Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Forum mieszkańców Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście Kraków (MWM), którego budowniczym jest deweloper Henniger Investment. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
mynameispotato
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2023, 10:37

Re: Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Postautor: mynameispotato » 14 lut 2024, 22:06

te nawiewniki ścienne to chyba tylko na parterze. Nie widziałem ich w żadnym mieszkaniu od pierwszego piętra w górę. Wszędzie były zwykłe, okienne, z regulacją otwarcia 0-1-2.


MateuszW
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2024, 13:35

Re: Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Postautor: MateuszW » 15 lut 2024, 11:09

mynameispotato pisze:te nawiewniki ścienne to chyba tylko na parterze. Nie widziałem ich w żadnym mieszkaniu od pierwszego piętra w górę. Wszędzie były zwykłe, okienne, z regulacją otwarcia 0-1-2.


O a to ciekawe. Nie oglądałem innych mieszkań na tym osiedlu i może rzeczywiście tak jest.

Nowy pisze:
MateuszW pisze:a te na najwyższych piętrach w markizę automatyczną.

Masz może jakieś zdjęcie, jak te markizy wyglądają, kiedy są rozłożone? Chętnie bym zobaczył, ale jakoś zawsze jak przechodzę, to wszystkie złożone. Nie wiesz czy ludzie z tego korzystają?


Niestety nie. Na razie jest tam mało mieszkańców a markizy pewnie dopiero latem będą używane. Wiem za to, że mają system automatycznego chowania na wypadek silniejszego wiatru.

Nowy pisze:Faktycznie nawiewnik zapewnia wymianę powietrza w mieszkaniu, ale grunt, żeby był dobrze dobrany i ustawiony, bo potrafi z nich nieźle wiać.


Te są higrosterowane, więc same powinny sobie regulować przepływ pod względem wilgotnoście. Można je też zawsze przestawić na minimalny przepływ. Jest taki suwaczek od spodu.

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Postautor: Mar G » 15 lut 2024, 11:50

MateuszW pisze:
Nowy pisze:
MateuszW pisze:W mieszkaniach przy każdym oknie nawiweniki higrosterowane.

Co to za nawiewniki? Napiszesz dwa słowa o tym, jakie to ma zalety? Nawiewniki są obok okien, czy w oknach?

Przy każdym oknie jest coś takiego (ten konkretnie model aereco.com.pl/produkty/nawiewniki/eht-leg-higro )
Nawiewnik naścienny, zapewnia ciągłą wymianę powietrza bez ochładzania mieszkania i wpuszczania hałasu. Jeszcze nie wiem jak to się spisze ale w teorii brzmi super, bo mamy cały czas przepływ powietrza a nie trzeba otwierać okien. Z minusów, są dość spore i zajmują przestrzeń koło okna.
Dodatkowo mieszkania parterowe są wyposarzone w rolety zewnętrzne, a te na najwyższych piętrach w markizę automatyczną.


jeśli Kolega planuje tam mieszkać, nie na wynajem, a gładzi jeszcze nie ma - proszę rozważyć pociągnięcie z gniazdka obok grzejnika zasilania elektrycznego rolety. taki sznurek na korbkę to obecnie trochę nie na czasie już


MateuszW
Posty: 4
Rejestracja: 14 lut 2024, 13:35

Re: Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Postautor: MateuszW » 15 lut 2024, 12:40

Mar G pisze:jeśli Kolega planuje tam mieszkać, nie na wynajem, a gładzi jeszcze nie ma - proszę rozważyć pociągnięcie z gniazdka obok grzejnika zasilania elektrycznego rolety. taki sznurek na korbkę to obecnie trochę nie na czasie już


Dziękuję za sugestię. Tak mieszkanie dla mnie (w końcu :) ) Muszę o to jeszcze raz zapytać developera, bo nie jestem pewien czy to nie powoduje utraty gwarancji. Jeśli się dowiem, dam znać.

Swoją drogą jest możliwość wymiany samego zwijacza czy trzeba rozmontowywać roletę i wkładać tam silnik? (to było by już problematyczne bo rolety są pod elewacją)

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Budowa Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście (etap K) - zdjęcia i informacje

Postautor: Mar G » 15 lut 2024, 13:23

MateuszW pisze:
Mar G pisze:jeśli Kolega planuje tam mieszkać, nie na wynajem, a gładzi jeszcze nie ma - proszę rozważyć pociągnięcie z gniazdka obok grzejnika zasilania elektrycznego rolety. taki sznurek na korbkę to obecnie trochę nie na czasie już


Dziękuję za sugestię. Tak mieszkanie dla mnie (w końcu :) ) Muszę o to jeszcze raz zapytać developera, bo nie jestem pewien czy to nie powoduje utraty gwarancji. Jeśli się dowiem, dam znać.

Swoją drogą jest możliwość wymiany samego zwijacza czy trzeba rozmontowywać roletę i wkładać tam silnik? (to było by już problematyczne bo rolety są pod elewacją)


najlepiej zapytać firmę od rolet - Rolmax, Skalmar itp. będą wiedzieć na pewno.

https://www.wolny.org.pl/Rolety-lodz/bl ... cznie.html



Wróć do „Mieszkaj w Mieście / Osiedle Wizjonerów Kraków (MWM) - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości