Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Forum mieszkańców Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście Kraków (MWM), którego budowniczym jest deweloper Henniger Investment. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
jankomuzykanto
Posty: 150
Rejestracja: 26 lip 2023, 14:46

Re: Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Postautor: jankomuzykanto » 12 lut 2024, 11:20

ale paskudne blokowisko, wszystko w jednym kolorze :|


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Postautor: Nowy » 12 lut 2024, 11:49

jankomuzykanto pisze:ale paskudne blokowisko, wszystko w jednym kolorze :|

Przyznam, że skojarzyło mi się z jednym starym westernem z Clintem Eastwoodem, w którym kazał mieszkańcom pomalować całe miasteczko czerwoną farbą i podpisał je HELL ;) Mogli trochę bardziej urozmaicić to kolorystycznie.

MateuszW
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2024, 13:35

Re: Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Postautor: MateuszW » 14 lut 2024, 13:43

Kwestia gustu. Widziałem wiele osiedli w Krakowie i to jest naprawdę zaprojektowane do życia i wizualnie świeże i jak dla mnie bardzo estetyczne. Te ceglane elewacje na żywo wyglądają świetnie. Jestem w trakcie finalizacji zakupu mieszkania dla siebie w tej inwestycji. Wybrałem parterowe z ogródkiem. Na dziedzińcu, jeśli po zdjęciach tego nie widać jest naprawdę sporo przestrzenii. Ogródki odzielone są od chodników pasem zieleni szerokości ok 3m i żywopłotem, a nie jak gdzieniegdzie, że chodnik przylega do ogrodzeń. Elewacja nie jest zupełnie jednolita tylko klinkier ułożony jest w ozdobne wzory. Każdy etap ma na siebie pomysł i mi ten podoba się bardzo!

Z interesujących rzeczy, w garażach są wózki sklepowe do dowożenia zakupów do mieszkań. Oprócz skrzynek na listy są również skrytki na paczki. W mieszkaniach przy każdym oknie nawiweniki higrosterowane. Ogódki mają wyprowadzone gdniazdka elektryczne i krany do wody.

Polecam się wybrać osobiście i zobaczyć na własne oczy jak to wygląda, bo wydaje mi się, że na zdjęciach traci się część uroku. I na pewno nie zgodzę, się ze stwierdzeniem, że to blokowisko. Avia to blokowisko tutaj mamy niski budynek ze sporym zielonym dziedzińcem z drzewami i bardziej przypomina to dobrze zaprojektowane dawne osiedla a nie współczesną patodeweloperkę.

Jak by mieli Państwo jakieś pytania to w miarę możliwości spróbuję odpowiedzieć.

Pozdrawiam,
Mateusz


Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Postautor: Mar G » 14 lut 2024, 15:22

jankomuzykanto pisze:ale paskudne blokowisko, wszystko w jednym kolorze :|


ciekawe byłyby badania psychologiczne mieszkańców po kilku latach życia w takiej kolorystyce. może będzie mieć zbawienny wpływ i koić nerwy ? ...
Załączniki
Hell.jpg
Hell.jpg (120.81 KiB) Przejrzano 457 razy

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Postautor: Nowy » 14 lut 2024, 15:32

MateuszW pisze:Kwestia gustu. Widziałem wiele osiedli w Krakowie i to jest naprawdę zaprojektowane do życia i wizualnie świeże i jak dla mnie bardzo estetyczne. Te ceglane elewacje na żywo wyglądają świetnie.

Nie no tak, generalnie blok niski, dziedziniec duży i zagospodarowany zielenią, okna duże, balkony i ogródki też chyba spore. Wszyscy całkiem estetycznie wykończone. Za samo wykończenie elewacji też szacun, bo takie okładziny ceramiczne, to też nie jest standard. Po prostu chodzi mi o to, że mogli ten ceglasty kolor czymś przełamać, ale to kwestia gustu, jak piszesz i własnego poczucia estetyki. Przestrzeni na tym dziedzińcu jest sporo, jest też trochę wyższej zieleni na jakichś górkach, więc bardzo w porządku.
MateuszW pisze:I na pewno nie zgodzę, się ze stwierdzeniem, że to blokowisko. Avia to blokowisko tutaj mamy niski budynek ze sporym zielonym dziedzińcem z drzewami i bardziej przypomina to dobrze zaprojektowane dawne osiedla a nie współczesną patodeweloperkę.

No i moim zdaniem, to jednak blokowisko, pewnie mniej zagęszczone niż Avia, z niższą zabudową na znacznej części terenu, bloki ładne, ale też wg mnie znacznie gorzej zlokalizowane, a do tego w cenie trzymającej raczej górnych poziomów w Krakowie, natomiast Avia o ile dobrze pamiętam, była raczej absurdalnie tania na tle innych inwestycji prowadzonych w Krakowie w tym czasie. Przez pryzmat tego też trzeba na to spojrzeć.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2024, 15:43 przez Nowy, łącznie zmieniany 1 raz.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Postautor: Nowy » 14 lut 2024, 15:33

MateuszW pisze:W mieszkaniach przy każdym oknie nawiweniki higrosterowane.

Co to za nawiewniki? Napiszesz dwa słowa o tym, jakie to ma zalety? Nawiewniki są obok okien, czy w oknach?

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Postautor: Nowy » 14 lut 2024, 15:37

MateuszW pisze:Ogródki mają wyprowadzone gdniazdka elektryczne i krany do wody.

Też na to zwróciłem uwagę i to bardzo ok. podobnie, jak oświetlenie na balkonach.

MateuszW
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2024, 13:35

Re: Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Postautor: MateuszW » 14 lut 2024, 15:58

Nowy pisze:
MateuszW pisze:W mieszkaniach przy każdym oknie nawiweniki higrosterowane.

Co to za nawiewniki? Napiszesz dwa słowa o tym, jakie to ma zalety? Nawiewniki są obok okien, czy w oknach?

Przy każdym oknie jest coś takiego (ten konkretnie model aereco.com.pl/produkty/nawiewniki/eht-leg-higro )
Nawiewnik naścienny, zapewnia ciągłą wymianę powietrza bez ochładzania mieszkania i wpuszczania hałasu. Jeszcze nie wiem jak to się spisze ale w teorii brzmi super, bo mamy cały czas przepływ powietrza a nie trzeba otwierać okien. Z minusów, są dość spore i zajmują przestrzeń koło okna.
Dodatkowo mieszkania parterowe są wyposarzone w rolety zewnętrzne, a te na najwyższych piętrach w markizę automatyczną.
Załączniki
mieszkaj_w_miescie.jpg
mieszkaj_w_miescie.jpg (138.72 KiB) Przejrzano 444 razy


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Postautor: Nowy » 14 lut 2024, 21:53

MateuszW pisze:Nawiewnik naścienny, zapewnia ciągłą wymianę powietrza bez ochładzania mieszkania i wpuszczania hałasu. Jeszcze nie wiem jak to się spisze ale w teorii brzmi super, bo mamy cały czas przepływ powietrza a nie trzeba otwierać okien. Z minusów, są dość spore i zajmują przestrzeń koło okna.

Już dosyć dawno tak jest, że bloki wyposażone w wentylację mechaniczną (zresztą nie wiem czy też nie grawitacyjną), muszą mieć nawiewniki montowane, zwykle są w oknach, ale są i ścienne, jak tu. Właśnie się zastanawiałem kiedyś, czy ścienne mają jakąś przewagę nad okiennymi, bo jednak zajmują dodatkowe miejsce na ścianie. Faktycznie nawiewnik zapewnia wymianę powietrza w mieszkaniu, ale grunt, żeby był dobrze dobrany i ustawiony, bo potrafi z nich nieźle wiać.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Postautor: Nowy » 14 lut 2024, 21:55

MateuszW pisze:a te na najwyższych piętrach w markizę automatyczną.

Masz może jakieś zdjęcie, jak te markizy wyglądają, kiedy są rozłożone? Chętnie bym zobaczył, ale jakoś zawsze jak przechodzę, to wszystkie złożone. Nie wiesz czy ludzie z tego korzystają?



Wróć do „Mieszkaj w Mieście / Osiedle Wizjonerów Kraków (MWM) - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości