów? To jest powtarzający się problem dotyczący nie tylko najwyższego piętra, a w dokumencie opisującym standard nadal nie ma słowa o zabezpieczeniu tych dachów folią, membraną, czy w zasadzie czymkolwiek. To nie znaczy że ich tam nie ma, ale skoro standard tego nie gwarantuje, to jak potem nawet dochodzić skutecznie o takie rzeczy?

prezydent

Postautor: prezydent » 20 maja 2022, 23:14

Witam, zastanawiam się nad zakupem pod wynajem. Czy miejscówka jest ok czy lepiej nie brać tej okolicy i inwestycji pod uwagę?

słoik_ze_wsi

Postautor: słoik_ze_wsi » 26 maja 2022, 15:42

prezydent pisze:Witam, zastanawiam się nad zakupem pod wynajem. Czy miejscówka jest ok czy lepiej nie brać tej okolicy i inwestycji pod uwagę?

Raczej nie. Pod wynajem lepiej kupować coś w ścisłym centrum. MWM to spoko miejsce na zakup dla siebie, ale przy tych cenach wynajem nie będzie sensowny.

prezydent

Postautor: prezydent » 03 cze 2022, 20:32

Raczej nie. Pod wynajem lepiej kupować coś w ścisłym centrum. MWM to spoko miejsce na zakup dla siebie, ale przy tych cenach wynajem nie będzie sensowny.

Dzięki za info, to gdzie najlepiej w dzielnicy Krowodrza?

Wróć do „Mieszkaj w Mieście / Osiedle Wizjonerów Kraków (MWM) - forum mieszkańców”