Samoloty, pociągi - jak oceniacie hałas? / Osiedle Mieszkaj w Mieście (Wizjonerów)

Forum mieszkańców Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście Kraków (MWM), którego budowniczym jest deweloper Henniger Investment. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
majer
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2019, 21:52

Samoloty, pociągi - jak oceniacie hałas? / Osiedle Mieszkaj w Mieście (Wizjonerów)

Postautor: majer » 18 lis 2019, 12:08

Cześć, zastanawiam się jak bardzo uciążliwe są samoloty dla mieszkańców mieszkaj w mieście. Bardzo proszę o opinie.


Alice
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2019, 23:09

Re: Samoloty, pociągi - jak oceniacie hałas? / Osiedle Mieszkaj w Mieście (Wizjonerów)

Postautor: Alice » 18 lis 2019, 23:14

Dołączam się do pytania o poziom hałasu. Skoro ma w pobliżu powstać dworzec szybkiej kolei to zdaje się, że natężenie ruchu pociągów wzrośnie. Czy można prosić o Państwa opinie czy teraz poziom hałasu w bloku D (etap 2.1) lub E jest uciążliwy?

Sesek
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2018, 13:39

Re: Samoloty, pociągi - jak oceniacie hałas? / Osiedle Mieszkaj w Mieście (Wizjonerów)

Postautor: Sesek » 09 gru 2019, 9:32

Powstaje zwykły przystanek PKP.
Raczej wróci takt pociągów z przed remontu i o ile będą to nowe pociągi, a nie pociągi typu "kibel" to nie powinno być pogorszenia komfortu.
Samoloty słychać zależnie od tego jaka pogoda, jaki kierunek startu i lądowania, czy jest otwarte okno.
Jak wszystko dobrze się złoży to nie słychać ich, jak się wszystko złoży źle to przypominają o tym, że istnieją.
Mówię o etapie D, od strony patio.


patitka21
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2018, 12:25

Re: Samoloty, pociągi - jak oceniacie hałas? / Osiedle Mieszkaj w Mieście (Wizjonerów)

Postautor: patitka21 » 10 gru 2019, 11:13

Ja mieszkam w bloku D, okna mam i od strony patio i ulicy Wizjonerów. Samoloty nie są w ogóle uciążliwe dla mnie, latem przy otwartych oknach je słychać, ale da się przywyczaić. Co do pociągów to również słychać je przy otwartym oknie, ale również nie jest to uciążliwe. Nigdy żaden nie obudził mnie w nocy. :)

Frantic
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2019, 12:35

Re: Samoloty, pociągi - jak oceniacie hałas? / Osiedle Mieszkaj w Mieście (Wizjonerów)

Postautor: Frantic » 12 gru 2019, 19:32

Sam kupiłem mieszkanie w etapie E po długich przemyśleniach. Przy zamkniętych oknach nie słychać nic. Pociągi są niezauważalne, samoloty przy otwartych oknach, czy na balkonie są zauważalne. Sam mam nadzieję, że przyzwyczaję się szybciej niż później :)

Lotnisko ma zgodę środowiskową i jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę nowego pasa lotniczego, wtedy ruch przeniesie się bardziej na północ, co da więcej spokoju. Podsumowując jest nadzieja, że po kilku latach gdy zakończą budowę osiedla, przestaną też latać samoloty bezpośrednio nad głową.

Meerows
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:55

Re: Samoloty, pociągi - jak oceniacie hałas? / Osiedle Mieszkaj w Mieście (Wizjonerów)

Postautor: Meerows » 17 lut 2020, 20:24

Bloki nie są bezpośrednio w linii lądowania samolotów, ani w linii gdzie podchodzą do startu, więc nie słychać tego bardzo głośno, natomiast moim zdaniem, wszędzie 'na północ od torów' samoloty jest słychać i słychać będzie :)
Jeżeli chodzi o pas, to nie jest budowany nowy pas, tylko nastąpi przebudowa tego istniejącego, z odchyleniem dalej na północ (samoloty będą latać kilkaset metrów dalej od osiedla). Pas zostanie na pewno przebudowany, ale ile to potrwa, tego nie jest w stanie przewidzieć nikt - dobre szacunki mówią o dwóch latach, ale te nie uwzględniają w ogóle np. protestów mieszkańców Balic, którzy nie chcą przebudowy, tylko renowacji.

traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Samoloty, pociągi - jak oceniacie hałas? / Osiedle Mieszkaj w Mieście (Wizjonerów)

Postautor: traker » 03 mar 2020, 13:02

Tak wyglądają nowe trasy podejścia dla samolotów obecna trasa podejścia kolor zielony , wariant 1 najbardziej realny kolor czerwony , pozdrawiam wszystkich i miłego dnia ! :)
Załączniki
140.jpeg
140.jpeg (31.04 KiB) Przejrzano 11594 razy

impreza
Posty: 68
Rejestracja: 07 mar 2018, 15:00

Re: Samoloty, pociągi - jak oceniacie hałas? / Osiedle Mieszkaj w Mieście (Wizjonerów)

Postautor: impreza » 03 mar 2020, 13:41

Akurat najbardziej realnym wariantem rozbudowy jest tzw. wariant północny, odchylenie pasa około 4.5 stopnia.


traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Samoloty, pociągi - jak oceniacie hałas? / Osiedle Mieszkaj w Mieście (Wizjonerów)

Postautor: traker » 04 mar 2020, 17:50

Lotnisko i tak zrobi po swojemu , to kwestia góra 2 lat ! :) pozdrawiam :)

Koozka
Posty: 25
Rejestracja: 18 gru 2020, 23:58

Re: Samoloty, pociągi - jak oceniacie hałas? / Osiedle Mieszkaj w Mieście (Wizjonerów)

Postautor: Koozka » 07 sty 2021, 17:28

traker pisze:Lotnisko i tak zrobi po swojemu , to kwestia góra 2 lat ! :) pozdrawiam :)

To ja trochę odkopie. Czy jest ktoś kto może ocenić jak wygląda kwestia hałasu w drugiej linii od torów?chodzi o południową wystawę budynku D oraz F.



Wróć do „Mieszkaj w Mieście / Osiedle Wizjonerów Kraków (MWM) - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość