Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Forum mieszkańców Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście Kraków (MWM), którego budowniczym jest deweloper Henniger Investment. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Sieben
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2021, 13:31

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: Sieben » 14 gru 2022, 12:49

Z cenami zgoda. Osiedle wyróżnia się na plus pod wieloma względami, ale ceny 13k, 14k to przesada. Warto jednak wybrać się do biura, bo sprzedawcy nie mają problemu ze wspólnym przeglądaniu dużego arkusza excela w którym są podane ceny za każde z mieszkań, co jest znacznie wygodniejsze od wypytywania seriami przez internet i może nadal da się znaleźć coś ciekawego.
Nie wiem jak jest obecnie, ale jakiś czas temu największe z mieszkań 2-pokojwych były chyba najbardziej korzystnymi cenowo (są większe od niektórych 3 pokojwych i da się w nich nawet wydzielić ten trzeci pokój)

Dodam jeszcze, że chociaż deweloper niezmiennie nie prowadzi żadnych obniżek cen samych mieszkań, to zdaje się że da się z nim negocjować cenę miejsca parkingowego i komórek.


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: pozdro » 26 gru 2022, 8:49

Hehe śmieszne. Ceny w tych czasach to się po 11k kupuje 2km od rynku głównego a nie na polach za trasa zwierzyniecka. Gdzie trzeba iść 20 min na SKa slalomami żeby do centrum dojechać i niebezpieczne przejścia dla pieszych pokonywać.
Cena 10k jest w miarę rozsądna. Choć ja miałem ofertę za 10.7k na Krowodrzy Gorce wiec nie wiem czy bym nie wolał już dopłacić. Pewnie nawę 9-9.5k jest tam bardziej adekwatne, to jednak peryferyjna lokalizacja. A Krakow ostatnie lata rozwija się na południu i na wschód a nie w tym kierunku.

Sieben
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2021, 13:31

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: Sieben » 26 gru 2022, 16:45

Fort Natura za 10.7k? Kiedy to było? Czy to jakaś inna inwestycja?
A co do rozwoju, to jeżeli rozważamy perspektywę dziesiątek lat, to owszem - jeżeli wizja Nowego Miasta się spełni to w tamtym kierunku będzie postęp. Obecnie jednak nie jest pewne czy na Rybitwy dojedzie jakiś tramwaj :)

Dla kontrastu Rejon Ronda Ofiar Katynia, wraz z przyległym rejonem koncentracji usług jest w wizjach rozwoju miasta traktowany jako jedno z 6 formujących się centrów miejskich dla modelu policentrycznego. MWM nadal ma w planach wiele budynków mieszkalnych oraz biurowców o wysokości do 35m. Przez Armii Krajowej przebiegać będzie kładka pieszo-rowerowa prowadząca do SKA, a obok powstanie połączony z koleją nowy dworzec autobusowy. W kolejnych krokach rozwoju sieci tramwajowej z Krowodrzy tramwaje pojadą na Azory, a następnie ROK i jasnogórska. W tym samym miejscu trasę ma kończyć (co prawda póki co mityczne) premetro. Nowy MPZP dla Lea przewiduje wyższą zabudowę po północnej stronie Armii Krajowej (gdzie już znajduje się kilka wysokich budynków) i można przewidywać, że trend ten będzie kontynuowany dla obszaru w rejonie ul. Stańczyka. Rejon koncentracji usług też czeka rozbudowa, przy Sosnowieckiej nadal są spore, wolne działki (po zachodniej jej stronie już powstają nowe mieszkania).


Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: Mar G » 27 gru 2022, 17:53

Sieben pisze:Z cenami zgoda. Osiedle wyróżnia się na plus pod wieloma względami, ale ceny 13k, 14k to przesada.
Dodam jeszcze, że chociaż deweloper niezmiennie nie prowadzi żadnych obniżek cen samych mieszkań, to zdaje się że da się z nim negocjować cenę miejsca parkingowego i komórek.


myślałem, że to żarty z takimi cenami - zagadnąłem biuro sprzedaży i faktycznie .... nowy etap K 2 pokoje 43 m2 po 14.5 T /m2 ...

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: pozdro » 01 sty 2023, 7:48

Koncentracja czego jest na ROK? Uslug centrum miasta ahaha To jest zwykly wjazd do Krakowa od strony Częstochowy I Katowic i tyle. Otoczony polami, chaotycznymi suburbiami. O peryferyjności miejsca świadczy lokalizacja podmiejskich magazynów ikea makro i biedronka. To jest generalnie zadupie Krakowa. Jedyna zaleta to że z MWM blisko na pole i jakieś tam lasy na pasterniku które pod łanówkę jeszcze nie wycieli.

O rozwoju na południe i wschód mówię nie w kontekście rybitw i nowego miasta, a obecnej koncentracji miejsc pracy usług, gastronomii itd. To głównie Grzegórzki, Zabłocie, powoli Płaszów, okolice Nowohuckiej, Ronda Matecznego, Konopnickiej, poniekąd Wadowicka, Czerwone Maki. Coś tam w bliskich Czyżynach i na Bora Komorowskiego.

A takie top centrum gastronomiczne i turystyczne jest bliżej Wawel - Kazimierz Galeria Krakowska. Z Mocak, Cricoteka i coraz bardziej na starym podgórzu i zablociu.
Nawet dworzec śródmiejski z międzymiastowego przenosi się pod Halę Targową na południe. Najbardziej centralnym punktem wydaje się właśnie ulica Wielopole czy skrzyżowanie Starowiślnej z Dietla.

Ja od jakiegoś czasu stosuje Indeks Pyszne sprawdzając dostępność lokali gastronomicznych, to przekłada się bardzo dobrze na dostępność innych usług. Na MWM jest bardzo niski typowy dla peryferiów obecnie Nowy rok to 160 punktów, Orlinskiego na Czyżynach ma już 220. Osiedle Piastów 150. Teligi Kraków 149, Saską 232. W normalne dni ten dystans widać jeszcze lepiej gdy jest więcej lokali otwartych.

Mieszkaj w mieście to totalne peryferia dobre jak ktoś jeszcze pracuje zdalnie i nie musi się tam za wiele przemieszczać, bo wszedzie jest daleko i wymaga przeciekami się na drugi koniec miasta.

Do takiego szpitala to trzeba aż na Prokocim cisnąć, na uczelnie na Ruczaj, do Biura pod Bonarkę czy Aleję Pokoju. To są takie same peryferia jak Bieżanów czy Wzgórza Krzesłwickie. Tam też mają przystanki SKA.

A fort natura oferte mam z ostatniego miesiąca. Takie teraz sa ceny. Ostatnio lokum salsą na zablociu sie po 12k sprzedawało. Grzegorzecka 77 po 13k chodzi, 29 listopada od dom development po 11k. Echo bonarka po 10-11k generalnie inwestycje wewnatrz 3 obwodnicy sa tak srednio po 11-13k przy czym 13k to kilka topowych. Poza 3 obowdnica ceny spadaja do 9-10k a sa i okazje po 8k. Tam wiecej niż te 9-10k nie jest warte.

Mar_G dlatego pisze ze z cenami zostali jeszcze w początkach 2021 kiedy deweloperzy szaleli i podnosili bo myśleli że 100% marży wycisną. Teraz to już nawet jakieś Krowodrza park stopniały na 13k czy te przy parku lotników co tam chcieli po 18k to już są po 12k

słoik_ze_wsi
Posty: 54
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:05

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: słoik_ze_wsi » 04 sty 2023, 19:42

pozdro pisze:
Do takiego szpitala to trzeba aż na Prokocim cisnąć, na uczelnie na Ruczaj, do Biura pod Bonarkę czy Aleję Pokoju. To są takie same peryferia jak Bieżanów czy Wzgórza Krzesłwickie. Tam też mają przystanki SKA.



Miałem skomentować, ale w sumie szkoda czasu - wystarczy przekelić jeszcze raz te bzdety, oczy bolą od czytania :D
Ty byłeś kiedyś w Krakowie?

Indeks Pyszne :D ludzie :D

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: Nowy » 08 lut 2023, 0:09

Co by nie powiedzieć, to jednak tu ktoś zaplanował budowę kawałka miasta, z usługami itp. To, że wybudowano to na wzgórzu, też mi się podoba. Wiadomo, ma wady, ale jak na krakowskie standardy, nie można obok tego przejść obojętnie.

mk1
Posty: 1
Rejestracja: 05 mar 2023, 13:59

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: mk1 » 05 mar 2023, 14:11

Ponieważ uważam za patologiczne ukrywanie cen przed klientami (jak robi deweloper Mieszkaj w Mieście), podzielę się z Wami ofertą jaką tam dostałem (na mieszkanie w nowym etapie, które jest w sprzedaży bodajże od lipca 2022 i dalej nie zostało sprzedane). Poziomu obsługi lepiej nie komentować, bo miałem styczność tylko z jedną kobietą z biura sprzedaży - czułem się bardziej jak petent w urzędzie, któremu robi łaskę, niż jak klient.

Nie zdradzając dokładnych cen powiem krótko: 14 000 PLN/m2 za mieszkanie rzędu 55 m2 to za mało. Zapytałem jednak o rabat (a nuż, w końcu sprzedaż raczej idzie kiepsko) i takowy otrzymałem: niecałe 0.8% (tak, nie pomyliłem się o jedno zero, rabat nie przekracza 1%).


Sieben
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2021, 13:31

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: Sieben » 13 mar 2023, 18:53

Dotychczas, przez wiele lat, nie było mowy o jakichkolwiek rabatach, więc nawet to mizerne 0.8% jest ciekawym zjawiskiem - mieszkań niesprzedanych mają dużo, a kolejny etap otrzymuje właśnie swoje ostatnie piętro, więc nie będę zdziwiony jeśli wreszcie zaczną urzeczywistniać ceny.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Zakup mieszkania na osieldu Osiedle Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście w Krakowie - podstawowe informacje

Postautor: Nowy » 18 mar 2023, 23:19

mk1 pisze:Ponieważ uważam za patologiczne ukrywanie cen przed klientami

Zgadzam się, że to jest jakiś absurd. Wyobraźmy sobie sklep, gdzie zamiast cen pod produktami jest informacja, że proszą o kontakt z obsługą... Słabe nie? Ale podobno rząd bierze się za ukrócenie tej praktyki, i oby to się im szybko udało.



Wróć do „Mieszkaj w Mieście / Osiedle Wizjonerów Kraków (MWM) - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość