Zakup mieszkania na os. Mieszkaj w Mieście Kraków - zalety wady i opinie

Forum mieszkańców Osiedla Wizjonerów / Mieszkaj w Mieście Kraków (MWM), którego budowniczym jest deweloper Henniger Investment. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
kamilnox
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2016, 18:26

Zakup mieszkania na os. Mieszkaj w Mieście Kraków - zalety wady i opinie

Postautor: kamilnox » 18 lis 2016, 19:27

tomekl007 pisze:Witam, również zastanawiam się nad kupnem mieszkania w tej inwestycji ( lub Lazurowy park). Projekt jest bardzo ambitny, jednak najbardziej mnie niepokoi że plany są na 8 lat do przodu-oznacza to że przez tyle lat będzie obok mieszkań plac budowy. @kamilnox co o tym sądzisz?

Hej, co do Twojego pytania, to oczywiście jest to jakaś obawa. Natomiast teren jest bardzo duży, rozplanowane jest to sensownie jeśli chodzi o etapy. Ja kupiłem w 1 etapie, w pobliżu rośnie już etap 2 i na dobrą sprawę jak się wybuduje to reszta już będzie już na tyle daleko, że nie powinno mieć to wpływu (może jeszcze zabudowa szeregowa za parę lat na zachód). Tym bardziej, że zwróć uwagę dojazd dla samochodów budowy ma tylko 1 punkt wspólny z powstałymi drogami (wjazd strony Ronda Ofiar Katynia) i od razu jest poprowadzony boczną ścieżką, odległości między budynkami też całkiem spore jak na obecne standardy. Także jasne, że trzeba brać to pod uwagę, ale myślę, że nie będzie źle pod tym kątem.

Co do Czyżewskiego, to nie znałem tej inwestycji. Myślę, że to kwestia indywidualnych upodobań, szczególnie jeśli chodzi o lokalizację. Natomiast mieszkałem 1,5 roku temu na pobliskiej Stachiewicza i miałem biuro na Racławickiej i szczerze mówiąc średnio wspominam te okolice, ale to tylko moja subiektywna opinia. Także myślę, że to bardzo indywidualna kwestia i dobrze bo inaczej wszyscy by się kłębili w 1 miejscu :). Komunikacyjnie faktycznie jest tam ok i nieco bliżej do centrum jeśli komuś na tym zależy.
Co do tramwajów, to w MWM jest 6-7 min pieszo od 1 etapu (strzelam 300-400m?) przejściem podziemnym pod torami na przystanek Balicka Wiadukt, dla mnie to spory plus.


tomekl007
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Zakup mieszkania na os. Mieszkaj w Mieście Kraków - zalety wady i opinie

Postautor: tomekl007 » 22 lis 2016, 20:51

@kamilnox ja szukam mieszkań ok 45 m2. Zastanawiam się nad mieszkaniami w pierwszym etapie, bo jest jeszcze kilka, lub czy nie lepiej poczekać na ten drugi etap. Ceny są niższe z tego co widziałem w drugim ( ok 6300m) plus miejsca parkingowe maja byc za 25tys. Rozważałeś opcję drugiego etapu?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Zakup mieszkania na os. Mieszkaj w Mieście Kraków - zalety wady i opinie

Postautor: pozdro » 22 lis 2016, 21:36

No mieszkaj w miescie tez calkiem spoko. Dosc blisko do dworca kolejowego bronowice. W sumje tam moze pospieszne beda sie zatrzymywaly wiec w sumie jest taka opcja ze mozna na jakiea intercity sie zalapac do wrocka czy katowic bedzie. Zawsze 5min krocej niz z dworca glownego.


kamilnox
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2016, 18:26

Re: Zakup mieszkania na os. Mieszkaj w Mieście Kraków - zalety wady i opinie

Postautor: kamilnox » 24 lis 2016, 23:10

tomekl007 pisze:@kamilnox ja szukam mieszkań ok 45 m2. Zastanawiam się nad mieszkaniami w pierwszym etapie, bo jest jeszcze kilka, lub czy nie lepiej poczekać na ten drugi etap. Ceny są niższe z tego co widziałem w drugim ( ok 6300m) plus miejsca parkingowe maja byc za 25tys. Rozważałeś opcję drugiego etapu?

Tomek, szczerze mówiąc to nie rozważałem, ale głównie dlatego, że zależało mi na czasie, a na zakończenie budowy 2 etapu trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Poza tym nie ukrywam, że jednym z plusów etapu 1, które skłoniły mnie do zakupu był balkon 21m2 w cenie. W 2 etapie też dostrzegam wiele rzeczy, które są fajne i myślę, że to też może być ciekawa propozycja. Co do cen to podpowiem Ci, że w przypadku 1 etapu nieco rosły one wraz z postępem prac budowlanych (nie jakoś bardzo, ale jednak), więc podejrzewam, że podobnie będzie w 2 etapie. Z 2 strony, jednak inaczej ogląda się mieszkanie na planach, a inaczej jak fizycznie się do niego wejdzie, więc może warto zapłacić nieco więcej i mieć większą świadomość co się kupuje? Jakbyś podjął jakieś decyzje to daj znać czy przybędzie mi nowy sąsiad ;).

MrRobot
Posty: 15
Rejestracja: 25 mar 2018, 18:52

Re: Zakup mieszkania na os. Mieszkaj w Mieście Kraków - zalety wady i opinie

Postautor: MrRobot » 25 mar 2018, 19:08

Spróbuję wskrzesić wątek :)

Nabyłem mieszkanie w etapie 2.1, do podjęcia decyzji, poza czysto osobistymi sprawami, jak np. bliskość pracy, developer "ujął mnie" wepchnięciem całego parkowania pod ziemię i to nawet ze współczynnikiem miejsc postojowych nieco lepszym od wymaganego minimum (wymagany współczynnik to zdaje się 1.2 dla tego obszaru). Dodatkowy plus za urbanistykę - nie jest to może kilka solidnych kwartałów miasta jak obiecuje nazwa osiedla, ale jednak cały plan osiedla wydaje się spójny i dobrze zaprojektowany. Aha, no i brak płotów na plus w tym szaleństwie grodzenia się na potęgę. Tutaj mamy naturalne płoty w postaci torów kolejowych i ruchliwych ulic - wystarczy.

Na minus na pewno cena, która, no jest wysoka jak na tę lokalizację. Owszem, szczęśliwie w pobliżu powstaje przystanek SKA (ale bez kładki nad Armii Krajowej dostęp do niego wcale nie będzie przyjemny), i owszem, mamy tramwaj w pobliżu (lecz znowu ale: wraz z budową centrum przesiadkowego przystanek tramwajowy zostanie przesunięty na drugą stronę Armii Krajowej, a więc będzie kolejne 200 metrów do przejścia).

Choć skoro się ostatecznie zdecydowałem, to ta cena najwidoczniej wcale za wysoka nie była :)

Wracają do parkowania - zastanawiam się jak to ma wyglądać w przypadku etapu 3 i 4, tam także całe parkowanie znajdzie się w podziemiach? Bo początkowo w planach była budowa naziemnego parkingu wielopoziomowego (w miejscu gdzie obecnie jest budynek etapu 13). Obawiam się, że pracownicy dojeżdżający do biur, którym firmy nie zapewnią parkowania w garażu, zrobią na osiedlu typową krakowską samowolkę parkingową i cały ład szlag trafi.

adamwm
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2018, 11:20

Re: Zakup mieszkania na os. Mieszkaj w Mieście Kraków - zalety wady i opinie

Postautor: adamwm » 23 lis 2018, 12:09

MrRobot pisze:Spróbuję wskrzesić wątek :)

Nabyłem mieszkanie w etapie 2.1, do podjęcia decyzji, poza czysto osobistymi sprawami, jak np. bliskość pracy, developer "ujął mnie" wepchnięciem całego parkowania pod ziemię i to nawet ze współczynnikiem miejsc postojowych nieco lepszym od wymaganego minimum (wymagany współczynnik to zdaje się 1.2 dla tego obszaru). Dodatkowy plus za urbanistykę - nie jest to może kilka solidnych kwartałów miasta jak obiecuje nazwa osiedla, ale jednak cały plan osiedla wydaje się spójny i dobrze zaprojektowany. Aha, no i brak płotów na plus w tym szaleństwie grodzenia się na potęgę. Tutaj mamy naturalne płoty w postaci torów kolejowych i ruchliwych ulic - wystarczy.

Dokładnie! Ja byłem na początku przeciwny właśnie z uwagi na konieczność zakupu miejsca parkingowego i z tego względu od razu odrzuciłem pomysł zakupu mieszkania tutaj właśnie ze względu na to, że i tak nie mam auta więc to miejsce było mi po prostu zbędne. Natomiast gdy dowiedziałem się, że konieczność zakupu wynika z faktu schowania znienawidzonych przeze mnie samochodów pod ziemię, to byłem gotów zapłacić za to, żeby nie musieć oglądać zaparkowanych i uniemożliwiających przejście chodnikami samochodów parkowanych gdzie i jak popadnie!

borg99
Posty: 15
Rejestracja: 25 wrz 2018, 19:54

Re: Zakup mieszkania na os. Mieszkaj w Mieście Kraków - zalety wady i opinie

Postautor: borg99 » 15 gru 2018, 21:55

Jeśli chodzi o etap 2.1 i 2.2 to dużą zaletą tego etapu jest rozkład mieszkań. Dodatkowo plusem mogą być małe klatki, po 4-6 mieszkań na piętrze. Opinie co do wykończenia są różne. U nas poza szybami nie było krytycznych usterek. Z drugiej strony wiem, że są osoby, które kłócą się o złą dylatacje czy niezgodności kanalizacji i elektryki.
To co mnie naprawdę dziwi to fakt, że Mostostalowi udało się uzyskać PnU gdzie na częściach wspólnych brakowało/brakuje wykładzin, ściany nie są pomalowane. Sporo prac budowlanych było wykonywanych jeszcze kilka tygodni po otrzymaniu PnU.

Jeśli chodzi o minusy etapu 2.1:
- wykonanie żywicy na balkonie jest słabe
- części wspólne nadal w rozsypce: brak wykładzin na piętrach, schodach ewakuacyjnych; klatki do malowania, progi do mieszkań na razie w stanie surowym.
- problemy z przeciekającym dachem, ale w tej kwestii trzeba się podpytywać kogoś kto miał mieszkanie z tą wadą.
- w garażu w 2-3 miejscach małe kałuże z wodą. Widać, że niedawno był doszczelniany sufit.

Jeśli chodzi o samo osiedle jak i developera to:
+ na chwile obecną całą zabudowa jest realizowana spójnie z planem, który mało się zmienia
+ w około bloków jest trochę przestrzeni, szczególnie spory skwer w 2.1-2.2
+ jak dla mnie atutem jest w miarę dobrym dostęp do komunikacji miejskiej ( Tak wiem obecna przebudowa Królewskiej odcina tramwaje, jednak to kwestia 8-10 miesięcy) plus nowe ścieżki rowerowe wzdłuż AK pozwalają na łatwe dotarcie do innych części Krowodrzy.
- trochę mało miejsc postojowych dla gości osiedla. Miejsca tylko wzdłuż ulicy Wizjonerów. Niestety czasem koło 16-18 ciężko jest znaleźć wolne miejsce.
- dwa głównie ciągi (wjazd/wyjazd od Radzikowskiego i AK) mogą w przyszłości nie wystarczyć na całe osiedle i biurowce.
- nie wiadomo kiedy miasto planuje wykonać kładkę nad AK.
- etap 2.1 i 2.2 mocno opóźniony, niestety developer nie był w stanie podać dokładnego stanu zaawansowania jak i planowanego terminu odbioru.
- trzeba się nastawić na pracę budowlane przez jakiś czas. Plusem jest to, że developer zaczął budować bez generalnego wykonawcy (od etapu 3), więc może pójdzie to szybciej.

liga
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2019, 16:58

Re: Zakup mieszkania na os. Mieszkaj w Mieście Kraków - zalety wady i opinie

Postautor: liga » 20 lip 2019, 17:01

Niestety pojawiają wśród nabywców mieszkań z etapu 2.2 (etap E) informacje, że tutaj też przecieka dach. Niestety otrzymanie jakichkolwiek konretnych informacji jest raczej nie możliwe. Także z zasady 3S - solidność, szacunek, szerość można chyba wykreślać solidność i szczerość...


majer
Posty: 3
Rejestracja: 05 sie 2019, 21:52

Re: Zakup mieszkania na os. Mieszkaj w Mieście Kraków - zalety wady i opinie

Postautor: majer » 05 sie 2019, 21:58

Cześć, zastanawiam się nad kupnem mieszkania w etapie F Kompozytorów. Czy ktoś z mieszkających chciałby podzielić się swoimi opiniami na temat osiedla? Jak odczuwacie bliskość placu budowy, samolotów oraz pociągów. Czy podoba Wam się i nie żałujecie zakupu? Jeśli tak to czemu. Bardzo proszę o opinie

Sesek
Posty: 21
Rejestracja: 29 mar 2018, 13:39

Re: Zakup mieszkania na os. Mieszkaj w Mieście Kraków - zalety wady i opinie

Postautor: Sesek » 04 wrz 2019, 10:58

Może trochę późno na odpowiedź ;)
Mieszkanie od strony "dziedzińca"
-samoloty i pociągi mi osobiście nie przeszkadzają, bo byłem świadomy miejsca i wcześniej mieszkałem w okolicy, samoloty są wkurzające jak startują w stronę Krakowa co ostatnio dzieje się często.
-budowa za drogą, więc poza ciężarówkami co jakiś czas stojącymi przy drodze i samochodach pracowników nie widzę problemu
-deweloper jak to deweloper robi tak żeby zarobić, nie ma się co łudzić, że da więcej niż musi chyba, że wyjdzie to PRowo lepiej niż reklama na bilboardzie
Plusy:
-otwarte osiedle
-zielony dziedziniec i plac zabaw (tworzy trochę wrażenie zamkniętego osiedla bez potrzeby grodzenia)
-układ mieszkania
-lokalizacja dla mnie idealna bo blisko wylotu na Olkusz, Śląsk i nie najgorzej na południe małopolski + praca w tej części miasta
-w moim przypadku znośne podejście dewelopera; co mu się zgłosiło to wcześniej czy później naprawił - fakt nie było dużych usterek
Minusy:
-Castelia jako zarządca jest bardzo średnia, pomimo tego, że pracownik odpowiedzialny za osiedle mieszka na tym osiedlu
-jeszcze brak sklepu na osiedlu (korzystanie z Lidla wiąże się z jazdą autem przez IKEA, z pętli też łatwo autem się nie dojedzie)
-brak przejazdu z ulicy Katowickiej dla mieszkańców pomimo zapisanej służebności
-czarny klinkier nagrzewa się okropnie ;)
-wózkownia/rowerownia w piwnicy co dla mnie jest głupotą ale standardem, że ląduje tam a nie na parterze

Za taką cenę jak kupowałem kupił bym znowu, za tą aktualną już nie ;)



Wróć do „Mieszkaj w Mieście / Osiedle Wizjonerów Kraków (MWM) - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość