Kwestia akustyki w mieszkaniach - etap / osiedle Mieszkaj w Mieście

Forum mieszkańców Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście Kraków (MWM), którego budowniczym jest deweloper Henniger Investment. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Lewpaw
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:08

Kwestia akustyki w mieszkaniach - etap / osiedle Mieszkaj w Mieście

Postautor: Lewpaw » 15 wrz 2020, 15:32

Witam,
Jak wygląda kwestia akustyki w mieszkaniach? Słychać sąsiadów zza ściany a przede wszystkim z góry? Bardzo zależy mi na Waszej opinii, niedługo odbieram mieszkanie z etapu H na ul. Aktorów. Zastanawiam się nad ewentualnym wyciszeniem mieszkania po przykrych doświadczeniach z miejsca, w który mieszkam obecnie.


Chloe
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2021, 17:34

Re: Kwestia akustyki w mieszkaniach - etap / osiedle Mieszkaj w Mieście

Postautor: Chloe » 10 sty 2021, 17:37

Hej,

Akustyka mieszkania jest bardzo słaba, sąsiada z góry słychać w zasadzie cały czas. Inną sprawą jest hałas z zewnątrz którego nie ma, okna dwuszybowe chyba robią robotę.

MarcinJ
Posty: 437
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Kwestia akustyki w mieszkaniach - etap / osiedle Mieszkaj w Mieście

Postautor: MarcinJ » 11 sty 2021, 0:25

Chloe pisze:Akustyka mieszkania jest bardzo słaba, sąsiada z góry słychać w zasadzie cały czas. Inną sprawą jest hałas z zewnątrz którego nie ma, okna dwuszybowe chyba robią robotę.

Ostatnio na forum widzę dosyć dużo tematów o akustyce w nowych mieszkaniach, głównie negatywnych, że kiepsko z tym jest i zastanawiam się skąd się to bierze, czy chodzi o niską jakość nowych budynków, czy raczej o nierealistyczne oczekiwania względem mieszkania w bloku. Ja zauważyłem, że mnóstwo zależy od tego, kto meszka po sąsiedzku. U mnie w mieszkaniu była cisza, choć sąsiedzi żyli normalnie, sporo zmieniło się po tym, jak do któregoś z mieszkań (nie wiem nawet czy przez ścianę), wprowadziła się jakaś mocno imprezowa ekipa.
Lewpaw pisze:Jak wygląda kwestia akustyki w mieszkaniach? Słychać sąsiadów zza ściany a przede wszystkim z góry? Bardzo zależy mi na Waszej opinii, niedługo odbieram mieszkanie z etapu H na ul. Aktorów. Zastanawiam się nad ewentualnym wyciszeniem mieszkania po przykrych doświadczeniach z miejsca, w który mieszkam obecnie.

Jeśli masz taką możliwość, to pewnie warto wygłuszyć mieszkanie. Napiszesz ile to kosztuje, na czym polega, jak zmienił się metraż i czy było warto? :)



Wróć do „Mieszkaj w Mieście / Osiedle Wizjonerów Kraków (MWM) - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości