Sprzedaż III etapu inwestycji / ceny / opinie - Osiedle Mieszkaj w Mieście (MWM)

Forum mieszkańców Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście Kraków (MWM), którego budowniczym jest deweloper Henniger Investment. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
borg99
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2018, 19:54

Re: Sprzedaż III etapu inwestycji / ceny / opinie - Osiedle Mieszkaj w Mieście (MWM)

Postautor: borg99 » 06 sty 2019, 12:34

GF327 pisze:
st@rost pisze:Witam,

Jakość wykonania samych bloków (żadne tam apartamentowce, koło apartamentów to nawet nie stały te budynki) jest średnia. Powiedziałbym nawet, że raczej poniżej średniej, mam takie wrażenie po oglądaniu etapu 2.1 i 2.2.

Moim zdaniem za MWM przemawia świetna komunikacja (wiele linii tramwajowych, autobusowych, wyjazd na obwodnice, SKM, bliskość lotniska) oraz lokalizacja, szczególnie dla tych, którzy wolą mieszkać z dala od centrum. Rozplanowanie osiedla również całkiem przyzwoite, dużo miejsc parkingowych w podziemiach i ich obowiązkowy zakup.

Co do cen MWM: nie są niskie, raczej powyżej średniej. IMHO mieszkanie na 7 piętrze, narożne z widokiem na park warte było swojej ceny (ok 8150/m2), biorąc pod uwagę widok na planowany park, brak w bezpośredniej bliskości innych wysokich budynków, "prywatny" balkon (tylko jeden balkon na tej ścianie budynku), możliwość zainstalowania klimatyzacji z jednostką centralną na dachu. Mieszkania małe ponad 9tys/m2 to już przesada.

Co Twoim zdaniem wskazuje na srednia jakosc wykonania inwestycji?

W etapie 2.1 wszędzie masz wykładzinę techniczną, którą ogólnie jest ok, pod warunkiem, że położysz ją dobrze oraz użyjesz dobrej wykładziny. Obecnie trudno jest ją ocenić bo mimo uzyskania PnU w Październiku nadal kilka klatek jest nieskończonych.... Ciekawe czy beton na suficie będzie jakoś woskowany czy zostanie jak jest obecnie.

Z żywicą na balkonach szału nie ma, zobaczymy jak się ona będzie spisywać. Na chwilę obecną wygląda to tak jak by ktoś na szybko rozsypał piaskiem i wyłożył cienką warstwę żywicy. Zakładam, że developer wie co robi i za jakieś 1-2 lata nie będzie poprawek. W kilku innych inwestycjach widziałem podobne rozwiązanie i niestety wyglądało ono na dużo bardziej solidne i dokładniej wykonane.

Drzwi garażowe cały czas otwarte co jest ok bo każdy teraz wjeżdża i wyjeżdża. Jednak ta odpadająca gumowa uszczelka owinięta z lewej strony wygląda słabo, mam wrażenie jak by te drzwi były zepsute ;)

Drzwi na częściach wspólnych albo nie zostały wyregulowane albo się już rozregulowały. Patrząc na stan klatek pewnie jeszcze nie były regulowane. Betonowe schody od frontu wyglądają trochę słabo, z tego co rozmawiałem z developerem to nie planują ich niczym wykańczać a szkoda.

Od południa dalej brakuje przesłon na balkonach, które miały być ostatecznie zamontowane w drugim tygodniu grudnia.

Teoretycznie etap trzeci ma być w wyższym standardzie jednak jak zerkniesz na konspekty informacyjny z 2.1 i 3 to planowane materiały i wykończenie jest bardzo podobne. Zobaczymy co developer ostatecznie wybierze.


Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Sprzedaż III etapu inwestycji / ceny / opinie - Osiedle Mieszkaj w Mieście (MWM)

Postautor: Krakus44 » 06 sty 2019, 13:48

Ok, nie wiedzialem, ze w poblizu bedzie nowy przystanek SKM. Jednak jak dla mnie to bedzie getto/mega aparthotel, odgrodzone od 3 stron swiata przez linie kolejowa i 2 ''autostrady''. Obawiam sie ze wiekszosc mieszkan bedzie przeznaczona na airbnb, co wiaze sie z tym, ze grono mieszkajacych bedzie miala w 4 literach dbalosc o lokale wspolne i otoczenie. Smiem watpic zeby ''normalne'' rodziny chcialy tam mieszkac lub wynajmowac a jak nasze wladze wezma sie na wynajmujacych ''na krotko'' to ciekawy jestem co ''inwestorzy'' zrobia potem z tymi mieszkaniami..? Zreszta jako turysta nie widzialbym wiekszego sensu mieszkac tak daleko od centrum, skoro Na Kazimierzu i Starym Miescie apartamentow pod wynajem od groma..Kazdy robi co uwaza, dla mnie jedynym plusem jest zatem SKM, ale nie widze innych zalet. A droga wylotowa na autostrade, zreszta wiecznie zakorkowana, przyda sie pojedynczym jednostkom co pracuja w strone Slaska albo Warszawy (jak juz zrobia ring polnocny). Na poludnie przenigdy nie pchalbym sie autostrada, chyba ze ktos lubi loterie...Poza tym cala ta inwestycja to kwadrat o 500m szerokosci, za duzo na kameralny klimat a za malo na cisze biorac pod uwage lokalizacje przy szynach kolejowych od poludnia (plus halas hamujacuch pociagow do przystanku SKM) i drogach szybkiego ruchu od polnocy i wschodu...

borg99
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2018, 19:54

Re: Sprzedaż III etapu inwestycji / ceny / opinie - Osiedle Mieszkaj w Mieście (MWM)

Postautor: borg99 » 06 sty 2019, 16:28

Krakus44 pisze:Ok, nie wiedzialem, ze w poblizu bedzie nowy przystanek SKM. Jednak jak dla mnie to bedzie getto/mega aparthotel, odgrodzone od 3 stron swiata przez linie kolejowa i 2 ''autostrady''. Obawiam sie ze wiekszosc mieszkan bedzie przeznaczona na airbnb, co wiaze sie z tym, ze grono mieszkajacych bedzie miala w 4 literach dbalosc o lokale wspolne i otoczenie. Smiem watpic zeby ''normalne'' rodziny chcialy tam mieszkac lub wynajmowac a jak nasze wladze wezma sie na wynajmujacych ''na krotko'' to ciekawy jestem co ''inwestorzy'' zrobia potem z tymi mieszkaniami..? Zreszta jako turysta nie widzialbym wiekszego sensu mieszkac tak daleko od centrum, skoro Na Kazimierzu i Starym Miescie apartamentow pod wynajem od groma..Kazdy robi co uwaza, dla mnie jedynym plusem jest zatem SKM, ale nie widze innych zalet. A droga wylotowa na autostrade, zreszta wiecznie zakorkowana, przyda sie pojedynczym jednostkom co pracuja w strone Slaska albo Warszawy (jak juz zrobia ring polnocny). Na poludnie przenigdy nie pchalbym sie autostrada, chyba ze ktos lubi loterie...Poza tym cala ta inwestycja to kwadrat o 500m szerokosci, za duzo na kameralny klimat a za malo na cisze biorac pod uwage lokalizacje przy szynach kolejowych od poludnia (plus halas hamujacuch pociagow do przystanku SKM) i drogach szybkiego ruchu od polnocy i wschodu...

Hmm, chyba jednak mało sprawdziłeś to osiedle? Rozkład mieszkań bardziej jest celowany w rodziny z dziećmi oraz pary. Raczej słabo tam będzie z mieszkaniami na wynajem krótko terminowy. Samych pociągów praktycznie nie słychać, tylko niektórzy ludzie z etapu 1.1 narzekają na trąbiące Cargo. Opolska jest dość oddalona, a właściwie cały główny ruch idzie na estakadę i dźwięk z niej się nie roznosi po osiedlu. Dodatkowo, sam inwestor buduje tak, że od strony najbardziej ruchliwych ulic mają być biurowce.
Jeśli według Ciebie jest to obrzeże miasta to Kraków w 60% składa się z obrzeży??
Sama lokalizacja właśnie jest stosunkowo dobra dla rodzin z dziećmi:
+ Rewitalizacja parku Tetmajera, plus dużo terenów na spacery.
+ Bliskość Młynówki, wzdłuż AK dwie dobre ścieżki w stronę błoń.
+ Łatwy wyjazd z Krakow w stronę dolinek podkrakowskich, plus możliwości dotarcia do nich rowerem.
+ W bliskiej okolicy kilka sporych placów zabawa.
+ Dobra komunikacja, stosunkowo dobry dojazd do centrum ( no może przez ten rok trochę gorzej)
+ W niedalekiej okolicy basen, baza supermarketów.
Jak dla mnie to to osiedle jest jak najbardziej pod rodziny.


Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Sprzedaż III etapu inwestycji / ceny / opinie - Osiedle Mieszkaj w Mieście (MWM)

Postautor: Krakus44 » 06 sty 2019, 18:11

borg99 pisze:
Krakus44 pisze:Ok, nie wiedzialem, ze w poblizu bedzie nowy przystanek SKM. Jednak jak dla mnie to bedzie getto/mega aparthotel, odgrodzone od 3 stron swiata przez linie kolejowa i 2 ''autostrady''. Obawiam sie ze wiekszosc mieszkan bedzie przeznaczona na airbnb, co wiaze sie z tym, ze grono mieszkajacych bedzie miala w 4 literach dbalosc o lokale wspolne i otoczenie. Smiem watpic zeby ''normalne'' rodziny chcialy tam mieszkac lub wynajmowac a jak nasze wladze wezma sie na wynajmujacych ''na krotko'' to ciekawy jestem co ''inwestorzy'' zrobia potem z tymi mieszkaniami..? Zreszta jako turysta nie widzialbym wiekszego sensu mieszkac tak daleko od centrum, skoro Na Kazimierzu i Starym Miescie apartamentow pod wynajem od groma..Kazdy robi co uwaza, dla mnie jedynym plusem jest zatem SKM, ale nie widze innych zalet. A droga wylotowa na autostrade, zreszta wiecznie zakorkowana, przyda sie pojedynczym jednostkom co pracuja w strone Slaska albo Warszawy (jak juz zrobia ring polnocny). Na poludnie przenigdy nie pchalbym sie autostrada, chyba ze ktos lubi loterie...Poza tym cala ta inwestycja to kwadrat o 500m szerokosci, za duzo na kameralny klimat a za malo na cisze biorac pod uwage lokalizacje przy szynach kolejowych od poludnia (plus halas hamujacuch pociagow do przystanku SKM) i drogach szybkiego ruchu od polnocy i wschodu...

Hmm, chyba jednak mało sprawdziłeś to osiedle? Rozkład mieszkań bardziej jest celowany w rodziny z dziećmi oraz pary. Raczej słabo tam będzie z mieszkaniami na wynajem krótko terminowy. Samych pociągów praktycznie nie słychać, tylko niektórzy ludzie z etapu 1.1 narzekają na trąbiące Cargo. Opolska jest dość oddalona, a właściwie cały główny ruch idzie na estakadę i dźwięk z niej się nie roznosi po osiedlu. Dodatkowo, sam inwestor buduje tak, że od strony najbardziej ruchliwych ulic mają być biurowce.
Jeśli według Ciebie jest to obrzeże miasta to Kraków w 60% składa się z obrzeży??
Sama lokalizacja właśnie jest stosunkowo dobra dla rodzin z dziećmi:
+ Rewitalizacja parku Tetmajera, plus dużo terenów na spacery.
+ Bliskość Młynówki, wzdłuż AK dwie dobre ścieżki w stronę błoń.
+ Łatwy wyjazd z Krakow w stronę dolinek podkrakowskich, plus możliwości dotarcia do nich rowerem.
+ W bliskiej okolicy kilka sporych placów zabawa.
+ Dobra komunikacja, stosunkowo dobry dojazd do centrum ( no może przez ten rok trochę gorzej)
+ W niedalekiej okolicy basen, baza supermarketów.
Jak dla mnie to to osiedle jest jak najbardziej pod rodziny.

To prawda, nie sprawdzalem ukladow mieszkan bo wogole nie bralem tej lokalizacji pod uwage. Slyszalem jednak wiele opini, ze sporo osob kupuje tam wlasnie ''inwestycyjnie''. Bylem tam na placu budowy i nie bylem zachwycony. Mysle ze preferencje sa bardzo indywidualne, dla mnie ta lokalizacja oznacza ze wszedzie mialbym max daleko, ale rozumiem ze innym tam pasuje. Dzieki temu nie mieszkamy wszyscy na jednym osiedlu...:-)

GF327
Posty: 37
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:48

Re: Sprzedaż III etapu inwestycji / ceny / opinie - Osiedle Mieszkaj w Mieście (MWM)

Postautor: GF327 » 06 sty 2019, 22:25

borg99 pisze:
GF327 pisze:
st@rost pisze:Witam,

Jakość wykonania samych bloków (żadne tam apartamentowce, koło apartamentów to nawet nie stały te budynki) jest średnia. Powiedziałbym nawet, że raczej poniżej średniej, mam takie wrażenie po oglądaniu etapu 2.1 i 2.2.

Moim zdaniem za MWM przemawia świetna komunikacja (wiele linii tramwajowych, autobusowych, wyjazd na obwodnice, SKM, bliskość lotniska) oraz lokalizacja, szczególnie dla tych, którzy wolą mieszkać z dala od centrum. Rozplanowanie osiedla również całkiem przyzwoite, dużo miejsc parkingowych w podziemiach i ich obowiązkowy zakup.

Co do cen MWM: nie są niskie, raczej powyżej średniej. IMHO mieszkanie na 7 piętrze, narożne z widokiem na park warte było swojej ceny (ok 8150/m2), biorąc pod uwagę widok na planowany park, brak w bezpośredniej bliskości innych wysokich budynków, "prywatny" balkon (tylko jeden balkon na tej ścianie budynku), możliwość zainstalowania klimatyzacji z jednostką centralną na dachu. Mieszkania małe ponad 9tys/m2 to już przesada.

Co Twoim zdaniem wskazuje na srednia jakosc wykonania inwestycji?

W etapie 2.1 wszędzie masz wykładzinę techniczną, którą ogólnie jest ok, pod warunkiem, że położysz ją dobrze oraz użyjesz dobrej wykładziny. Obecnie trudno jest ją ocenić bo mimo uzyskania PnU w Październiku nadal kilka klatek jest nieskończonych.... Ciekawe czy beton na suficie będzie jakoś woskowany czy zostanie jak jest obecnie.

Z żywicą na balkonach szału nie ma, zobaczymy jak się ona będzie spisywać. Na chwilę obecną wygląda to tak jak by ktoś na szybko rozsypał piaskiem i wyłożył cienką warstwę żywicy. Zakładam, że developer wie co robi i za jakieś 1-2 lata nie będzie poprawek. W kilku innych inwestycjach widziałem podobne rozwiązanie i niestety wyglądało ono na dużo bardziej solidne i dokładniej wykonane.

Drzwi garażowe cały czas otwarte co jest ok bo każdy teraz wjeżdża i wyjeżdża. Jednak ta odpadająca gumowa uszczelka owinięta z lewej strony wygląda słabo, mam wrażenie jak by te drzwi były zepsute ;)

Drzwi na częściach wspólnych albo nie zostały wyregulowane albo się już rozregulowały. Patrząc na stan klatek pewnie jeszcze nie były regulowane. Betonowe schody od frontu wyglądają trochę słabo, z tego co rozmawiałem z developerem to nie planują ich niczym wykańczać a szkoda.

Od południa dalej brakuje przesłon na balkonach, które miały być ostatecznie zamontowane w drugim tygodniu grudnia.

Teoretycznie etap trzeci ma być w wyższym standardzie jednak jak zerkniesz na konspekty informacyjny z 2.1 i 3 to planowane materiały i wykończenie jest bardzo podobne. Zobaczymy co developer ostatecznie wybierze.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. A czy może poza usterkami w częściach wspólnych oraz kwestią balkonów w poprzednich etapach w samych mieszkaniach pojawiały się jakieś typowe/powtarzalne problemy ?

borg99
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2018, 19:54

Re: Sprzedaż III etapu inwestycji / ceny / opinie - Osiedle Mieszkaj w Mieście (MWM)

Postautor: borg99 » 06 sty 2019, 23:11

Ogólnie chyba zdecydowana większość osób miała problem z oknami: rysy, wady fabryczne oraz brak regulacji. W większości przypadków wady te zostały rozpatrzone pozytywnie i cały czas kolejne okna są wymieniania. W styczniu ma być ostatnia tura nowych szyb. W środku raczej chyba nie było mega powtarzalnych wtop.
Ogólnie samo wykończenie mieszkań ok, jednak zdarzały się drobne braki pionu na ścianach(chyba głównie w pokojach). Poza tym część osób miała niezgodności w rozkładzie gniazdek elektrycznych. U jednych finalny rozkład był lepszy jednak parę osób skarżyło się na spore niezgodności z planem.

Dużą wadą była/jest jakaś nieszczelność dachu. W wyniku której w niektórych mieszkaniach na ostatnim piętrze pojawiły się zacieki. Niestety ja nie miałem takiej sytuacji, więc musiałbyś popytać innych lokatorów na czym sprawa stanęła. Część osób jakieś 1-2 tygodnie temu twierdziła, że problem nadal istnieje.

st@rost
Posty: 11
Rejestracja: 05 sty 2019, 9:19

Re: Sprzedaż III etapu inwestycji / ceny / opinie - Osiedle Mieszkaj w Mieście (MWM)

Postautor: st@rost » 07 sty 2019, 10:33

Kraków to nie tylko turyści. To również dziesiątki tysięcy osób, które przyjechały tu żyć / pracować. Dla osób pracujących np w Zabierzowie czy w biurowcach przy Opolskiej to świetna lokalizacja.

Effy
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2018, 11:50

Re: Sprzedaż III etapu inwestycji / ceny / opinie - Osiedle Mieszkaj w Mieście (MWM)

Postautor: Effy » 07 sty 2019, 20:18

Zadupie bez tramwaju? :lol: Poważnie? A co biegnie wzdłuż Balickiej? Korki to można opłakiwać przy Wrocławskiej na Nowej 5 Dzielnicy, zagranicznych turystów poznawać można pod Areną Tauron na Supernovej, a zadupie podziwiać na Złocieniu. WMW ma stację SKA pod nosem, galerię Bronowice 10-15 minut spacerem i oczywiście autobusy/tramwaje. Nie zapominajmy też, że Bronowice Wielkie budują się w szybkim tempie więc infrastruktura będzie za tym podążać.


GF327
Posty: 37
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:48

Re: Sprzedaż III etapu inwestycji / ceny / opinie - Osiedle Mieszkaj w Mieście (MWM)

Postautor: GF327 » 08 sty 2019, 23:46

st@rost pisze:Kraków to nie tylko turyści. To również dziesiątki tysięcy osób, które przyjechały tu żyć / pracować. Dla osób pracujących np w Zabierzowie czy w biurowcach przy Opolskiej to świetna lokalizacja.


Ponad to 4 biurowce zostaną wybudowane przez Henninger Investment w ramach MWM a komunikacja względem centrum zostanie wzmocniona dzięki SKA. Zastanawiam się tylko jak to będzie z budową kładki nad armii krajowej do planowanego punktu przesiadkowego. Dzięki temu dojście byłoby znacznie bardziej konfortowe, pytanie na kiedy oni się z tym wszystkim wyobirą.

Sesek
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2018, 13:39

Re: Sprzedaż III etapu inwestycji / ceny / opinie - Osiedle Mieszkaj w Mieście (MWM)

Postautor: Sesek » 09 sty 2019, 10:42

GF327 pisze:Ponad to 4 biurowce zostaną wybudowane przez Henninger Investment w ramach MWM a komunikacja względem centrum zostanie wzmocniona dzięki SKA. Zastanawiam się tylko jak to będzie z budową kładki nad armii krajowej do planowanego punktu przesiadkowego. Dzięki temu dojście byłoby znacznie bardziej konfortowe, pytanie na kiedy oni się z tym wszystkim wyobirą.

Działki na których miały powstać biurowce zostały sprzedane. Podobno sprzedano je wraz z projektami tych budynków



Wróć do „Mieszkaj w Mieście / Osiedle Wizjonerów Kraków (MWM) - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości