Przedszkole na osiedlu / czy przyda się przedszkole na osiedlu Mieszkaj w Mieście

Forum mieszkańców Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście Kraków (MWM), którego budowniczym jest deweloper Henniger Investment. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
Olunia
Posty: 9
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:42

Przedszkole na osiedlu / czy przyda się przedszkole na osiedlu Mieszkaj w Mieście

Postautor: Olunia » 08 kwie 2019, 0:43

Witam wszystkich mieszkańców osiedla. Mam pytanie czy jesteście zainteresowani powstaniem Przedszkola na osiedlu.Czy jest dużo dzieci?


MrRobot
Posty: 15
Rejestracja: 25 mar 2018, 18:52

Re: Przedszkole na osiedlu / czy przyda się przedszkole na osiedlu Mieszkaj w Mieście

Postautor: MrRobot » 13 kwie 2019, 10:37

Z pobieżnych obserwacji co trzecie mieszkanie zamieszkują młodzi rodzice z małymi dzieciakami.

borg99
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2018, 19:54

Re: Przedszkole na osiedlu / czy przyda się przedszkole na osiedlu Mieszkaj w Mieście

Postautor: borg99 » 09 maja 2019, 12:32

Sprzedawcy coś wspominali, że w etapie 3 planują przedszkole z dużym placem zabawa, chodź nie wiem czy info jest dalej aktualne.


Olunia
Posty: 9
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:42

Re: Przedszkole na osiedlu / czy przyda się przedszkole na osiedlu Mieszkaj w Mieście

Postautor: Olunia » 14 lis 2019, 13:58

Hehh. Chciałam na tym osiedlu otworzyć przedszkole Publiczne, czyli za 1zł. Ale niestety jest problem na linii kontakt z prezesem. Pośredniczka Pani Natalia nie ułatwia sprawy. Ostatnio otrzymałam info, że lokal który mieli przeznaczyć na przedszkole zostaje w spółce. Jest w ogóle problem chyba z wynajęciem lokali na tym osiedlu, bo wymagania stawiają takie, że trzeba im opisać co się chce u nich otworzyć i jak się będzie to prowadziło, tak jak by co najmniej lokal miał być za darmo, a nie na wynajem. Ja przynajmniej z nimi się nie dogadałam. Rozumiem, że osiedle ładne i zdobyło jakieś tam nagrody, ale to nie znaczy, że wszystko muszą zatrzymać dla siebie i nie dać nikomu szansy....No cóż....

Frantic
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2019, 12:35

Re: Przedszkole na osiedlu / czy przyda się przedszkole na osiedlu Mieszkaj w Mieście

Postautor: Frantic » 12 gru 2019, 19:36

Deweloper chce mieć pewność, że w wynajmowanych lokalach będzie to co miało powstać, dlatego wynajmuje na twardych warunkach. Z punktu widzenia mieszkańca, bardzo podoba mi się to podejście. Jest szansa, że na osiedlu będzie wszystko co powinno być w tak dużym osiedlu.

Nowy
Posty: 1651
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Przedszkole na osiedlu / czy przyda się przedszkole na osiedlu Mieszkaj w Mieście

Postautor: Nowy » 13 gru 2019, 15:39

Frantic pisze:Deweloper chce mieć pewność, że w wynajmowanych lokalach będzie to co miało powstać, dlatego wynajmuje na twardych warunkach. Z punktu widzenia mieszkańca, bardzo podoba mi się to podejście. Jest szansa, że na osiedlu będzie wszystko co powinno być w tak dużym osiedlu.

Ciekawy system, że deweloper kompletuje usługi, które chce mieć na osiedlu, oby dobrze przewidział to, czego będą potrzebowali mieszkańcy. Ciekawe jaki zestaw usług się tam pojawi docelowo.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Przedszkole na osiedlu / czy przyda się przedszkole na osiedlu Mieszkaj w Mieście

Postautor: pozdro » 14 gru 2019, 10:28

Mysle ze to teraz coraz powszechniejsza praktyka my tez u siebie zakazlaismy alkoholu, wprowadzilismy ograniczenia na wielkosc szyldow, kolorystyka wymagajac skonsultowania z konsultantem i najwazeniejsze miesieczna oplata z 1m2 szyldu. Zeby nie bylo smieci reklamowych jak na kalwaryjskiej i pijaczkow pod blokiem

Olunia
Posty: 9
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:42

Re: Przedszkole na osiedlu / czy przyda się przedszkole na osiedlu Mieszkaj w Mieście

Postautor: Olunia » 21 sty 2020, 12:26

Na twardych warunkach?Nie dostałam żadnych warunków, nawet konsultacji nie mogłam mieć.Musiałam opisać przedszkole i tylko prowadziłam monolog sama ze sobą pisząc maile, na które konstruktywnej odpowiedzi nawet nie dostałam. Myślę,że po prostu powstanie tu kolejna sieciówka, typu Fair Play.O której ostatnio w Oświęcimiu było dość głośno, bo się znęcały nad dziećmi, powodzenia....


Michał R
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2020, 12:11

Re: Przedszkole na osiedlu / czy przyda się przedszkole na osiedlu Mieszkaj w Mieście

Postautor: Michał R » 13 sie 2020, 12:27

Olunia pisze:Na twardych warunkach?Nie dostałam żadnych warunków, nawet konsultacji nie mogłam mieć.Musiałam opisać przedszkole i tylko prowadziłam monolog sama ze sobą pisząc maile, na które konstruktywnej odpowiedzi nawet nie dostałam. Myślę,że po prostu powstanie tu kolejna sieciówka, typu Fair Play.O której ostatnio w Oświęcimiu było dość głośno, bo się znęcały nad dziećmi, powodzenia....


Rozumiem Pani rozgoryczenie, nie udało się, nie znaczy to że trzeba powielać nieprawdziwe informacje i oczerniać placówki które starają się wybierać jak najbardziej stabilne emocjonalnie osoby do pracy z dziećmi. Co nie jest łatwe i przyjemne bo zmiany personelu rzutują na przyzwyczajenia i spokój dzieci jak i na relacje z rodzicami. Jedno złe miejsce z całej sieci nie oznacza że w każdym innym będzie podobnie.
Myślę że jako przyszły lub może i już obecny właściciel powinna mieć Pani trochę więcej doświadczenia czy informacji na temat zatrudniania ludzi do opieki nad dziećmi, sprawdzenia ich przeszłości i zadbania o kontrolę ich codziennej pracy.
Praca z dziećmi to bardzo duża odpowiedzialność i nie załatwi tego wyłącznie chęć zysku.

z poważaniem



Wróć do „Mieszkaj w Mieście / Osiedle Wizjonerów Kraków (MWM) - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości