Rękojmia i gwarancja na mieszknaie a przeróbki (Wzgórze Krzemionki)

Forum mieszkańców Wzgórza Krzemionki w Krakowie, którego budowniczym jest deweloper Matejek. Opinie, wybór mieszkania, lokalizacja, ceny, budowa bloku i sprawy mieszkańców.
setler
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:13

Rękojmia i gwarancja na mieszknaie a przeróbki (Wzgórze Krzemionki)

Postautor: setler » 16 kwie 2017, 16:47

doxa pisze:Z kolei rękojmia jest czymś całkowicie innym - obowiązuje przy sprzedaży i jest obowiązkowa, a jeśli nabywcą jest konsument to nie można jej wyłączyć i ograniczyć chyba że prawa to dopuszcza (...)

Dzięki @Doxa za masę przydatnych informacji :) Ale swoją drogą jest się sens przejmować się gwarancją, skoro jest rękojmia :?: Jeśli coś sami uszkodzimy, to wiadomo, że trudno do kogoś mieć roszczenia później, a jeśli deweloper coś źle zrobił, to można rościć o naprawę właśnie na podstawie rękojmi.


setler
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:13

Re: Rękojmia i gwarancja na mieszknaie a przeróbki instalacji i ścian (Wzgórze Krzemionki)

Postautor: setler » 16 kwie 2017, 16:57

Alicja pisze:w sumie z tą gwarancją czy rękojmią to spółka Wzgórze Krzemionki i tak ma w KRS termin wygaśnięcia - deweloper się zabezpieczył (czas, na jaki została utworzona spółka 31.12.2019) więc nie będzie do kogo się zwrócić

Czy zobowiązań takie spółki ktoś jednak nie przejmuje po jej wygaśnięciu? W końcu miała ona jakichś akcjonariuszy, więc chyba powinno być i jakieś następstwo prawne. Choć mam nadzieję, że tu to się może @Doxa wypowie, bo mam wrażenie, że jest tu bardziej kompetentny :)

setler
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:13

Re: Rękojmia i gwarancja na mieszknaie a przeróbki instalacji i ścian (Wzgórze Krzemionki)

Postautor: setler » 16 kwie 2017, 19:10

Ale to nie jest tak, że powinno się szukać kogoś kto odpowiada tam, gdzie jest beneficjent, czyli ktoś, kto zebrał pieniądze? Ja jednak bym tak właśnie obstawiał, choć może nie mam racji.



Wróć do „Inwestycja Wzgórze Krzemionki Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości